بدترین تصمیم های تجاری طول تاریخ (و درس هایی که باید از آنها بگیرید)

تاحالا برایتان سوال پیش آمده در طول تاریخ، بدترین تصمیم های تجاری کدام بودند؟ تصمیم های شما نه، تصمیم های دیگران، حتی فرهیخته ترین و با تجربه ترین تاجرها؟

این سوال، سوال فوق العاده خوبی است، چرا؟ زیرا به شما دو باور خوب میدهند

  • 1) تجار بزرگ هم اشتباه میکنند
  • 2) باعث میشود اشتباهاتی که تجار بزرگ با دانش و تجربه زیادشان انجام دادند، شما از آنها پرهیز کنید

 

این سوال جالب را، خیلی قبل تر ها، مجله پرتیراژ The Atlantic از 17 تاجر ثروتمند و شناخته شده دنیا پرسید. در کمال تعجب، نقطه نظرهای این 17 تاجر (هم زن و هم مرد) اختلاف زیادی با هم داشتند. اما ،در این مقاله قرار است شما خلاصه و مهم ترین نکات این تحقیق جالب را بخوانید.

یکی از راه های موفقیت تجربه است.
تجربه در هر کاری به شما دید خوبی از مسیر حرکت میدهد. شما اگر ماهی 2 میلیون تومان درآمد دارید، دلیلش این نیست که میخواهید 2 میلیون تومان درآمد داشته باشید، بلکه دلیلش این است که شما آگاه نیستید چطور ماهی 4 میلیون یا 40 میلیون درآمد داشته باشید.

این آگاهی، جمع تجربه و دانش است.
تجربه به شما کمک میکند، راه آزمون و خطا رفتند را در مسیر زندگیتان ،کوتاه تر کنید. پس هرچه زودتر دست به کار شوید و اشتباهات فاحشی که در طول تاریخ، تجار بزرگ در تصمیم های تجاری مرتکب شدند را بخوانید و از آنها درس بگیری و در زندگی و کسب و کارتان از آن استفاده کنید.

 

بدترین تصمیم های تجاری طول تاریخو درس هایی که باید از آنها بگیرید :

درس شماره 1
مصر کننده مهم است |
 پاسخ از، Melissa Lee، مدیر Fast Money و Options Action که زیر مجموعه شبکه CNBC هستند.

گوشته ای تاریخ : در سال 1983، کوکاکولا محصول جدیدی را به بازار ارائه داد New Coke، سلاحی قدرتمند که اشتباها سهم خودش را در برابر Pepsi در بازار نشانه گرفته بود. اما در کمال ناباوری مسئولین، 3 ماه بعد، کوکاکولا مجددا محصول قدیمی اش را یعنی Coca Cola Classic را به بازار به وفور عرضه کرد و دیگر نامی از New Coke به میان نیامد…

چه درسی میتوانیم از شرکت بزرگ کوکاکولا که علارغم داشتن چند ده نفر مشاور حرفه ای و زبده ،بهترین مهندسین و قدرتمندترین سهام داران تجاری، چنین اشتباه فاحشی را در دنیای تجارت مرتکب شدند بیاموزیم؟ درس ساده است :

کاربر گرامی،
مشاهده کامل این محتوا فقط برای حامیان
پروژه سوخت جت امکانپذیر است.
پروژه سوخت جت چیست؟ | میخواهم عضو پروژه سوخت جت شوم

 

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

1 دیدگاه جالب

  1. mohsenjamali می گوید

    عمید رو در آخر متن اصلاح کنید.

دیدگاه تان را ارسال کنید