3 روش حرفه ای برای اینکه بهترین تصمیم ها را بگیریم

4

3 روش حرفه ای برای اینکه بهترین تصمیم ها را بگیریم

تصمیم گیری اقدامی سخت و ترسناک نیست… بلکه پشیمانی بعد از تصمیم گیری است که این اقدام ساده را، سخت کرده است.

تحقیقات نشان داده 53% مردم ترجیح میدهند برای یک تصمیم گیری شیر یا خط بیاندازند تا اینکه خودشان تصمیم بگیرند. به همین منظور است اغلب اوقات رئسا ،کارمندان ارشدی دارند که تصمیم گیری های مهم را به آنها محول میکنند.

شخصی که باید تصمیم بگیرد (مخصوصا اگر تصمیم مهم باشد) با بیشتر شدن گزینه های تصمیم گیری اضطراب احتمال یک تصمیم گیری اشتباه نیز در درونش افزایش پیدا میکند + مسئولیت تصمیم گیری اش سنگین تر میشود. چرا؟  افراد دوست ندارند بعد از تصمیم گیری پشیمان شوند، به همین علت است بعضی از شرکت های بزرگ مانند Apple تنها چند نمونه تلفن همراه یا لپ تاپ تولید میکنند و یا بهترین برندهای پوشاک دنیا تنها یک مدل از لباس هایشان را در ویترین مغازه قرار میدهند.

تحقیقات همچنین نشان داده : افرادی که انتخاب های بیشتری دارند برای تصمیم گیری، تمایل بیشتری برای انتخاب شانسی دارند و حتی اگر انتخاب آنها معقول نباشد ،کمتر از حالتی که خودشان تصمیم بگیرند ،احساس پشیمانی خواهند کرد.

اگر تصمیم گیری یکی از کارهایی است که میخواهید در آن مهارت پیدا کنید، ما 3 روش حرفه ای برای شما آماده کرده ایم که ساده سازی + کاربردی شده ی آموزه های اقصاددانان و محققان این حوزه است طوری که میتوانید از همین الان بعد از خواندن شروع به استفاده کنید تا همیشه معقول ترین و بهترین تصمیم ممکن را بگیرید :

 

3 روش حرفه ای برای اینکه بهترین تصمیم ها را بگیریم :

1. ترس را دور بریزید :

البته گفتنش آسان تر از عمل.ش است. اما کافی است طبق سه گام ذیل عمل کنید تا ترس های بی منطق از شکست را دور بریزید و راحت شوید برای تصمیم گیری :

 • شکست واقعی را مشخص کنید (در مورد تصمیم گیری : شکست = “نرسیدن به خواست اصلی”)
 • پاداشی برای شکست های واقعی در نظر بگیرید (در مورد تصمیم گیری : پاداش = “عزت نفسی که از تصمیم گیری خودتان برای خودتان بدست آوردید”)
 • غیر مستقیم و آرام ریسک کنید (اگر میخواهید تصمیم بگیرید ، کمتر به آن فکر کنید)

 


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

 

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :

 1. Mohammad123 می گوید

  مرسی
  کوتاه و مفید بود

 2. azizi می گوید

  دوست دارم از آموزشهای شما نهایت استفاده را داشته باشم و موفق شوم

 3. jnqrbnam می گوید

  من میخواهم عضو شوم و با این کاربری و ایمیل ثبت نام کردم ولی پیغام اینکه شما قبلا با این ایمیل عضو بوده پاسخ میدهد لطفا مرا راهنمایی کنید

دیدگاه تان را ارسال کنید