تکنیک های مذاکره : تکنیک شگفت انگیز آب گرم و یک صندلی سفت

3

تکنیک های مذاکره :
تکنیک شگفت انگیز آب گرم و یک صندلی سفت

سرو کردن یک لیوان آب گرم برای طرف مقابل و یک صندلی سفت برای نشتن میتواند به صورت باورنکردنی نتیجه مذاکره را به نفع شما تغییر دهد…

شاید باورنکردنی به نظر بیاید اما در واقعیت این چنین است، شما اگر بر روی یک صندلی سفت بنشینید احتمال اینکه تصمیمات منطقی تر بگیرید بیشتر است تا تصمیمات احساسی.

برای این منظور کتاب های زیادی در حوزه روانشناسی نوشته شده مانند:
روانشناسی بنام تالما لابل در کتابی با عنوان احساس :دانش نوین هوش فیزیکی به اثبات این موضوع پرداخته که حالت بدنی شما میتواند باعث تغییر در نوع تفکر شما شود.

و البته تحقیقات جالبی با نتایج باورنکردنی نیز انجام شده مانند :
در سال 2008 پژوهشی توسط لارنس ویلیامز از دانشگاه کلرادو و جان آ. بارخ از دانشگاه یل انجام شد در مورد اینکه : چطور یک مالشعیر گرم میتواند باعث شود دیگران ما را دوست داشتنی بپندارند؟ انجام شد.
داوطلبان به محل آزمایش دعوت می شدند و به یک سری سوالات از قبل تعیین شده جواب میداند. اما قبل از ورود به بخش مصاحبه داوطلبان با یک روانشناس همکار در نقش آبدارچی روبرو میشدند که با دو دست پر در یکی یک مالشعیر سرد و در دیگری یک قهوه گرم وجود داشت روبرو میشدند.
آبدارچی از آنها خواهش میکند به او کمک کنند و یکی از لیوان ها را بردارند، داوطلبان به تعداد مساوی نصف آنها لیوان گرم و نصف دیگر لیوان سرد را انتخاب میکنند و آبدارچی آنها را به اتاق پرسش و پاسخ همراهی میکند.

در اتاق مصاحبه آخرین سوال، احساس آنها نسبت به شخصیت آبدارچی مجموعه بود، افرادی که لیوان گرم در دست داشتند ادعا کردند که آبدارچی مجموعه فردی خون گرم و دوست داشتنی و بعضا او را قابل اعتماد توصیف کردند.

و اما چطور از این تکنیک روانشناسی در مذاکره استفاده کنیم؟ یا حتی در فروش؟
شما در این مقاله خلاصه پژوهش ها و نحوه استفاده از این تکنیک ساده اما فوق العاده قدرتمند را در مذاکره فراخواهید گرفت طوری که جزو معدود افرادی خواهید بود که از این تکنیک آگاهی دارند و خواهید خواند چرا شرکت های بزرگی مانند نایکی (Nike) به سادگی استفاده از این تکنیک نرخ فروش در محلشان را به 80% افزایش دادند + مثال هایی موقعیت های ممکن را نیز برایتان توصیف خواهیم کرد، آماده اید؟ پس به خواندن ادامه دهید :


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

 

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :

 1. Mohammad123 می گوید

  مرسی از این نوع مقاله ها که تکنیک یاد میدن خیلی خوشم میاد و عالین

 2. fat-135 می گوید

  با سلام
  شما مقاله ای در مورد تصمیم گیری سریع در سایت گذاشته بودید ولی امروز من هرچه گشتم نتوانستم آنرا پیدا کنم .
  با تشکر فراوان بخاطر مطالب خوبتان .

 3. farika می گوید

  سلام خیر میخوام عضو بشم

دیدگاه تان را ارسال کنید