14 تکنیک ساده برای اینکه کمتر خرج کنید، بیشتر درآمد داشته باشید | قسمت دوم

1

14 تکنیک ساده برای اینکه
کمتر خرج کنید، بیشتر درآمد داشته باشید | قسمت دوم

 

به صورت تئوری، ثروتمند شدن یعنی : درآمد بیشتر، مخارج کمتر. اما در عمل، قضیه پیچیده تر از این حرفاست…
در یک لحظه حساس که متوجه آن نمیشویم، اکثرمان شاید تصمیم بگیریم لباسی را بخریم که 30% تخفیف بر روی قیمت آن زده شده است تا اینکه بخواهیم 1% هر هفته، به میزان درآمدمان اضافه کنیم؛ دلیل آن تنها یک فریب ذهنی روانشناسی است : “بعدا” اعتبار و عینیت کمی نسبت به “الان” دارد.

در این مقاله قصد بر این است تا شما را با چنین فریب های ذهنی آشنا کنیم و 14 تکنیک ساده را به شما آموزش دهیم تا به کمک آنها کمتر و منطقی تر پول خرج کنید و بیشتر و به مراتب راحت تر، درآمد داشته باشید.

نکته مهم این است که در این مقاله هر زمانی صحبت از پس انداز کردن پول می آید، منظور آن پس انداز بانکی، یا قلک نیست. بلکه شیوه صحیح خرج کردن پول و سرمایه گذاری مد نظر است.

 

 

14 تکنیک ساده برای اینکه
کمتر خرج کنید، بیشتر درآمد داشته باشید :

قسمت اول |

 

 

تکنیک #8 :
ارزش هر ساعت شما چقدر است؟
افراد حرفه ای میدانند هر دقیقه ای که با شما صحبت میکنند، در حال هزینه چه مقدار پول هستند. زیرا هر فردی 24 ساعت اش در روز یک هزینه ای دارد. شما سخت میتوانید با مدیرعاملین شرکت های بزرگ و یا افراد میلیاردر صحبت کنید، زیرا زمان آنها خیلی گرانبهاست… گاهی یک دقیقه آنها ارزشی معادل حقوق ماهانه یک کارگر ساده است.

اما هر ساعت شما چقدر ارزش دارد؟ برای همین منظور درآمد ماهیانه تان را، تقسیم بر ساعت کاریتان کنید. سپس، عددی که بدست آمده را به خاطر داشته باشید، تا زمانی که میخواهید خرید کنید، میخواهید وقتتان را به بطالت بگذرانید و یا میخواهید کار کنید، بدانید ارزش ساعتی شما چقدر است و آیا ارزشش را دارد یا نه؟


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

 

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

1 دیدگاه جالب

  1. Mohammad123 می گوید

    از اولش منتظر این نکته آخرش بودم
    عالی بود

دیدگاه تان را ارسال کنید