درس های مالی که ثروتمندان فقط به فرزندان شان آموزش میدهند

11

معمولا راجع به فرزندان افراد ثروتمند با اصطلاحِ «بچه پولدار»-ها صحبت میکنیم و میبینیم که خرج کردن پول هایی که از پدرشان به آنها رسیده زندگی خوب و مرفه ای دارند… اما این پایان ماجرا نیست !

اینکه آنها شانس خوبی داشتند تا در خانواده ای از لحاظ مادی متولد و بزرگ شوند یک حقیقت است و نمیتوان از آن فرار کرد. اما چیزی که راجع به این «بچه پولدار»-ها اهمیت زیادی دارد، درس هایی است که از پدرانشان یاد گرفته اند.

شانس با «بچه پولدار»-ها یار بوده که در چنین خانواده ای متولد شدند، اما قضیه برای پدرانشان فرق میکند. پدران این «بچه پولدار»-ها مجبور بودند خودشان دست به کار شوند و زندگی شان را بسازند و برای همین امر مجبور شده اند از ساز و کار پول درآوردن، ثروتمند شدن و افزایش ثروت سر در بیاورند.

با همین روال، آنها توانستند در طول زندگی شان اموال و دارایی زیادی برای خودشان و خانواده شان جمع کنند. این افراد، حتی اگر تمام دارایی شان را هم از دست بدهند، ظرف مدت کوتاهی میتوانند آنها را مجددا بدست بیاورند.

هنری فورد ساز و کار ثروت آفرینی را یادگرفته بود...
هنری فورد ساز و کار ثروت آفرینی را یادگرفته بود…

گواه این ادعا را میتوان از پاسخ «هنری فورد» کارآفرین و موسس شرکت اتومبیل سازی Ford پیدا کرد که وقتی خبرنگار از او در مصاحبه ای پرسید «آقای فورد، اگر شما تمام دارائی تان را یک شبه از دست بدهید، چه کار خواهید کرد؟»

فورد پاسخ داد : «مطمئن هستم بیشتر از دارائی فعلی ام را در طول مدت کمتر از 5 سال مجددا بدست خواهم آورد.»

این راز و رمز ثروتمند شدن و درسهای مالی که افراد ثروتمند همچون فورد در طول زندگی به صورت تجربی بدست آورده اند و یادگرفته اند را مستقیم یا غیرمستقیم به فرزندانشان می آموزند… همانطور که میبینید حتی در حال حاضر نیز شرکت اتومبیل سازی Ford فعال است و یکی از غول های صنعت اتومبیل سازی آمریکاست.

همچنین «بچه پولدار»-هایی که راجع به آنها صحبت کردیم، شاید در دوره ای از زندگی شان دست به اسراف پول و خوش گذرانی کنند، اما آنها وارث آموزه ها و درس های مالی پدرشان نیز بوده اند و آنها را شروع به استفاده در زندگی شان میکنند.

اما حتی اگر شما جز «بچه پولدار»-ها هم نباشید،
برای پولدار شدن میدانید که کارآفرین باشید.

البته کارآفرین بودن باید هدف همه افراد باشد.

با اینکه همه ما دوست داریم برای به دست آوردن پول و کسب درآمد استخدام شویم، باید به خاطر داشته باشیم که همیشه نمی‌توانیم برای دیگران کار کنیم.

بالاخره باید بتوانیم راه خود را برای شروع کسب و کار جدید پیدا کنیم و از طریق آن توسعه و رشد نماییم.
این روزها بیشتر کارآفرینان سفر خود را زمانی که سن شان گذشته است آغاز می‌کنند. کودکان شما می‌توانند آموزش‌های مالی خود را از همان روزهای ابتدایی آغاز کنند و سفر خود برای آغاز کسب و کار جدید را تا حد ممکن زودتر شروع کنند.

 

4-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d9%be%d9%88%d9%84%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%88-%d9%85%d8%b1%d8%af%d9%85-%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d9%86

 

در چنین شرایطی می‌توانند شانس موفقیت بیشتری در آینده داشته باشند. بهترین روش برای آماده کردن کودکان برای ایجاد کسب و کار جدید و پولدار شدن، ارائه درس‌هایی در مورد پول و سایر مفاهیم مرتبط با آن است. کودکان را دست کم نگیرید زیرا می‌توانند از طریق تجربه، تقلید و مشاهده زودتر از بزرگسالان مواردی را یاد بگیرند.

در ادامه همراه ما باشید تا سه مورد از درس‌ های مالی که ثروتمندان به فرزندانشان آموزش میدهند را بخوانید :


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

سخن آخر؛
این مهم ترین درس های مالی بود که میتوانید به کودکانتان آموزش بدهید؛ مابقی وقت خود را اجازه بدهید بازی کند، باقی درس های مهم را وقتی بزرگ شد خودش مطمئنا اشتیاق فراوانی برای یادگیری شان خواهد داشت.

به نظر شما،
چه درس های سرنوشت ساز دیگری باید کودک از سنین پایین یادبگیرد؟
دیدگاه تان را زیر همین مقاله بنویسید

 

در همین زمینه، نوشته های زیر را توصیه میکنیم بخوانید :

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

11 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :

 1. نجوا علم می گوید

  سلام عزیز
  ببخشید میشه رهنمایی را جهت عضویت کامل برای کاربران خارج از مرز ایران هم بکنید.

 2. احمد انصاری می گوید

  سلام…ببخشید قربان شما مشاوره هم دارید؟

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   با سلام، خیر دوست عزیز ما در مقامی نیستیم بخواهیم مشاوره بدهیم 🙂

 3. محسن حیدری می گوید

  سلام
  ببخشید من در پروفایل هستم ولی کل مطالب مقاله ها رو برام باز نمی کنه.چرا؟

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   دوست عزیز مدت زمان اشتراک شما به پایان رسیده است؛ برای تمدید مجدد از منوی بالا، گزینه «پروژه سوخت جت»، شارژ اکانت پروژه سوخت جت

 4. oorphando می گوید

  به نظر من مهمترین چیزی که باید از بچگی یادمون میدادن این بود که پول دراوردن بهانه نداره زحمت داره و باید زحمت بکشیم چون هیچ فرد پولدار و خودساخته ای بدون زحمت پولدار نشده… از وبسایت شما هم کمال تشکر را دارم واقعا بینظیرید

 5. arefn می گوید

  سلام
  ببخشید ولی انگار شما شدیدا کمبود وقت دارید
  ۹۵٪ ثروت دینا یعنی چی ؟؟؟
  ببخشید ایمیل بنده به دستتون رسید ؟؟؟

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   دوست عزیز 95% ثروت دنیا طبق آمار مجله Forbes سال 2015 در دست فقط 5% مردم دنیاست که رابرت کیوساکی نیز در کتاب «پدر پولدار، پدر بی پول» به آن اشاره میکند.
   بله ایمیل شما به دست ما رسید و پاسخ داده شد.

    1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

     بله حق با شماست، اصلاح شد.

   1. arefn می گوید

    ببخشید ولی بنده تمام ایمیل هام رو چک کردم ولی جوابی دریافت نکردم

دیدگاه تان را ارسال کنید