راز رهبران با نفوذ عصر حاضر (چطور بدون آنکه سخن بگویید دیگران را رهبری کنید)

2

20راز رهبران با نفوذ عصر حاضر
چطور بدون آنکه سخن بگویید دیگران را رهبری کنید

 

دروس رهبری رهبران گذشته، صداقت، تلاش، فداکاری و … برای گذشته اند؛ فراموششان کنید !!
رهبران امروز، از آموزه های رهبران  گذشته الهام میگیرند اما عملا استفاده نمیکنند زیرا، در هر عصری، فرهنگ و عرف مخصوص خودش ایجاب میکند تا رهبران هماهنگ با شیوه های نوین آن عصر رهبری کنند.

بدون شک اگر ناپلئون بناپارت مانند سان تزو رهبری میکرد، جنگ هایش را یکی پس از دیگری شکست میخورد؛ اما هر روز کتاب هنر جنگ سان تزو را میخواند زیرا برایش الهام بخش بود.

تعریف قدرت نیز به مرور زمان تغییر کرده، طوری که الوین و هایدی تافلر در کتاب پرشکوه جابجایی قدرت می نویسند :

“در عصر اطلاعات و ارتباطات قدرت نزد کسانی که برتری فیزیکی و مالی دارند نیست،
بلکه آنهایی قدرتمند خواهند بود که از اطلاعات و دانش بخصوصی آگاهند…”

بله، قدرت امروز، قدرتمند گام برداشتن داخل اتاق و همه را به لرزه انداختن برای اطاعت نیست. قدرتِ دستور و کنترل برای رهبران دیگر مرده… هیچ کارایی ندارد و افرادی (مانند مدیران و رئیس ها و…) که به زور، امروزه میخواهند از آن استفاده کنند افرادی هستند که در گذشته مانده اند و نمیخواهند نسبت به نتیجه رفتارشان واقع بین باشند.

شما میتوانید کاریزما و قدرت درونی تان را بر اتاق و محلی که هستید حکم فرما کنید اما نه به شیوه سنتی دستور و کنترل بلکه به شیوه نوین امروزی یعنی ایجاد احساس دوستی و وفاداری. احساسات شما در طول زمان ارتباطات، مدام در حال تاثیرگذاشتن بر حالت چهره ،بدن ،تن صدا و رفتارتان است و این یعنی افکار ناخودآگاه شما به صورت کاملا عینی و مشهود برای دیگران درحال نمایش است و یادتان باشد، دیگران به خوبی این سیگنال ها را میتوانند بخوانند و درک کنند.

برای مثال؛ یادتان هست زمانی که رئیس تان وارد اتاق میشد، قبل از اینکه میخواست خبری را اعلام کند میتوانستید حدس بزنید خبر خوبی است یا بد؟ بله، دلیل آن دقیقا خواندن غیر مستقیم ناخودآگاه رئیس تان بود.

به همین دلیل است که دیگر، شیوه سنتی رهبری و ابراز قدرت معنا ندارد. شما امروزه با بلند ترین صدا ها بر دیگران فریاد بزنید اما اگر از درون ترسیده باشید، کاملا درون شما قابل خواندن خواهد بود، احساس خواهد شد و نه تنها از شما کسی پیروی نخواهد کرد، بلکه شما را فردی پست و بدنبال قدرت خواهند دید.

و اما؛
شما میتوانید با یادگرفتن اصول نوین رهبران عصر حاضر، اقدام به استفاده موثر از سیگنال های بیرونی، به نفع خودتان، کنید. شما میتوانید یادبگرید چطور ضمیرناخودآگاهتان را کنترل کنید و کاری کنید در نظر دیگران به نفع خواسته شما کار کند.
Nick Morgan، موسس و مدیرعامل شرکت مشاوره ارتباطات Public Words، به سخنرانان و سیاستمداران کمک میکند با توجه به جدیدترین علم رهبری و تاثیرگذاری و نفوذ در دیگران، همگام با عصر حاضر در دیگران نفوذ کنند و بر آنها رهبری کنند.

شما در این مقاله، خلاصه آموزه های نیک مورگان و شرکتش را به سیاستمداران که در دانشگاه هاروارد برای دانشجویان رشته ی MBA آموزش داده شده را میخوانید.

نیک مورگان میگوید “برای تاثیرگذاری بر دیگران، ابتدا باید بدانید چه چیزی در معرض نمایش میگذارید. خودتان را در نظر داشته باشید چطور در مقابل دیگران ظاهر می شوید؟ چه تصویری در ذهن تان وجود دارد؟ سپس اگر نیاز به ویرایش داشت، باید ویرایشش کنید.

در ادامه میخوانید :

 • چرا تصویر شما از خودتان در ذهنتان که در مقابل دیگران ظاهر میشوید مهم است؟
 • چطور این تصویر را ویرایش کنید؟
 • چطور سیگنال های مهم ضمیرناخودآگاه تان را کنترل کنید؟
 • چطور احساسات قدرتمند درون خودمان ایجاد کنیم و به دیگران انتقال دهیم؟
 • چطور به شیوه نوین رهبری، بر دیگران تسلط داشته باشیم؟
 • چطور بدون آنکه حرفی بزنیم یا دستور بدهیم دیگران ما را به عنوان رهبر جمع بپذیرند؟
 • و …

این مقاله قرار است به شما آموزش دهد چطور به شیوه نوین بر دیگران رهبری کنید و بدون آنکه کلامی بگویید کاری کنید دیگران گوش به فرمان شما بایستند، در هر جمعی شما را به عنوان یک رهبر بپذیرند، به عنوان یک فروشنده بتوانید مشتری تان را رهبری کنید، خرید را نهایی کنید و در آخر بتوانید کاری کنید که دیگران، آنچه را که شما میخواهید و میدانید به نفع هم شما و هم آنهاست انجام دهند.

شما بعد از خواندن این مقاله با دنیای اسرارآمیز مدار صفر درجه و نیروی فوق قدرتمند ذهن در هماهنگی رفتاری با دیگران آشنا می شوید و درک خواهید کرد :

 • چرا زمانی که هیتلر سخنرانی میکرد همه گویا تسخیر میشدند
 • چرا بعضی بدون داشتن رفتار خاصی همیشه به عنوان یک رهبر در جمع ها پذیرفته میشوند
 • چطور بعضی افراد نفوذ کلام چنین قدرتمندی دارند
 • چطور مارتین لوتر کینگ رهبر انقلابی سیاه پوستان بدون آنکه اعلامیه ای دهد توانست هزاران نفر را در مرکز شهر برای سخنرانی جمع کند؟
 • و …

 

 

راز رهبران با نفوذ عصر حاضر
چطور بدون آنکه سخن بگویید دیگران را رهبری کنید :

 

سیگنال ها، سیگنال ها و سیگنال ها
اگر با بازی پوکر آشنا باشید، در این بازی نصف توجه شما باید به حریفان تان باشد تا ببینید آیا آنها در حال بلوف زدن هستند یا درحال گفتن حقیقت هستند. همه یک داستانی در چهره شان برای گفتن دارند. همینطور هم در زندگی عادی ما، همه یک داستانی در ظاهر و یک داستانی در باطن دارند.


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

 

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :

 1. Mohammad123 می گوید

  نکات خوبی داشت مقاله

 2. rezar3343 می گوید

  تکراری و ضعیف بود مطالب ممنون

دیدگاه تان را ارسال کنید