نمیدانید رویای بزرگ تان چیست؟ خب از اینجا پیدایش کنید…

7

 

«رویایتان را دنبال کنید.»
موضوع هزاران فیلم سینمایی، کتاب پرفروش و آهنگ های محبوب همین جمله به ظاهر ساده و بدیهی است… چون هرکسی یک رویایی دارد. اما متاسفانه… همه رویای شان را دنبال نمیکنند.

زمانی که کودک بودید، چند سال بیشتر نداشتید و تازه با دنیای خارج آشنا می شدید، به احتمال خیلی قوی رویایی در شما متولد شده بود. رویایی که دوست داشتید وقتی بزرگ شدید به آن تبدیل شوید و یا تغییری که میخواستید در دنیا ایجاد کنید.

هروقت قرار بود (و الان هم هست) که راجع به رویای تان صحبت کنید، چنان با شور و شوق صحبت میکردید و جزئیات را شرح میدادید که هرکس می شنید مطمئن میشد به رویای تان خواهید رسید.

نه فقط شما؛
کافیست دوست تان را به یاد آورید که رویایش را برای شما شرح میدهد؛ لبخندی دلنشین بر لبانش خواهد نشست و برقی چشم گیر در چشمانش خواهد زد… اما الان چطور؟

الان هم انگیزه دارید رویایتان را برای دیگران تعریف کنید؟ آیا اصلا رویایی دارید؟
در دنیای امروز مرضی به نام «عادی باش» وجود دارد. این مرض باعث میشود شما تا آخر عمرتان سعی کنید مانند دیگران عادی و معمولی باشید.

اگر به این مرض دچار شوید، رویای شما توسط آن بلعیده میشود. هرکار متفاوت و سرنوشت ساز برای شما زشت و شرم آور میشود و دوست دارید همیشه در خلوت و سکوت مانند بقیه مردم زندگی کنید… شما یک فردِ عادی میشوید.

 

جیورج الیوت
جیورج الیوت

 

این بیماری، خانمان سوز است.
هیچوقت، بیمارانی که دچار این مرض شده اند از زندگی خود راضی نبوده اند و همیشه چیزی در زندگی شان گم شده دارند.

شما هم احساس میکنید به این بیماری دچار شدید؟
خب نگران نباشید، تا وقتی که ما اینجا هستیم «به شما اجازه نخواهیم داد رویای تان را فراموش کنید.» همچنین در این مقاله میخواهیم به شما یادآوری کنیم چطور رویای کودکی تان را با تمام شور و شوق اش به خاطر بیاورید و یا رویایی نو بسازید.

نمیدانید رویای بزرگ تان چیست؟ از اینجا پیدایش کنید :

 

قدم اول | باید پیدا کنید برای چه اصلا به این دنیا آمدید
شما بی هدف و بی دلیل از بین هزاران اسپرم نر انتخاب نشدید تا بدون هیچ هدفی و کاری بزرگ به این دنیا آمده باشید. شما قرار است کاری بزرگ به انجام برسانید…

اما چه کاری؟
خب، تصور کنید شما میلیاردها میلیارد پول داشتید و هیچ نیازی به پول نداشتید. هرآنچه را که میخواستید میتوانستید بخرید و استفاده کنید؛ خب، با این شرایط هر روز صبح بیدار میشوید و چه کاری را دنبال میکنید؟

شاید بگویید خرید یا تفریح میکنید.
اما نمیتوانید تمام عمرتان خرید و تفریح و خوشگذرانی کنید چون خسته میشوید. لازم دارید که مهم دیگر انجام دهید. حتی بیل گیتس، ثروتمندترین فرد جهان در سنین میانسالی هر روز کار میکند. وارن بافت، تاثیرگذارترین سرمایه گذار قرن بیستم در سنین پیری هنوز فعال است.

پس همه اش پول نیست، معنایی از کاری که دوست دارید انجام دهید باید بدست آورید.
این کار چیست؟ کاری که حتی اگر پولی در میان نباشد هم بخواهید انجام دهید… آنرا پیدا کنید.

 

 

قدم دوم | پیدا کنید که چطور میتوانید آن کار را تبدیل به شغل تان کنید
هرکاری که با عشق و علاقه و نه صرفا برای پول انجام میدهید، میتوانید پول زیادی از انجام آن بدست آورید.

بزرگترین طراح ها، معمارها، نوازنده ها و … نه به خاطر پول بلکه به خاطر عشق و علاقه شان کار میکنند. آنها با اینکه پول زیادی دریافت میکنند، اما حتی اگر پولی هم دریافت نمیکردند آن کار را میکردند.

تایگر وودز، اسطوره بی رقیب دنیای گلف، پس از قهرمانی جهانی هم چنان در زمین گلف مشغول بازی است و هیچ اهمیتی به جایزه و پولی که از بردن مسابقه نصیبش شد نمیداد (البته خوشحال میشد اما مهم برای وی، بازی کردن گلف بود)

کاری که حتی اگر پولی هم به شما ندهند هم آنرا انجام خواهید داد را پیدا کنید و راهی را پیدا کنید تا آنرا تبدیل به شغل، یا قسمتی از شغل تان کنید.

 

 

تام پریستون ورنر
تام پریستون ورنر

 

قدم سوم | پیش به سوی قدم اول
خب پیدا کردید راهش را؟ حالا که فهمیدید چه کاری قرار است انجام دهید، لازم نیست از شغل فعلی تان استعفا بدهید و یا به شهر دیگری مسافرت کنید و … اقداماتی بزرگ از این دست انجام دهید.

فقط و فقط کافیست یک قدم، یعنی قدم اول را بردارید.
ممکن است قدم اول، صحبت کردن با یک نفر که آن شغل را دارد باشد، ممکن است قدم اول فقط مطالعه راجع به کار مورد علاقه تان باشد.

قدم اول هرآنچه که هست، باید کوچک و یک قدم شما را به اهداف و رویاهایتان نزدیک تر کند؛ و پس از قدم اول، هر روز یک قدم به هدف و رویایتان نزدیک تر باشید تا جایی که حاضر باشید از شغل تان استعفا دهید، به شهری دیگر مسافرت کنید و یا کاری سرنوشت ساز انجام دهید.

 

سخن آخر؛
این سه قدم به ظاهر ساده میرسند، اما اکثر افراد فریب سادگی انرا میخورند و هیچوقت اقدامی برای پیدا کردن شغل مورد علاقه شان و رویایی که دنبالش کنند را نمیکنند.

هر روز سعی کنید این سه قدم را مطالعه کنید، اهداف و رویاهایتان را در برابرتان داشته باشید و مطمئن باشید رویای تان هرچه که باشد شما توانایی رسیدن به آنرا دارید.

 

در همین زمینه، نوشته های زیر را هم بخوانید :

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

7 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :

 1. شاه کلید می گوید

  با سلام و سپاس❤✋

  درود بر شما و زحمات شما که شادی عشق و مثبت اندیشی و خوشبختی و موفقیت را برای همه می خواهید و آن را بازنشر کرده و برای رسیدن به آن تلاش و وقت می گذارید

  درود

 2. amel می گوید

  با سلام، انتخاب عناوين مقاله‌هاي بسيار جالب و جذاب است. آفرين بر شما و دستمريزاد

 3. حسین حیدری می گوید

  سلام خسته نباشید مطالب خوبی بود
  استفاده کردم تشکر

 4. farzaneh65 می گوید

  با سلام
  ممنون از مطالب زیبای شما ، من از خوندنش لذت میبرم ولی تنها انتقادی که وارد هست اینه که عملی نیست . من خودم مدتها از روش هدفگذاری و تحقق بخشیدن به رویاها زیر نظر یک استاد کار کردم و نتیجه ای نداشتم .
  قدم اول : پیدا کردن رسالت شخصی هر فرد هست که فکر نکنک کار راحتی باشه و قدم دوم اینکه اگر میدونستم چه شغلی رو دوست دارم و با انجام اون میتونم بیشترین انرژی رو بگیرم حتی بدون دریافت پول من شاید بدنبال این مطالب و این سایت نبودم .
  با اینکه مطالبتون رو خیلی دوست دارم و خیلی انرژی میگیرم زمانی که میخونم ولی نتونستم تغییری حاصل کنم حتی بعد از 2 سال صرف هزینه و وقت برای یادگیری و رشد زیر نظر یک مربی . (البته درونا چرا ولی کاری و مالی خیر . )

 5. mahdi911 می گوید

  سلام دوست عزیز ho3injoo
  فقط توصیه میکنم عضو شو تا بدونی چه خبره تواین سایت !!!
  بهت قول میدم اگر یک هفته اینجا باشی پشیمون نمیشی که هیچ بلکه بهترین اتفاق زندگیته!!!

 6. ho3injoo می گوید

  سلام
  شمایی که قراره پاسخ این کامنت رو بدین یا شمایی که این مطلب رو نوشتین(یا…)میشه بگین
  آیا شما این سه مرحله رو اجرا کردی؟
  الان چه کاری میکنید و از کارتون نهایت لذت رو میبرین؟
  به نظر تون با این چند خط مطلب آدمها رویا و رسالتشونو پیدا میکنن؟
  فکر‌ نمی کنید بهتره مطالب عمیق تری منتشر کنین ؟

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   سلام دوست عزیز؛
   بنده نویسنده این مقاله نیستم و ادمین وبسایت هستم. در رابطه با سوال اول تان باید بگویم شما اگر زندگینامه افراد موفق را بخوانید، چه ایرانی چه خارجی باریکه ای از این سه مرحله را خواهید دید. در مورد سوال دوم تان هم پاسخ بنده مثبت است و اما سوال سوم تان : نه تنها چند خط، گاهی یک جمله از یک کتاب میتواند زندگی انسان را تغییر بدهد اما آن یک جمله نیست که متحول کننده زندگیست بلکه آگاهی فرد نسبت به خودش است که توسط آن یک جمله بدست می آورد. در مورد مطالب عمیق تر توصیه میکنیم مطالب پروژه سوخت جت را بخوانید. با آرزوی موفقیت های روزافزون.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**