چطور باید به سوال معروف “درباره خودتان بگویید؟” جواب دهیم؟

1

چطور
باید به سوال معروف
“درباره خودتان بگویید؟”
جواب دهیم؟

 

مهم نیست الان در چه جایگاهی هستید؛ همه از سوال معروف و همیشگیِ “خب ،در مورد خودتان بگویید…؟” متنفرند ! چرا؟ چون هیچکس نمیداند دقیقا باید چه چیزی بگوید !!!

مخصوصا در مصاحبه های شغلی، شاید یکی از چالش برانگیزترین سوال ها، سوال معروفی باشد که مصاحبه گر میپرسد : “خب، آقای/خانم ___ کمی درباره خودتان به ما بگویید…؟” جوابی که متقاضی به این سوال میدهد، دقیقا میتواند مهر تایید یا رد صلاحیتش باشد ! پس نتیجه میگیریم سوال مهمی است و نباید دست کم بگیریم.

و یا در موقعیت مشابه دیگری، دوست شما بعد از چند سال شما را میبیند و از شما میپرسد “دوست خوبم خیلی وقته ندیدمت… یه خورده از خودت تعریف کن برام…” و درست در همین لحظه خشکتان میزند ! خب نمیدانید از چی تعریف کنید ! دقیقا چه چیزی دوستتان میخواهد بشوند.

کلید حل مسئله سوال “درباره خودتان بگویید؟” اینجاست :
زمانی که این سوال معروف و رایج حکم مین های جنگی را در مکالمات دارد ! شما میتوانید خیلی ساده و راحت آنها را خنثی کنید و به هدفتان برسید. شما در این مقاله 4 ابزار خوب، مفید و فوق العاده کاربردی مخصوص این سوال را میخوانید تا هر زمانی با این سوال مواجه شدید، به کمک آنها خنثی-اش کنید.

 

ابزار شماره #1 :
چه چیزی باعث میشود فرد استثنایی باشید؟ بر روی آن متمرکز شوید |
کلید اول اینجاست، شما باید یک مزیت رقابتی داشته باشید، خاص باشید. چیزی داشته باشید که دیگران ندارند.

زمانی که از شما پرسیده میشود، “خب درباره خودتان برای ما بگویید” شاید شروع به تعریف از دستآوردهایتان کنید، از موفقیت هایتان و … تا طرف مقابلتان را تحت تاثیرقرار دهید اما این یک اشتباه فاحش است : همه چیز برای همه کس بودن.


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

 

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

1 دیدگاه جالب

  1. Mohammad123 می گوید

    مرسی مطلبش کاملا جدید بود

دیدگاه تان را ارسال کنید