فروش پیشرفته به زبان ساده برای کارآفرینان جوان

0

فروش پیشرفته به زبان ساده برای کارآفرینان جوان

نقش بخش فروش در یک کسب و کار همانند نقش خون در بدن انسان است.
اگر تاحالا امتحان کرده اید که کسب و کاری را راه اندازی کنید احتمالا اگر با مقوله فروش و اهمیت آن آشنایی نداشته بودید به شدت دوران سختی را گذرانده اید.

زمانی که تنها مشتریانتان در بهترین حالت آشنایانتان بودند ! افرادی که فقط برای امیدوار کردن شما از شما خرید میکردند نه به دلیل اینکه به محصول شما نیاز داشتند.
در دنیای تجارت، تقریبا هر فرد موفقی را میبینید یا ابتدا فروشنده بوده و یا (تنها 2% از افراد ثروتمند جهان) ثروتمند به دنیا آمده و بعد فروش را به او یاد داده اند. اما چرا فروش چنین نقشی حیاتی نه تنها در راه اندازی کسب و کار بلکه در زندگی دارد؟

فروش یعنی مبادله کالا با کالا و یا کالا با پول است. این ساده ترین تعریف فروش است. اما در دنیای تجارت فروش یعنی کاری کنید فردی به شما پول پرداخت کند تا بتوانید حیات کسب و کارتان را که رفاه زندگی شما به آن وابسته است را حفظ کنید.
فراگیری مهارت فروشندگی نه تنها برای برای کارآفرینی مفید است بلکه تنها مهارتی است که شما هر روز در حال استفاده از آن هستید. برای مثال هنگام آشنایی با فردی غریبه برای اولین بار شما در حال فروش شخصیت خودتان هستید، آیا طرف مقابل حاضر است مبادله ای انجام دهد؟ هنگامی که میخواهید در جمع دوستانتان نظری ابراز کنید، آیا میتوانید نظرتان را با پذیرش جمع مبادله کنید(بفروشید)؟

همه ی ما در هر لحظه در هر کجا در حال فروش هستیم، بعضی اوقات زمانمان را با فعالیت مان، بعضی مواقع پولمان را با محصولی و بعضی مواقع خودمان را با پذیرش طرف مقابل مبادله میکنیم. بنابراین فروش یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین مهارت هایی است که فراگیری آن نه تنها باعث موفقیت کاری شما میشود بلکه دیدی نو در زندگی به شما هدیه میدهد تا زندگی را از دریچه دیگری ببینید.

اما بحث اصلی ما بر روی یادگیری فروش پیشرفته و حرفه به زبان کاملا ساده است.
شما در این مقاله به راحتی میتوانید مهم ترین اصول و تکنیک های فروش را یادبگیرید تا دفعه ی بعد مجهز به تکنیک های فروش اقدام به فروش محصولتان کنید.
شما در این مقاله 4 اصل اولیه فروش را میخوانید. هر اصلی از چند تکنیک تشکیل شده که آنها را مفصل میخوانید و با مثال هایی برای درک بهتر مطلب آنرا برای همیشه فرامیگیرد.
شما بعد از خواندن این مقاله یکبار برای همیشه به سلاح پرقدرت فروش مجهز میشوید تا سریع تر پله های موفقیت را در زندگی کاری و شخصی طی کنید

 

فروش پیشرفته به زبان ساده برای کارآفرینان جوان :

1. از سرد شدن بپرهیزید :
در دنیای فروش اصطلاحی وجود دارد به نام فراخوان سرد (Cold Calling) به معنی اینکه شما سر زده وارد جایی میشوید و میخواهید محصول/خدمات خود را بفروشید. مردم از چنین فروشنده هایی متنفرند !

مردم دوست ندارند با کسی که هیچ شناختی از او ندارند معامله کنند، حتی اگر پیشنهاد خوبی برای معامله داشته باشد مردم بیشتر مشکوک میشوند. مردم دوست دارند با افرادی معامله کنند که آنها را میشناسند، میدانند چه کسی هستند، کجا هستند و با افرادی معاشرت دارند.
به همین دلیل است که فروشنده ها باید در حد امکان شبکه دوستی بزرگتری داشته باشند

راه صحیح فروش، ابتدا فروختن یک قرار است. شما باید ابتدا با فرد مورد نظر یک قرار ملاقات داشته باشد و اگر مقدور باشد (مشغله کاری کم باشد) در جلسه اول حضور صحبتی از فروش محصول نباشد زیرا مردم دوست ندارند با فروشنده ها وارد صحبت شوند… این یک قانون است مردم دوست دارند با شخصی وارد صحبت شوند که دوستشان است پس ابتدا با طرف مقابل باید رابطه دوستی ایجاد کنید تا حتی در آینده اگر محصولتان را نفروختید حداقل رابطه تان را با او حفظ کنید.

اما اگر مجبور شدید سرزده جایی بروید و محصولی را بفروشید چکار بابد بکنید؟ برای این منظور 3 تکنیک وجود دارد که به شرح زیر است :


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

 

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

دیدگاه تان را ارسال کنید