«بیا و برو» قانون نانوشته معجزه آسای مدیریت

3

 

می گویند مدیریت یعنی طی کردن پله های موفقیت به صورت گروهی و رهبری یعنی تشخیص دادنِ اینکه آیا نردبان بر دیوار صحیح تکیه کرده است یا نه، اگر در نقش یک مدیر یا رهبر هستید، شما مهم هستید… چون که بیشترین و مستقیم ترین تأثیر را بر زندگی دیگران می گذارید.

 

به دلیل همین اهمیت بوده است که تا به حال، رویکردهای بسیاری در مدیریت ایجاد شده است؛
تکنیک ها، تاکتیک ها، استراتژی ها، روش ها و … که برخی جواب داده اند و برخی نه، برخی در ایران جواب گرفته اند و برخی نه.

اما تنها چیزی که هم در ایران و هم در کل دنیا بر سر آن توافق داریم : اهمیتِ مدیریت است.
چرا مدیریت مهم است؟ مدیریت مهم است چون شما مهم نیست کارگر، کارمند، پدر، مادر، معلم، دانش آموز، مهندس، دکتر یا کــارآفــرین باشید ؛ شما مجبورید مدیریت کنید. هرکسی و هرچیزی که تحت کنترل شماست باید مدیریت شود در غیر این صورت شما توسط آنها مدیریت میشوید.

اگر معلم هستید و نتوانید کلاس را مدیریت کنید، مطمئن باشید دانش آموزان تان شما را مدیریت میکنند.
اگر رئیس باشید و نتوانید کارمندان و مشتریان تان را مدیریت کنید، مطمئن باشید آنها شما را مدیریت خواهند کرد.

مدیریت، یعنی جهت دهی افراد یا چیزها به سمت هدفی که مدیر آنرا تعیین کرده… پس اگر مدیریت نمیکنید، بدانید که درحال مدیریت شدن هستید… به سمت هدفی غیر از هدف خودتانحتی زندگی تان را هم باید مدیریت کنید.

 

جان کوئینسی آدامز
جان کوئینسی آدامز

 

اگر این کار را نکنید، خیلی زود زندگی افسار مدیریت را به دست میگیرد و شما را مدیریت میکند… کافیست امتحان کنید ! یک ماه، برای مدت امتحان این ایده کافیست که هیچ تصمیمی برای خودتان، زمان تان و آینده تان نگیرید و خواهید دید چطور دیگران برای شما تصمیم میگیرند، زمان تان را در اختیار میگیرند و چطور آینده ای که میخواهند برای تان به ارمغان می آورند(!)

در این مقاله میخواهیم با شما راز مدیریت، یا بهتر بگوییم یک قانون نانوشته به اشتراک بگذاریم؛ قانونی که بزرگ ترین مدیران تاریخ، ژنرال ها و کارآفرینان بزرگ دنیا آنرا دانسته یا ندانسته اجرا کرده اند، اجرا میکنند و اگر میخواهید به مدیر بزرگی تبدیل شوید که افسار زندگی را در دست بگیرید باید اجرا کنید !

آماده اید تا با قانون نانوشته «بیا و برو» آشنا شوید؟ شروع کنیم…

چندی پیش یکی از خبرگزاری های رسمی کشور، بندهایی از قاسم سلیمانی، مرد محبوب این روزهای ایرانیان، را منتشر کرد. در بخش هایی از این نشریافته ها، قاسم سلیمانی به یکی از اسرار بزرگ مدیریت موفق اشاره می کند؛ مدیریتی که پیش از این، او و همرزمانش، بسیار آن را اجرایی کرده اند و حالا نیز، در حال اجرایی کردن آن هستند.

حاج قاسم سلیمانی در این گزارش منتشر شده، نقبی به هشت سال دفاع مقدس می زند. (اگر هنوز مقاله اختصاصی منتشر شده راجع به آزادی خرمشهر را نخواندید، حتما ازینجا بخوانید) او ابتکارهای بزرگ صورت گرفته را، باعث نادیده گرفتن کمبود امکانات می داند. سپس اشاره می کند که تفاوت فرماندهانی چون احمد متوسلیان و ابراهیم همت و … با فرماندهان و ژنرال های ارتش های کلاسیک تاریخ، در یک کلمه بوده است: 


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

در زمینه مدیریت، نوشته های زیر را اگر نخواندید، حتما بخوانید :

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :

 1. Mohammad123 می گوید

  با سلام و خسته نباشید خیلی عالی بود مقاله بخوصوص اینکه مثال ها و جریانات ایرانی داخل آن بود

 2. s.sanazy می گوید

  سلام.من زمانی که شما ۲۰درصد تخفیف اشتراک یکساله دادید یک اکانت یکساله خریداری کردم.اما شماره پیگیریش رو یادداشت نکردم.الان سیستم میگه اعتبارش تموم شده .لطفا پیگیری بفرمایید؟

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   دوست عزیز باید از طریق بخش پشتیبانی یعنی قسمت ‘تماس با ما’ پیگیری نمایید، با تشکر

دیدگاه تان را ارسال کنید