نقشه راه موفقیت (چطور به صورت برنامه ریزی شده هرآنچه را میخواهیم بدست آوریم؟)

5

نقشه راه موفقیت
چطور به صورت برنامه ریزی شده هرآنچه را میخواهیم بدست آوریم؟

 

اکثر افراد موفق، اصلا دوست ندارند فقط یک رویا پرداز باشند. آنها میخواهند هرآنچه را در رویا می بینند در دنیای واقعی خلق کنند اما اینکه از کجا شروع کنند، کی شروع کنند و چطور شروع کنند برایشان تبدیل به یک مشکل میشود و شاید به خاطر نداشتن یک نقشه راه موفقیت، برای همیشه از بدست آوردن رویاهایشان ناامید شوند.

اما ریسک نکردن و خو گرفتن با شرایط فعلی برای افراد موفق یعنی خطر، یعنی منطقه امن-ی که فقط به ظاهر امن است، اما در واقعا در حال قتل رویاهایشان است، بنابراین برای گریز از منطقه امن و بدست آوردن اهداف بزرگی که به زندگی معنا میدهد، معمولا افراد موفق هدف گذاری هایی انجام میدهند.

هدف گذاری هایی مانند لیست خرید ! هدف های کوچکی که به محض رسیدن به هرکدام به ترتیب آنها را خط میزنند و سراغ هدف بعدی میروند تا بدانند همیشه در هر زمان، هدف فعلی کدام است و باید وقتشان را صرف چه کاری کنند و بعد از هدف تحقق هدف فعلی برنامه بعدی چیست.

شما نیز اگر بدنبال تحقق رویاهایتان باشید، باید دقیقا یک نقشه راه-ی برای بدست آوردن رویاهایتان داشته باشید، تا پی در پی موفقیت ها و شکست هایتان را با پیشرفت تان مقایسه کنید و بدانید آیا در مسیر صحیحی قرار دارید یا خیر.

برای مثال؛ فرض کنید میخواهید با دوستانتان به مسافرت بروید. اکثر اوقات احتمالا با شناخت کامل مقصد شروع به حرکت میکنید، اما اگر مسیرتان تا مقصد طولانی باشد، ممکن است چند جا در میان مسیر توقف هم داشته باشید.

قبل از شروع ماجراجویی، شاید تصمیم بگیرید بعد از پیمودن یک چهارم مسیر برای صرف غذت جایی توقف کنید بعد از پیمودن نصف مسیر بنزین بزنید، بعد از پیمودن بیش از نصف مسیر برای استراحت جایی توقف کنید و مجددا 100 کیلومتر قبل از رسیدن بنزین بزنید.

شما در واقع فقط با رسیدن به اهداف کوچک تر (صرف غذا، بنزین زدن، استراحت و …)  در حال نزدیک شدن و تحقق هدف بزرگترتان یعنی رسیدن به مقصد هستید.

افراد موفق نیز دقیقا برای اهداف غیر عینی زندگیشان ،به همین شیوه برنامه ریزی میکنند. آنها اگر بخواهند فروش شان را 2 برابر کنند، برای آن نقشه راهی ایجاد میکنند، اگر بخواهند در کسب و کاری راه اندازی کنند نقشه راهی برای آن تدارک می بینند و اگر بخواهند به هر هدفی که میخواهند برسند حتما نقشه راهی برای ان تدارک میبینند.

دقیقا شما نیز در این مقاله، قدم به قدم با خلق یک نقشه راه و انجام گام به گام انواع هدف گذاری آشنا می شوید، شما به کمک این اطلاعات و قابلیت خلق نقشه راه، به هر هدفی که در زندگی میخواهید، میتوانید دست پیدا کنید… فقط کافیست نقشه راه آنرا بدانید.

آموزش خلق نقشه راه برای بدست آوردن اهداف بزرگ
چطور به صورت برنامه ریزی شده هرآنچه را میخواهیم بدست آوریم؟


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

 

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

5 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :

 1. Mahdi Fallah می گوید

  بسیار مفیدو چکیده

 2. حمید عزیزی می گوید

  عالی بود . لطفا درباره ی برنامه ریزی مطالب بیشتری قرار بدین

 3. Mohammad123 می گوید

  آموزش خیلی ساده هدف گذاری به همراه برنامه ریزی
  مرسی

 4. daneshjoo65 می گوید

  چقدر نظام بندی شده و مرتب و کاربردی… واقعا ممنون:)

دیدگاه تان را ارسال کنید