واکسینه شدن در برابر ترس از شکست (به کمک بامزه ترین تکنیکی که کارمندان و مدیران شرکت های برتر استفاده میکنند)

6

واکسینه شدن در برابر ترس از شکست
به کمک بامزه ترین تکنیکی
که کارمندان و مدیران شرکت های برتر استفاده میکنند

 

آیا میدانید اگر هیچ ترسی از انجام و شروع کارهای جدید نداشتید، زندگی شما چیزی به مراتب با کیفیت تر و نزدیک تر به زندگی ایده آلی که تصورش را میکنید، بود؟
اگر مقاله قبلی را خوانده باشید، متوجه شدید که ترس از شکست، به عنوان دلیل شماره 1 شروع نکردن کارها و تغییرات جدید است. اکثر ما اگر میدانستیم هرکاری را شروع کنیم، حداقل شکست نمیخوریم، بدون شک هیچ بهانه دیگری (نبود سرمایه، فشار دوستان و …) نمیتوانست جلویمان را بگیرد !

ترس از شکست خوردن، تنها و اولین دلیل کاستی ها وضعف های زندگی امروزمان است. اما آیا فکر می کنید این مشکل فقط من و شماست؟ خیر ! شاید تعجب بکنید اگر بدانید این مشکل اصلی مدیران ارشد شرکت های بزرگ دنیا مانند کوکاکولا (موسس آن جان پمبرتون) ، زاپوس (موسس آن تونی هسیه) و حتی مایکروسافت (موسس آن بیل گیتس) هم هست.

برای اولین بار زمانی راه های مقابله برای ترس از شروع در بین کارآفرینان و مدیران ارشد شرکت های بزرگ دنیا مطرح شد که پیش تر، موسس شرکت کوکاکولا جان پمبرتون یک داروساز و فیزیکدان در سن 55 سالگی بعد از سالها زندگی معمولی و به دور از خطر و ریسک میخواست کشف جدیدش را تبدیل به یک محصول تجاری کند : فرمول کوکا یا نوشابه های گازدار

او محصولی کاملا جدید خلق کرده بود، اما از اینکه آنرا به دیگران پیشنهاد بدهد می ترسید.
این تبدیل به یکی از بزرگترین مشکلاتش شده بود طوری که در دفتر خاطراتش می نویسد : “می ترسم آنرا به دوستانم نشان بدهم… اگر آنها آنرا قبول نکنند و یا دست رد به سینه ام بزنند، نابود خواهم شد.

شاید در سنین پایین تر (دهه 20 یا 30 زندگی) “نــه” شنیدن از دیگران چنان تاثیرگذار بر شخصیت فرد نباشد. اما برای آقای پمبرتون این قضیه تبدیل به کابوس شده بود؛ از طرفی شور و شوقی برای ارائه آن به مشتریان و از طرفی دیگر ترس از جواب رد شنیدن او را تحت فشار گذاشته بود.

در نهایت، آقای پمبرتون با استفاده از شم کارآفرینانه اش روشی را خلق کرد که نه تنها او را از دستِ ترسِ فلج کننده ی شکست خلاص کرد… بلکه راهنمای گذار از این ترس مبهم برای مدیران و کارآفرینان و افراد موفق برای دهه های بعد شد !

آقای پمبرتون روشی کاملا جذاب و بامزه کشف کرد که تا به امروز سینه به سینه در بین مدیران و افراد موفق سراسر دنیا نقل شده اما در هیچ کتابی به صورت رسمی ثبت نشده اما فوق العاده کارساز است.

جای تعجبی ندارد که بیل گیتس این از این روش استفاده کرده و حتی آنرا در لیست برنامه کاری کارمندان بخش فروشش قرار داده تا آنها نیز هر روز به کمک این روش فوق العاده بامزه و جذاب بر ترس از شکست خود غلبه کنند.

شما در این مقاله، یکی از بامزه ترین، جذاب ترین و موثر ترین روش غلبه بر ترس از شکست، آشنا خواهید شد. آنرا به زبان کاملا ساده میخوانید و با مثال ها مختلف کاملا کارکرد آنرا درک میکنید و شما نیز جزو تعداد معدودی از افراد موفق دنیا قرار خواهید گرفت که به کمک این روش بر ترس از شکست خود غلبه کرده اند و افق های نو-ای در زندگی شان کشف کرده اند.

برای مثال؛

 • اگر میخواهید تغییر جدیدی در زندگی تان ایجاد کنید، اما می ترسید موفق نشوید و شکست بخورید
 • اگر میخواهید کسب و کارتان را راه اندازی کنید ،اما می ترسید موفق نشوید
 • اگر میخواهید دوستان جدیدی پیدا کنید، اما می ترسید جواب رد بشنوید
 • اگر فروشنده هستید و میخواهید به مشتریان جدیدی پیشنهاد خرید بدهید، اما می ترسید موفق نشوید
 • و اگر به هر نحوی، با چالشی در زندگی تان روبرو هستید، که میخواهید به کمک غلبه بر ترس از شکست بر آن پیروز شوید

این مقاله برای شما نوشته شده.
روش بامزه و عجیب آقای پمبرتون موسس کوکاکولا را بخوانید و به کمک آن هرآنچه را که تلاش در راه بدست آوردنش از شکست خوردن می ترسید، غلبه کنید.

این روش امکان استفاده گروهی نیز دارد و میتوانید به کمک دوستانتان و یا کارمندان شرکت تان حتی آنرا اجرا کنید تا در کنار شادی و لذت به اشتراک گذاشتن نتایج فوق العاده جذاب آن، بر ترس از شکست تان یکبار برای همیشه غلبه کنید.

بامزه ترین تکنیک
مقابله با ترس از شکست
که کارمندان و مدیران شرکت های بزرگ استفاده میکنند :

شما دسترسی کامل به این محتوا را ندارید چون هنوز عضو ویژه سوخت جت نشدید !

فقط اگر تصمیم جدی برای تحول زندگی‌تان گرفتید،عضو ویژه شوید...


عضویت ویژه برای کاربران حرفه‌ای است :

اعضای ویژه سوخت جت با تهیه حق اشتراک ماهیانه\سالیانه در کنار محتوایی که کاربران عادی رایگان دریافت میکنند، محتوایی بیشتر و اختصاصی تر دریافت میکنند مثلِ :
 • خلاصه کتاب های پرفروش روز دنیا – لینک
  کتاب های پرفروش آمازون و نیویورک تایمز به زبان فارسی خلاصه شده و انیمیشین
 • سوخت جت هفتگی
   هر هفته تقریبا یک ویدیو یا فایل اختصاصی و سوپرایز برای دانلود – لینک
 • مقالات اختصاصی
  هر هفته سه مقاله ویژه در کنار 1300 مقاله آرشیو ـ لینک
 • فایل های ضمیمه دوره های صوتی
  تمرین، کتاب و … هر جلسه از سری دوره های آموزشی #صفرتاصدویک – لینک
 • آرشیو پادکست های اختصاصی
  بیش از 20 فایل صوتی اختصاصی – لینک
 • تخفیفات ویژه فروشگاه
  برای خرید محصولات فروشگاه سوخت جت با قیمت استثنایی – لینک

 

 

6 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. mhnsuccess می گوید

  میشه با یک مثال دیگه توضیح بدید ؟ یه خورده نفهمیدم این تکنیک به چه صورت است خصوصا “کارهایی که شکست خوردن برایتان کم اهمیت است” ؟
  امیدوارم مثل همیشه پاسخگو باشید.

 2. Mohammad123 می گوید

  مرسی جالب بود

 3. Sadegh Rezaie می گوید

  مرسی.باید از این تکنیک استفاده کنم.ا

 4. ramin42 می گوید

  ای کاش حداقل مقدار کمی ازمطلب اصلی و عیان میکردید تا مخاطب ابزاری داشته باشد برای سنجش اینکه این نیز یکی از توصیه های زرد است یا مطبلی کاملا کاربری به طوری که مخاطب از پشت صندلیش بلند شده و به سوی اهدافش بشتابد . .

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   دوست عزیز ما در قسمت مقالات عمومی مطالب کامل و جامعی برای مخاطبانی که مایل نیستند یا هنوز تصمیم نگرفته اند در پروژه سوخت جت ثبت نام کنند قرار داده ایم. شما میتوانید از منوی بالا بر روی مقالات عمومی کلیک کرده و از آنها استفاده کنید. با تشکر

 5. ATEFEH JOON می گوید

  خیلی جالب بود ممنون

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**