چرا آب و هوای بد باعث باهوش تر شدن تان میشود؟

3

تحقیقات ثابت کرده روزهای آفتابی باعث خنگ تر شدنِ ما میشود…
عاشقِ روزهای آفتابی و لذتبخشِ تابستانی هستید؟ حداقل تا قبل از خواندن این مقاله شاید اینطور باشد، زیرا تحقیقات ثابت کرده روزهای آفتابی باعثِ احمق تر (کند ذهن!) شدن مردم میشود. اما در عوض آب و هوای بــد به شدت بر باهوش تر شدن شما اثر میگذارد !

آفتابِ سوزانی که در تابستان تجربه میکنید ممکن است حال روز خوبی به شما هدیه بدهد، اما برای ذهن تان اینطور نیست، در واقع اثــری منفــی بر روی ذهن تان میگذارد.

در کتابِ جدیدِ آدام آتلِـــر (Adam Atler) به نامِ نیروهایی که به فکر کردن، احساس و رفتارِ ما جهت میدهند (Unexpected Forces That Shape How We Think, Feel and Behave) تحقیقی فوق العاده جالب از سیدنیِ استرالیا آورده است که رابطه بین روزهای آفتابی و کارکردِ مغز انسان را توضیح میدهد.

در این تحقیقات، عده ای از محققین در یک روزنامه فروشی در کنار ساحل کمین کردند تا مشتریانی که به آنها مراجعه میکنند را وارد بازی روانشناسی شان کنند : “آیا 10 تغییری که در اینجا ایجاد کردیم را به یاد می آورید؟”

در این تحقیق، محققین 10 تغییر عمده در مغازه اعمال کرده بودند و میخواستند بدانند چند نفر متوجه آن میشوند… نتایج فوق العاده جالب بود !

در مدت 2 ماهِ تابستان، بین ساعات 11 صبح تا 4 بعد از ظهر، خریداران در روزهای بارانی و غیر آفتابی 4 برابر بیشتر توانستند تغییرات پیش آمده را متوجه شوند و آنها را اعلام کنند…

نتیجه تحقیقات چنین بیان شده :
هوای بد (بارانی، طوفانی، ابری … غیرآفتابی) باعث میشود حال و هوای ما هم تغییر کند و کمتر احساس خوشحالی کنیم نسبت به روزهای آفتابی و این باعث میشود عمیق تر و بیشتر فکر کنیم و اجازه میدهد چیزهای بیشتری را به خاطر آوریم.
اما روزهای آفتابی، به علت اثر آفتاب بر بدن و ذهن انسان که باعث میشود فرد احساس شادی کند و به ذهن دستور داده میشود – همه چی سرجای خودش است و لازم نیست نگران چیزی باشد… – قوه تفکر ما کند میشود و معمولا سطحی تر فکر میکنیم…

تحقیقاتی دیگر از دانشگاه هاروارد ثابت کرد؛
آب و هوای بد، باعث میشود بهره وری ما افزایش چند برابری پیدا کند (از اینجا بخوانید چطور تبدیل به غــول بــهره وری شوید) زیرا مسبب های عدم تمرکز را که در روزهایی با هوای خوب داشتیم را حذف میکنیم… در یک کلام : باهوش تر میشویم

نتــــیجه گیری : زمانی که آب و هوا آفتابی نیست، احساس میکنیم نیاز است بیشتر و عمیق تر فکر کنیم… و تمرکز بیشتری بر روی کارمان تا تمام تفریحات موجود در بیرون از خانه یا محل کارمان داشته باشیم.

این بزرگترین تحقیق انجام شده توسط پروفسوری که بیش از 60 سال طول کشید راز جالبی از اراده انسان فاش کرده است
راز والتر برای ساختن اراده پولادین

به من بگویید در چه شرایطی به دنیا آمدید، تا به شما بگویم در آینده موفق خواهید شد یا نه؟
بر اساس آخرین یافته های دانشمندان دانشگاه های برتر دنیا

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :

 1. rezazadeh می گوید

  من فکر میکنم منظور نویسنده متن از هوای افتابی هوای غیر بارانی است و بد ترجمه شده متن

 2. payam1041 می گوید

  این مطلب با مقالات دیگر تناقض داره
  اگر احساس شادی و خوشبختی(همه چی سر جاشه) داشته باشیم خنگیم؟
  در صورتی که باید باور داشته باشیم خوشبختیم…
  راز شاد زیستن و……..
  بالاخره نگرانی درمورد کار بده یا خوبه؟

 3. hamidsh می گوید

  اما بنظر من هوای ابری ( بد نیست ) خوبه
  هوای آفتابی بده
  ولی نهایتا نتیجش همینه که میفرمایید اما دلیلش متفاوته
  من تو هوای ابری احساس شادی بهم دست میده و تو آفتاب مخصوصا وقتی صاف میخوره تو فرق سرم
  اعصاب و حوصله هیچیو ندارم که سطحی نگرم میکنه ، نه اینکه از فرط شادی بگم همه چیز خوبه.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**