هنری فراموش شده – چطور کارهای بیشتری با تلاش کمتر انجام دهیم؟

1

بعضی روزها انگار حسّ-ش نیست ! و هیچ کاری دوست ندارید انجام بدید.
بعضی روزها هم هست که حس-ش هم هست، اما مشکل با انجامِ کارها شروع میشود…

شما یک عالمه کار لیست کردید که در آن روز انجام بدید، نمیدونید کدومش رو اول شروع کنید، کم کم که میگذره تصمیم میگیرید مشغول کاری به غیر از کارهای لیست تان شوید تا وارد روند شوید اما یک نگاهی که به ساعت می اندازید میبینید که نصف روز گذشت و شما اصلا شروع نکردید !

این فقط مشکل شما نیست.
مشکل من هم هست.
مشکل مدیرتان هم هست.
مشکل کارمندانتان هم هست.
حتی مشکل بیل گیتس هم هست… در واقع هرکسی را که می شناسید، با این مشکل دست و پنجه نرم میکند.

اگر کمی موشکافی کنیم، مشکل اصلی این است :
میخواهیم یک روزِ خوب، با بهره وری بسیار بالا داشته باشیم. اما نمیدانیم چه کاری را شروع کنیم و چه کاری را شروع نکنیم. همینطور با فکر کردن و کلنجار رفتنِ ذهن مان زمان را از دست میدهیم و آخر روز که میرسد نه از زمانمان به بهترین نحو استفاده کردیم و نه از انرژی مان…

مهم نیست چقدر کار شما موثر باشد.
اگر با این مشکل برخورد کرده باشید و بخواهید با آن بجنگید! احتمالا سخت کار کردید، بدون توجه به شرایط فیزیکی، انرژی و زمانی هرکاری کردید که کارهایی که باید انجام شوند، انجام شوند، ولی زمانی که به خودتان می آیید متوجه می شوید که ای بابا، فقط انگار خودمو مشغول کردم همه چیز سرجای اولش هست و انگار 90% تلاشِ سختِ شما هدر رفته است.

آیا دلیل روانشناسی در پشتِ این پدیده عجیب وجود دارد؟ بله…
خیلی ساده است. همه مان دوست داریم تحسین شویم. بنابراین دوست داریم کارهایی مثبت و تاثیرگذار در طول روز انجام دهیم. در اصل، هر روز باید خوراکی برای غرورمان فراهم کنید !

دقیقا به همین دلیل است که در شبکه های مجازی دوست داریم افکار، احساسات و عکس هایمان توسط دیگران لایک شود… اما به خاطر بسپارید : تاییدیه بیرونی (مانند تحسین مستقیم یا غیر مستقیم دیگران) هیچ تاثیری بر روی عزت نفس شما نخواهد داشت، اگر در وجود شما تاییدیه درونی نباشد.

مارک کوبان

خب، ساده تر یعنی چی؟
یعنی اینکه اگر شما در طول روز هیچ کاری نکرده باشید که باعث بشه به خودتون بگید “ایول… عالی بودی امروزعزت نفس شما افزایش پیدا نخواهد کرد… حتی اگر همه دوستان تان جمع شوند و برای شما دست بزنند و به شما بگویند “عالی بودی امروز” !

پس، اولین نتیجه ای که میگیریم این است : باید بتونیم کارهای در روز انجام بدیم، که در آخر روز احساسِ خوبی از انجامِ آنها داشته باشیم…
در این زمینه مقاله برند شخصی – مهم ترین محصولی که خالق آن شما هستید را حتما بخوانید

خب، حالا چطور هر روز به چنین نتیجه ای برسیم؟
زمانی که شما میخواهید یک روز خوب و موثر داشته باشید و از طرفی دیگر ذهن شما در طول روز درگیر انجام بهترین کار است، اینکه چطور تصمیم بگیرید چه کارهایی انجام دهید بسیار مهم است.

در این مقاله میخواهیم به شما هنری فراموش شده را یادآوری کنیم؛
و یادبگیرید چطور با کمتر تلاش کردن، نتیجه بیشتری بدست آورید… شما لازم نیست خودتان بُکشید تا یک روز خوب داشته باشید.

خیلی راحت، میتونید فقط با یادگرفتنِ اصول، در انتهای هر روز احساسی سرشار از عزت نفسِ داشتنِ یک روز خوب و پرحاصل داشته باشید.

آماده اید؟ با دقت به خواندن ادامه دهید…


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

 

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

1 دیدگاه جالب

دیدگاه تان را ارسال کنید