تخفیف استثنایی پکیح 10 پادکست برتر + دوره صوتی شروع قدرتمند

165هزار تومان فقط 99 هزار تومان تا سه شنه 6 تیر


چطور کودک درون شما راه موفقیت تان را نشان میدهد؟

4

 

تا به حال در مورد صفات شخصیتی کارآفرینان میلیاردر، فروشندگان نخبه و افراد موفق فکر کردید؟
اگر در مورد آنها اطلاعی نداشته باشید و بخواهید بدانید واقعا چه صفاتی باعث میشود این افراد تا این حد موفق شوند میتوانید به تعداد بیشماری مطلب و نظریه در مورد آن بخوانید.

اکثر مطالب به شما مهارت هایی را آموزش میدهند، رفتاری جدید، عادات موفق و … تا به آن مرحله از موفقیت دست پیدا کنید، اما آیا امکان پذیر است؟ اگر روش و مهارت مخصوص و معینی وجود دارد و همه به آن اطلاعات دسترسی دارند که میتواند شما را به جایگاه این افراد فوق موفق برساند، چرا همه موفق نمیشوند؟

شاید کمی تعجب کنید اگر به شما بگوییم تمام چیزهایی که برای یک موفقیت بزرگ نیاز دارید، قبلا در شما وجود داشته و دارد… در واقع زمانی که کودک بودید، شما استادِ مهارت های موفقیت فردی بودید !

بله، درست خواندید !
حدود 90% آموزه های موفقیتی که مدرسین موفقیت امروزه تدریس میکنند، ریشه در رفتارهای کودکان دارد. اما دست نامرئی جامعه اغلب به این کودک موفق دیکته کرده که چه رفتار عرف و طرزتفکر جامع-ای داشته باشد و کم کم کودک مهارت هایی را که داشت را فراموش کرد.

کودک درونم دقیقا کیست؟
بانی و شروع مباحث راجع به کودک درون کارل گوستاو یونگ است، نابغه ی دنیای روانشناسی که از پایه گذاران روانشناسی نوین است. آنچه که یونگ پیدا کرده بود رفتاری کودکانه در عمق رفتار بزرگسالان بود، اما هنوز راجع به آن هیچ نظر مشخصی نداشت.

بعدها روانشناس بنام امــِت فاکــس از واژه کودک کنجکاو استفاده کرد، چارلز وایتفیلد کلمه کودک درونی را مورد استفاده کرد و سپس در اریک بــرن در تحلیل رفتار-ش جایگاهی ویژه، مشخص  و طبقه بندی شده به کودک درون داد. (ساده ترین توضیح تحلیل رفتار متقابل را از اینجا بخوانید)

اریک برن، به زیبایی هرچه تمام تر رفتار انسان ها را بر پایه 3 بعد شخصیتی تحلیل کرد.
او معتقد بود یک فرد، از 3 نفر در درون او یعنی والــد، بالـــغ و کــودک تشکیل شده است و رفتار او را در شرایط و وضعیت های مختلف شکل میدهند.

کودک درون در واقع بعُدِ خطرپذیر، ماجراجو و جاه طلب هر فرد است.
روانشانسان ثابت کرده اند اگر کودک درون شما آسیب دیده باشد و یا نقش او در وجود شما کمرنگ شود شما به سوی افسردگی میل پیدا میکنید و کم کم زندگی شما بی رمق و ملالت بار میشود.

چارلز بوکوفسکی

حتی بسیاری از بیماری ها روحی و روانی مانند اعتیاد، اضطراب و بیخوابی به کمک احیای کودک درون قابل درمان است و در طی یک برنامه 12 قدمی نقش کودک درون در زندگی افراد پررنگ تر میشود.

چرا باید کودک درونم را بیدار کنم؟
به ساده ترین زبان : موفقیت های بزرگ در زندگی، بدون کمکِ کودک درون تان غیرممکن است.
هیچکس و هیچ چیز نمیتواند به شما کمک کند به درآمد بالا، شغل رویایی، زندگی لوکس و … دست پیدا کنید مگر اینکه با کودک درون تان آشتی کرده باشید و به او اجازه دهید شما را به سمت خواسته تان هدایت کند.

به طرز عجیبی افراد موفق، زندگی شاد (که ریشه در کودک درون فعال دارد) و دستآوردهای بزرگی دارند.
همه ی آنها نه به صورت آگاهانه، بلکه به صورت کاملا ناخودآگاه به کودک درون شان اجازه داده اند تا فعالیت کند و به اساس الگوهای موفقیت کودکانه، آنها را به راحت ترین شیوه به سمت موفقیت هدایت کند.

برای مثال،

 • در زمان کودکی چگونه موفق شدید راه رفتن را بیاموزید؟
 • یک زبان جدید را چطور؟
 • اشیا را چطور شناختید؟
 • چطور خیلی راحت دوستان زیادی پیدا میکردید؟

آیا شگفت انگیز نیست در کوتاه ترین زمان در کسب مهم ترین مهارت ها و موفقیت های پیروز شدید؟ حال فرض کنید بر اساس همان الگوی پیروزی، بخواهید دستآوردهای بزرگی در زندگی امروزه تان داشته باشید ! شما قادر خواهید بود در کوتاه ترین زمان ممکن؛

وقتی کودک درونمان شاد باشد، زندگی ما پر از خوشبختی و رنگهای زیبا میشود، آرامش پیدا خواهیم کرد، عشق در زندگی مان جریان پیدا خواهد کرد و کنترل زیادی بر روی امور اطرافمان خواهیم داشت.

آیا داشتن یک زندگی خوب به کمک کودک درون غیرممکن است؟ ابـــــدا !
کافیست بر اساس 5 قدم که در ادامه میخوانید کودک درون تان را بیدار کنید و اجازه دهید او شما را به سادگی هرچه تمام تر به سمت موفقیت های بزرگ زندگی تان پیش ببرد.

این مقاله به زبان کاملا ساده و به دور از اصطلاحات پیچیده روانشناسی نوشته شده است و تنها با معرفی چند تکنیک ساده و قابل فهم به شما کمک میکند کودک درون تان را بیدار کرده و اجازه دهید راه موفقیت تان را به شما نشان بدهد.

خیلی وقت است کودک درون شما منتظر شماست تا بیدارش کنید…

کاربر گرامی،
مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه 
پروژه سوخت جت امکانپذیر است.
پروژه سوخت جت چیست؟ | میخواهم عضو ویژه شوم

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :

 1. Mohammad123 می گوید

  فکر نمیکردم اینقدر خوب باشه این مقاله ولی حالا که خوندمش میگم عالی بود

 2. alikermani می گوید

  خیلی خوب بود
  از کدوم قسمت باید مطالب قبلی رو مطالعه کنیم

  1. Admin می گوید

   قسمت هایی که لازم به مطالعه است لینک شده اند به مطالب قبلی (لینکهای نارنجی داخل متن)

 3. morteza KHAFAN می گوید

  عالیییییییییییی

دیدگاه تان را ارسال کنید