چطور بدون هیچ تجربه کاری، یک کسب و کار بزرگ بسازیم؟

0

چطور بدون هیچ تجربه کاری، یک کسب و کار بزرگ بسازیم؟

 

وارد کاری شده اید و نمیدانید چطور آنرا توسعه دهید؟ خب، این نوشته کمک زیادی به شما خواهد کرد.

تقریبا اکثر کارآفرینان دنیای امروزی موفقیت در کارآفرینی را نیازمند داشتن یک مدرک MBA میدانند زیرا تصور میکنند تنها با داشتن این مدرک است که مهارت های مورد نیاز مانند رهبری را فراخواهند گرفت تا کسب و کار نوپایشان را توسعه دهند.

اما بعضی ها بدون مدرک MBA هم شروع میکنند، چون ایده ای در سر دارند که باور دارند موفق میشوند. بعضی دیگر از زندگی کارمندی خسته شده اند و میخواهند حداقل خوداشتغال باشند.

در هر دسته ای که باشید، یکی از اهدافتان از راه اندازی کسب و کار سود دهی است. کسب و کار شما اگر سودی برای شما نداشته باشد، بعد از مدتی از آن کار خسته خواهید شد. پول برای کارآفرین یک وسیله است، وسیله ای که انگیزه برای ادامه مسیر را فراهم میکند.

اما این مقاله قصد دارد به شما آموزش دهد، چطور کسب و کار کوچک تان را رشد و توسعه دهید؟ با توجه به این فرض که نه سابقه زیادی دارید و نه تجربه آنچنانی ،اما علاقه برای توسعه در شما وجود دارد.

اکثر کارآفرینان دنیای امروز که نامشان جزو لیست 100 ثروتمند جهان است، زمانی مانند شما بدون هیچ تجربه ای شروع کردند… آنها فرقی با شما ندارند. فقط تنها تفاوت آنها با کسانی که هم زمان با آنها شروع کردند و در نیمه راه اهدافشان را رها کردند، پافشاری در مسیری بود که انتخاب کرده بودند.
اگر میخواهید کسب و کارتان را رشد دهید، توسعه اش دهید و تبدیل به یک کسب و کار پر سود-اش کنید، در هر مرحله ی زیر باید پایداری و صبر داشته باشید تا حاصل آنرا ببینید.

 

چطور بدون هیچ تجربه کاری،یک کسب و کار بزرگ بسازیم؟

 

قدم اول) مشترک سالیانه یک نشریه (مجله، روزنامه، سایت …) مربوط به کسب و کار شوید

برای مثال در همین سایتی که درحال خواندن این مطلب هستید، شما با عضویت در چنین نشریاتی، علاوه بر افزایش هوش مالی و کسب معلومات بروز، میتوانید از جدید ترین رویداد های دنیای کسب و کار و کارآفرینی باخبر شوید.

مثلا، در مجله ای که میخوانید ،شاید ناخودآگاه چشم تان به تبلیغ سمیناری بیافتد و یا به آگهی شراکتی یا حتی سرمایه گذاری، چون افرادی در این مجله تبلیغ میکنند که بازار هدفشان صاحب های کسب و کار هستند، پس میتواند اطلاعات خوبی برای شما داشته باشد.

یکی دیگر از شیوه های بروز بودن از دنیای کسب و کار و کارآفرینی، شرکت در سیمنارها و همایش های مربوط به این حوزه است، زیرا این همایش ها، بدون در نظر گرفتن محتوایی که در آن ارائه میشود، یک منبع فوق العاده خوب از افرادی است که میتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید و همکاری داشته باشید.


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

 

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

دیدگاه تان را ارسال کنید