10 روش حرفه ای برای تشخیص دروغ [روش هایی که ماموران CIA استفاده میکنند]

6

10 روش حرفه ای برای تشخیص دروغ
روش هایی که ماموران
CIA استفاده میکنند

اگر حرفه ای باشید و روش های تشخصی دروغ را آموخته باشید، به راحتی، حتی بدون پرسیدن هیچ سوالی میتوانید تشخصی دهید، فرد گوینده درحال دروغ گفتن است یا خیر…

J. J. Newberry مامور اطلاعات CIA بعد 30 سال کار حرفه ای پس از بازنشستگی، آموخته هایش را به عنوان مامور بازجویی و تشخصی متهم به صورت عمومی با برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی تشخصی دروغ، زبان بدن و … برای عموم، آموزش میدهد.

Newberry میگوید “فقط کافی بود متهم شروع به صحبت کند، به ما روش هایی یاد داده بودند تا قبل از شروع صبحت متهم بدانیم او میخواهد دروغ بگوید یا خیر، ما اغلب هیچ سوالی نیز نمی پرسیدیم و به راحتی با استفاده از روش های که اموزش دیده بودیم میتوانستیم دروغ ها را تشخصی دهیم…” البته Newberry به علت مسائل امنیتی تمام ابزارها و روش های محرمانه را نمیتواند فاش کند اما 10 روش پرکاربرد و حرفه ای را به شاگردانش در دوره های آموزشی اش یاد میدهد.

به نظر شما چطور Newberry بدون هیچ صحبتی میتوانست حقیقت را از دروغ تمیز دهد؟ برای این منظور 10 روش وجود دارد که در ادامه میخوانید و می آموزید به چه علائمی هنگام صحبت طرف مقابل دقت کنید. شاید تعجب کنید اگر بفهمید محتوای صحبت طرف مقابلتان تنها 2% در تشخیص راست یا دروغ بودن گفته هایش اهمیت دارد !

اما چرا این مهارت برای شما باید مهم باشد؟
در دنیای پر رقابت امروز، به عنوان کارآفرین یا یک فرد موفق باید به تمامی روش ها و تکنیک ها انتخاب صحیح آگاه باشید. شما به عنوان یک کارآفرین در دنیای تجارت نیاز به اعتماد کردن به دیگران دارید، تصور نکنید هنگام کارآفرینی میتوانید همه ی کارهایتان را قانونی و با احراز قرارداد پیش ببرید، خیر. در بازار امروز اعتبار، و اعتماد حرف اول را میزند.
شما باید یاد بگیرید به چه کسی اعتماد کنید؟ چه کسی مورد اطمینان است؟ طرف مقابلتان که در حال تعریف داستان همکاری های متعدد با شرکت های دیگر است، آیا در حال بازگو کردن حقیقت است یا میخواهد با انباشتی از اطلاعات ذهن شما را خسته کند؟ و …

در این مقاله 10 روشی که Newberry مامور سابق اطلاعات CIA از آنها در دوران کاریش استفاده میکرده و به راحتی دروغ ها را تشخصی میداده را میخوانید و می آموزید :

 • چرا هنگام صحبت های طرف مقابل نباید محتوای صحبت های طرف اهمیت بدهیم؟
 • به چه علائمی در داستان های طرف مقابل باید دقت کنیم؟
 • هنگام صحبت طرف مقابل در صورت دروغ گفتن چه علائمی در چهره اش نمایان میشود؟
 • اگر فرد گوینده دروغ بگوید، اکثر اوقات تمایل دارد به چه شیوه ای آنرا قانع کننده تر نشان دهد؟
 • روند صحبت کردن فرد دروغگو به چه صورت است؟ روند صحبت فرد صادق به چه صورت؟
 • و …

 

10 روش حرفه ای برای تشخیص دروغ؛ روش هایی که ماموران CIA استفاده میکنند :

 روش شماره 1 : تشخیص ناپیوستگی
زمانی که میخواهید پی ببرید آیا طرف مقابلتان در حال دروغ گفتن است، به ناپیوستگیِ صحبتش توجه کنید.

Newberry چنین میگوید :
“زمانی که دختری را به جرم شلیک به دوستش مورد بازجویی قرار میدادم، در حال تعریف داستانی بود که در آن, او در حال دویدن بود که صدای گلوله را شنید و سپس ناگهان در بین صحبتش گفت “فرد شلیک کننده را هم ندیدم…” … من تا این را شنیدم ،تشخیص دادم در حال دروغ گفتن است که واقعا هم بود… چطور فردی صدای مهیب شلیک گلوله را بشنود و به آن واکنش نشان ندهد تا برگردد و ببیند؟ … در حین صحبتش محکم به میز کوبیدم، واکنش سریع او نگاه کردن به دستهایم بود، این واکنش مهر تایید را بر تشخصیم زد و فهمیدم او نه تنها صدای گلوله را شنیده بود بلکه برگشته و به منشاء آن صدا یعنی فرد شلیک کننده نیز نگاه کرده بود و او را دیده بود ”


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

 

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

6 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :

 1. Mohammad123 می گوید

  مرسی مقاله فوق العاده ایی بود

 2. ROOH می گوید

  بیشترشو قبل از خوندن این مقاله تجربی استفاده کردم دقیق جواب داده
  دقیقن همینه
  ههههه تازه بعضی هاشو میفهمیدم به روی خودم نمیووردم تا بعد به نفعه خودم استفاده کنم هه 🙂

 3. lgh می گوید

  ba salam
  ba inke sabte nam kardeam hanuz nemitavanam kamel mataleb ro bebinma
  lotfan rahnamai befarmaid.
  sepas

 4. douman می گوید

  ادمین عزیز سلام ازوقتی من عضو سایت شدم چند ماهی میگذره و واقعا از این سایت راضی بودم ولی در ماه اخیر متاسفانه فعالیت شما کاهش قابل توجهی داشته قبل از این هر روز حداقل یه مطلب جدید میذاشتین ولی در ماه اخیر متاسفانه حتی هر چند روز یه بار هم مطلب جدید نمیذارین و این باعث تاسف و فکر میکنم مخاطبین تون رو از دست بدید

  1. Admin می گوید

   با سلام
   بله متاسفانه در حال خانه تکانی هستیم در تیم تولید محتوا، بزودی سبک جدیدی از مطالب برای شما منتشر خواهند شد.
   از همراهی شما کمال تشکر را داریم

دیدگاه تان را ارسال کنید