اویاما، مردی که برای اولین بار گاو وحشی را شکست داد 13 پند کهن برای شما دارد (قسمت دوم)

2

سوسای اویاما؛ کاراته کار کره ای الاصل که از کودکی در ژاپن بزرگ شد.
بسیاری، او را بزرگترین رزمی کار سده های اخیر می دانند؛ کسی که توانسته است سیصد نفر را یک تنه، شکست دهد؛ آن هم سیصد تن از شاگردان خودش که همگی، کاراته کار بوده اند. کلاً آدم عجیبی بوده است این رزمی کار؛ اویاما به شدت هم به اخلاقیات و ادب و احترام به بزرگترها و عدم سوء استفاده از قدرتی که رزمی کاران داشته اند، تأکید می کرده است.

اویاما از کودکی در رشته های ورزشی مختلفی کار کرد تا این که سرانجام، کیوکوشین را ابداع نمود؛
روشی از مبارزه که برخی، آن را بهترین و قدرتمندترین می دانند. خود وی در کتاب هایش، مدعی شده است که هر جنبده ای را که صدای نفسش را بتواند از سه متری بشنود، می تواند شکست بدهد. اگر فرصتی دست داد، درباره اویاما بیشتر بخوانید؛ به دردتان می خورد.

و اما حالا که سال شروع شده است، برای این این سیزده روز تعطیلات شما، سیزده درس ارزشمند از سوسای اویاما، رزمی کار بزرگ را کنار گذاشته ایم تا هر روزتان، با یک درس ارزشمند از بزرگترین رزمی کار سده های اخیر، سپری شود.

خود اویاما معتقد بود که حتی مبارزاتش با گاوهای وحشی و کشتن آنها (فیلم موجود هست !) صرفاً برای نشان دادن توانایی های انسان و حد و مرز آن بوده و نشان دادن این که با تمرینات مستمر، می توان قوی ترین شد؛ پس شاید شما هم با این آموزه ها، بتوانید به آخرین حد و مرز توانمندی های خودتان برسید.

قسمت اول این آموزه های مهم زندگی را از ایـنــجــا میتوانید بخوانید.

 

سوسای اویاما 4

 

7. ماهیت راستین طریقت رزمی را تنها از طریق تجربه می توان درک نمود، آگاه باش که هرگز هراسی به خود راه ندهی.

درسی که می توان گرفت:

جمله باشکوهی هست که می گوید، موفقیت ساختنی است؛ رفتنی نیست.
یعنی مسیری که به موفقیت ختم می شود، باید توسط هر کسی ساخته شود؛ وگرنه فرش قرمزی پهن نکرده اند که همین طور مستقیم، بروید و به مقصد برسید؛ که اگر چنین بود، همه به آن می رسیدند.

برای موفقیت، باید که شکست های خودتان را آگاهانه، دو برابر کنید.
اصلاً بروید که شکست بخورید. این جوری، وقتی که ترس شما از شکست ریخته می شود، توقف ناپذیر خواهید شد. البته که شکست هم خواهید خورد؛ ولی خب، آنها هم که ظاهرا موفق می شوند شکست می خورند، چه فرقی بین شماها هست؟ فقط شما نگرشی جدید نسبت به شکست ایجاد کرده اید.

در واقع نگرش شما باید اینچنین باشد: ‘چیزی به اسم شکست وجود ندارد؛ شما یا نتیجه می گیرید، یا نتیجه نمی گیرید. اگر نتیجه بگیرید، که بهتر. اما اگر نتیجه نگیرید، پس یک درس یاد گرفته اید و یک راه برای نرسیدن و نتیجه ندادن را شناخته اید.’

به روایت بیل گیتس، موفقیت معلم نامردی است؛ چرا که شما را مطمئن می کند و در نتیجه، سریع شکست می خورید.
وقتی که ترس از شکست را به درس یاد گرفتن از شکست ها تغییر دهید، دیگر توقف ناپذیر خواهید شد. پس، سریع تکان بخورید و دست به کار شوید؛ روی دست های بازی کرده و کارهای گذشته، تأمل کنید و از آنها درس بگیرید؛ و کارهای جدیدتر را، با درس هایی که از شکست های قبلی گرفته اید، پربارتر کنید.


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

2 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :

 1. arefn می گوید

  با تشکر از شما
  فقط نیک گفته اند چیزی که مرا نکشد، قوی تر خواهد کرد
  نیک کیه ؟

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   نیک یعنی پسندیده، خوب

دیدگاه تان را ارسال کنید