3 عادت جاودانه افراد موفق تاریخ که کارآفرینان امروزی حتما باید داشته باشند

1

3 عادت جاودانه افراد موفق تاریخ
که کارآفرینان امروزی حتما باید داشته باشند

 

عاداتی که افراد موفق دیروز را ساخته، افراد موفق امروز را نیز می سازد و باعث موفقیت افراد در آینده نیز خواهد شد…

در دنیای امروزی، با ورود تکنولوژی به زندگی مردم، تصور عموم از سرعت و عملکرد و بهره وری تماما به استفاده بیشتر از ابزارها و گجت های تکنولوژیک است مانند تبلت و موبایل و …

اما در گذشته، مردمان موفق که از چنین ابزارهایی در زندگی شان استفاده نمیکردند، چطور با سرعت بیشتری نسبت به رقیبانشان تلاش میکردند، عملکردشان را افزایش میدادند و بهره وری بهتری ایجاد می کردند؟

پس حتما، عاداتی مشترک در بین افراد موفق تمام اعصار وجود دارد که باعث موفقیت آنها شده.
شما در این مقاله؛ قرار است 3 عادت تاریخی افراد موفقی را که کارآفرینان و افراد جویای موفقیت، باید داشته باشند را میخوانید.

این عادات، تماما در بین بزرگان و رهبران تاریخ دیده شده و شما نیز حتی امروزه در بین افراد موفق در دنیای تکنولوژی و اطلاعات نیز میتوانید آنرا پیدا کنید.

 

3 عادت تاریخی افراد موفق
که کارآفرینان امروزی حتما باید داشته باشند :

عادت شماره 1 : کتابخوانی
در تمام اعصار، موفق ترین افراد، آنهایی که نامشان تا به امروز جاودانه شده، افرادی کتابخوان بودند. افرادی که مشتاقانه به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از خودشان، دنیایشان و آینده شان بودند.

شما نیز باید عادت کتابخوانی را در خودتان ایجاد کنید.
اگر کتابخوان نیستید، میتوانید به کمک اثر مرکب (از اینجا بخوانید) عادات جدیدی مانند عادت کتابخوانی را خیلی راحت و آرام و آهسته در خودتان ایجاد کنید.

خواندن باعث باز شدن دریچه ذهن بر روی دریچه ذهن نویسنده و به هر میزان ذهن تان دریچه های بازتری داشته باشد، به همان میزان قوه خلاقیت و تفکر شما بهتر کار خواهد کرد (میتوانید از اینجا آموزش فشرده مدیتیشین را بخوانید)، تصمیمات بهتری خواهید گرفت و عملکردتان به مراتب بهتر خواهد بود.

سان تزو نوینسده کتاب هنر جنگ (که میتوانید کتابش را از ایــنــجــا دانلود کنید) حتی توصیه میکرده به پادشاهان که کتب و نوشته های دشمنان را بدست آورند و آنها را مطالعه کنند تا از طرز فکر آنها اطلاع داشته باشند.

حتی اگر اصلا کتابخوان نیستید، سعی کنید کتابی با هر موضوعی که دوست دارید انتخاب کنید. لازم نیست برای شروع حتما کتاب های آموزشی را بخوانید.

 

عادت شماره 2 : ناجی هنر
یکی از صفات بارز و عادت های جاودانه افراد موفق تمام طول اعصار، حفظ آثار هنری و تاریخی است.

حتی آدولف هیتلر، رهبر حذب نازی های آلمان نیز شوق عجیبی به حفظ کلکسیونهای آثار هنری و تاریخی داشت تا جایی که بعد از فتح فرانسه دستور داد تمامی آثار تاریخی و هنر موزه لوور پاریس را به آلمان منتقل کنند.

تمام افراد موفقی که نامشان جاودانه شده، خواهان حفظ آثار هنری تاریخ بودند. مانند مدیسی که مشوق میکل آنجلو (خالق مجسمه بی نظیر داوود) و بدون شک اگر شخصی به نام پگی گاگنهیم نبود هرگز آثاری از جکسون پالاک (نقاش برجسته معاصر) باقی نمی ماند.

شما لازم نیست حتما یک بشر دوست یا یک موسسه خیریه برای حفظ آثار هنری داشته باشید.
تنها چیزی که لازم است ،حمایت از هنر و هنرمند است.

هنر آمیزه ای از منطق و خلاقیت است.
شما باید حتی شده با شرکت در تئاتری، حامی حفظ هنر در جامعه باشید. بدون وجود هنر، احساسات هیچ راه بروزی نخواهند داشت… برای همین است که مهارت فروش را هنر فروش می نامنند.

شما اگر نتوانید از قوه خلاقیت تان در فروش استفاده کنید، هرگز با منطق تان نخواهید توانست چیزی فروخت (میتوانید امتحان کنید !)

 

عادت شماره 3 : قهرمان باشید
همانند هنر، هر اجتماعی نیاز به یک قهرمان دارد و اگر آن قهرمان وجود نداشته باشد، یکی خلق خواهد کرد.

اگر شما قهرمان اجتماعی که در آن هستید، نباشید. مجبور خواهید بود در ساخت قهرمانی سهیم باشید. پس چرا شما خودتان همان قهرمانی نباشید که ناجی اجتماعی که در آن هستید باشید؟

اجتماع شما میتواند گروه دوستی تان باشد. آیا چند وقت یکبار زنگ میزنید از آنها احوال پرسی کنید؟
اجتماع شما میتواند خانواده تان باشد. آیا تمام تلاشتان را میکنید خانواده تان در نهایت آرامش زندگی کنند؟
اجتماع شما میتواند جامعه تان باشد. آیا همان تغییر هستید که میخواهید در جامعه برای بهبود اوضاع اعمال کنید؟

اکثر ما یادمان رفته که میتوانیم خودمان قهرمان باشیم، به همین دلیل همیشه به دنبال قهرمانی هستیم که بیاید و زندگی ما را نجات دهد. شما 100% مسئولیت زندگیتان را در تمام شرایط بر عهده دارید، پس بیهوده دیگران را نباید مقصر اوضاع و شرایطتان بدانید.

برای مثال،میتوانید به کمک اثـــر هالـــه که از اینجا میتوانید بخوانید، نزد هرکسی تبدیل به یک ابرقهرمان شوید !

در هر اجتماعی که هستید، قهرمان آن باشید… حتی کوچکترین اجتماع : خـــودتان…

در همین زمینه، مطالب زیر را حتما بخوانید :

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

1 دیدگاه جالب

  1. saeidesz می گوید

    قهرمانان هنريه كتابخون!

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**