چطور 5 برابر بیشتر از کارایی مغزمان استفاده کنیم؟ [علمی + کاربردی]

1

چطور 5 برابر بیشتر از کارایی مغزمان استفاده کنیم؟ (علمی + کاربردی)

 

باید در محل کارتان و یا هرجای دیگری که نیاز دارید “در جریان” باشید. “در جریان” بودن همان سطح فکری است که در آن حالت ،مغز شما بهترین و بهره ور ترین عملکردش را دارد.

 

اگر کارآفرین هستید احتمالا در کسب و کارتان کارمندانی دارید که عملکر آنها در کار شما به شدت تاثیر گذار است. از همه مهم تر شما و شرایط ذهنی شما بیشترین تاثیر را برای بهبود سیستم و عملکرد کسب و کارتان دارد. شما برای اینکه عملکرد مغزتان را بالا ببرید باید تغییراتی در نوع مواد و واکنش های شیمیایی مغزتان اعمال کنید(!)

خبر خوب اینکه نیاز به شوک الکتریکی، مواد شیمیایی و یا عمل جراحی ندارید. شما فقط نیاز به یک محیط خوب دارید تا ذهن شما را تشویق کند پیوسته در شرایط موفق با عملکرد بالا باقی بماند (چیزی که قرار است یاد بگیرید)

استیو کاتلر نویسنده کتاب پرفروش “ظهور ابرانسان : چطور به صورت علمی بهترین عملکردمان را داشته باشیم” تمام آنچه را که در زندگی لازم دارید تا شرایط ذهنی تان و کارایی مغزتان در بهترین حالت و عملکرد قرار بگیرد را در کتابش شرح داده اما قسمت افزایش 5 برابری عملکرد مغز در محیط کار را که مربوط به مباحث کارآفرینی میشود را برای شما صورت کاملا خلاصه و کاملا کاربردی در این مقاله جمع بندی کرده ایم

کاتلر معتقد است ذهن شما باید “در جریان” باشد تا بتوانید بهترین تصمیم ها را بگیرید, بهترین عملکرد را ناخودآگاه داشته باشید. طوری که تمام حواس شما متمرکز بر کارتان است؛ گویی مهم ترین کاری است که باید انجام دهید.

برای اینکه ذهن شما “در جریان” باشد باید سیلی از 5 ماده شیمیایی به درون مغزتان راه یابد تا تمرکزتان افزایش یاد، احساس درد و خستگی تان کمتر شود، دیدتان بهتر شود و احساس خوبی داشته باشید. اما این مواد شیمیایی را نمیتواند با نوشیدن یک نوشیدنی انرژی زا و یا خوردن قرص و دارو بدست اورد بلکه تماما بستگی به محیط روانی، افرادی که با آنها در معاشرت هستید، میزان نیاز به خلاقیت و مهم تر از همه اهدافتان؛ دارد.

کاتلر آزمایشی انجام داد و آنرا در مجله Harvard Business Review منتشر کرد. او راه های افزایش کارایی مغزی را که کشف کرده بود در 20 شرکت مختلف آزمایش کرد و چنین نتیجه گرفت : اگر با استفاده از این روش ها تنها 20% عملکرد مغز بهتر شود, سودآوری شرکت ها و کسب و کار ها تا 50% افزایش می یابد !

شما در این مقاله یاد میگیرید برای افزایش عملکر مغزمان :

  • چرا برای افزایش عملکرد مغزمان باید خطر کنیم؟
  • چرا هنگام ریسک کردن مغزما بیشترین عملکرد را دارد؟
  • چرا شب امتحان عملکرد مغز ما چندین برابر میشود؟
  • چطور بتوانیم از پس هر چالشی برآییم؟
  • چرا کارمندانمان باید یکی را داشته باشند آنها را حل دهد؟ و حتی خودمان؟
  • و …

 

روش هایی برای اینکه کارایی مغزمان را تا 5 برابر افزایش دهیم :

 

پیامد ها را خلق کنید :

یکی از اهداف پدیده “در جریان” بودن ایجاد پیامدهای شدید است.
کاتلر ایده اش را چنین توضیح میدهد : “جریان” بدنبال تمرکز است و پیامدهای کاری که میکنیم معمولا بیشتری سهم تصاحب توجه مان را دارد.

برای مثال : ورزشکاران ورزش های خطرناک برای این در شرایط خاص که کمتر فرصت فکر کردن دارد اما به طرز عجیبی از بهترین عملکرد مغزشان استفاده میکنند این است که ریسک کردن آنها باعث میشود مغز آنها به صورت ناخودآگاه تمام توجه اش را بدنبال پیامدهای کاری که میکنند سوق دهد.

 


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

 

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

1 دیدگاه جالب

  1. rich می گوید

    نه فعلا امشب اکانت خریدم باید پولشو در بیارم.با تشکر

دیدگاه تان را ارسال کنید