تخفیف استثنایی پکیح 10 پادکست برتر + دوره صوتی شروع قدرتمند

165هزار تومان فقط 99 هزار تومان تا سه شنه 6 تیر


6 راه تاثیرگذار تقویت حافظه (چطور هرچیزی را که میخواهیم به خاطر بسپاریم و هرگز فراموش نکنیم)

1

6 راه تاثیرگذار تقویت حافظه
چطور هرچیزی را که میخواهیم به خاطر بسپاریم و هرگز فراموش نکنیم

 

آیا فکر میکنید فرق شما با کسی که حافظه خوبی دارد و هر اطلاعاتی را که در هر سنی به خاطر سپرده میتواند به یاد بیاورد، در خوب یا بد بودن حافظه تان است؟ متاسفم، شاید ناامیدتان کنم، اما هیچ فرقی ندارید.

در واقع، مغز شما و قابلیت های ذهنی شما با هرکسی دیگری برابر است، نکته مهم شیوه استفاده از آن است که اهمیت دارد. برای مثال، فردی که با حافظه ی درخشان، فقط از شما بهتر میداند چطور از حافظه اش استفاده کند، همین.

برای مثال، اگر میخواهید زبان خارجه یادبگیرید، اگر در زبان جدید 2 کلمه متفاوت با معنی مشابه ببینید، 99% کلمه ای را که به زبان مادری تان نزدیک تر است به خاطر خواهید سپرد. این یعنی تکنیک استفاده از ظرفیت حافظه.

حافظه انسان نامحدود است.
شما به هر میزان اطلاعات که بخواهید ، میتوانید به حافظه تان بسپارید، اما نحوه سپردن اطلاعات به حافظه اهمیت فراوانی دارد که باید شیوه اصولی آنرا بدانید. شاید بتوانید 20 کتاب را در یک روز بخوانید، اما شاید حتی محتوای 1 کتاب را هم نتوانید به خاطر بسپارید. اما اگر این 20 کتاب را در 200 روز بخوانید، نه تنها اکثر محتوای هر کتاب را به خاطر خواهید سپرد، بلکه به حافظه بلند مدت تان نیز خواهید سپرد.

در این مقاله قصد داریم 6 راه تاثیرگذار، برای تقویت حافظه و استفاده نامحدود از حافظه تان را به شما معرفی کنیم. این 6 روش را شاید خودتان ناخودآگاه قبل از خواندن آنها هم از آنها استفاده کرده باشید، اما بهتر است به صورت علمی و اصولی از این به بعد از آنها استفاده  کنید.

اگر میخواهید یک حافظه قدرتمند، با قابلیت یادآوری و ذخیره هر اطلاعاتی که بخواهید داشته باشید، باید از این 6 روش استفاده کنید. این 6 روش توصیه های دکتر جودی ویلز نورولوژیست دانشگاه UCLA است.

 

6 راه تاثیرگذار تقویت حافظه
چطور هرچیزی را که میخواهیم به خاطر بسپاریم و هرگز فراموش نکنیم :

روش اول – درک کنید
روش اول، برای اینکه از حافظه تان به صورت نامحدود استفاده کنید، درک محتوایی است که میخواهید به خاطر بسپارید. برای این منظور میتوانید از 3 قدم زیر استفاده کنید :

** قدم اول | نمادین کردن
اگر اطلاعات و محتوایی را که میخواهید به حافظه تان بدهید سمبل سازی کنید، آنها را وارد نمودار، فلوچارت، پاورپوینت کنید به شما کمک زیادی خواهد کرد تا مفید و مختصر آنها را به حافظه تان بسپارید.
برای مثال شما اگر بتوانید امتحان کنید، آیا مطلبی را که خواندید، واقعا درک کردید ،باید بتوانید به یک کودک 5 ساله توضیح دهید. ساده سازی و سمبلیک کردن مطالب یعنی، در ساده ترین حالت، محتوای مربوطه را برساند. اگر توانستید به یک کودک 5 ساله توضیح دهید، بدانید که مطلب را درک کرده اید.
کارمندان شرکت گوگل، یاد گرفته اند از این تکنیک به خوبی استفاده کنند؛ زمانی که آنها در قسمت برنامه نویسی به مشکل بر میخورند، آنرا بر روی تخته سیاه به ساده ترین شکل رسم میکنند، تا مطمئن شوند مشکل اصلی را درک کرده اند.

کاربر گرامی،
مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه 
پروژه سوخت جت امکانپذیر است.
پروژه سوخت جت چیست؟ | میخواهم عضو ویژه شوم

 

در همین زمینه، مطالب زیر را حتما بخوانید :

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

1 دیدگاه جالب

  1. Mohammad123 می گوید

    زیاد کاربردی نبود

دیدگاه تان را ارسال کنید