چگونه 90٪ از یادگیری های خود را برای همیشه به ذهن بسپاریم

1

آیا آرزویتان این است که سرعت یادگیری خود را افزایش دهید؟
چه در حال یادگیری برای کنکور باشید یا گیتار الکترونیکی که خریده اید و ی اصلا وارد رشته بوکس شده باشید، همه ­ی فکر و ذکرتان این است که چطور سریع تر، اصول، مهارت و تکنیک های مورد نظر را یادبگیرید.

چون مشکل اصلی از این مسئله نشات می­گیرد که ما در طول روز زمان چندان زیادی در اختیار نداریم.

کلید سرعت بخشیدن یادگیری اختصاص زمان بیشتر برای آموزش نیست، بلکه استفاده از نهایت بازدهی زمانی است که صرف یادگیری می­کنیم.

شما اگر اصول یادگیری صحیح را باشید، میتوانید در مدت یک ساعت به اندازه ده ساعت مطالعه، یادگیری تان را افزایش دهید… در واقع این مقاله مکمل مقاله ای است پارسال در پروژه سوخت جت منتشر شد، که در آن گفتیم مساله این است : ما یاد نگرفته ایم چطور یادبگیریم.

قیاس سطل و آب برای یادگیری

بیایید در نظر بگیریم که به شما گفته می­شود که سطلی را از آب پر کنید. اکثر سطل­ ها برای نگه داشتن آب در درون خود مشکلی ندارند اما مشکل زمانی شروع می­شود که آب بیشتر از حد طبیعی باشد و سرازیر شود.

اما در واقعیت، نحوه عملکرد مغز ما به این صورت نیست.
در حقیقت، بسیاری از اطلاعاتی که وارد مغز ما می­شود در نهایت به بیرون نشت پیدا می­کند. به جای این که حافظه مغز را به مانند سطلی در نظر بگیریم که هر چیزی را درون خود نگاه دارد باید توجه داشته باشیم که برعکس،  عملکرد مغز به این صورت است که نشت کرده و همه چیز را درون خود نگه نمی­دارد !

 

مارک تواین
مارک تواین

 

اگر به ازای فراموش کردن هر یک اقلامی که در لیست خرید نوشتید تا از سوپرمارکت خرید کنید، 10 هزار تومان دریافت میکردید، دیگر هیچوقت لازم نبود نگرانِ حافظه خود باشید… شما برای اینکه نمادِ سطل را از ذهن فراموش نکنید، بهتر است سطلی با چندین سوراخ برای نشت آب را جایگزین تصویر سطلی کنید که در ذهن از حافظه دارید؛ در حالی که این قیاس سطل سوراخ ممکن است ایجاد یک تعبیر منفی کند، اما باید قبول کنید که این یک روند طبیعی است.

مگر اینکه ذاتا با حافظه تصویری به دنیا آمده باشید…(که اگر اینطور باشد هم هنوز به این مقاله نیاز دارید) مغز ما  به گونه­ ای طراحی نشده تا هر اطلاعات و یا تجربه­ ای را که در زندگی کسب می­کنیم، به خاطر بسپارید.

موضوع این مقاله، آموزشِ بهترین روش برای به خاطر سپردن 90% از یادگیری تان است.
شما در هر زمینه بخواهید موفق شوید، باید همواره درحال یادیگیری باشید. یادگیری به شما کمک میکند تا به صورت مداوم از عملکردتان مطلع شوید و آنرا بهبود دهید.

بهبود مستمر، یا کایزن که با کمترین تلاش باعث موفقیت های بزرگ شما میشود.
در ادامه شما در واقع با ابزاری آشنا میشوید که حاصل تحقیقات انیستیتوی NTL در بِتل است. تکنیکی که باید در جعبه ابزار ذهنی تان داشته باشید.

چگونه 90٪ از یادگیری خود را به خاطر بسپاریم


مشاهده کامل این محتوا فقط برای اعضای ویژه پروژه سوخت جت امکانپذیر است

اعضای ویژه چه مزایای فوق العاده ای دریافت میکنند؟
اشتراک ویژه تان را در 5 ثانیه تهیه یا تمدید کنید

در همین زمینه، نوشته های زیر را بخوانید :

مقالات قبلی که منتشر شدند : مقالات بیشتر از این نویسنده

1 دیدگاه جالب

  1. Shahram Vafaee می گوید

    درسته ما فقط با در میان گذاشتن آنچه را که داریم با دیگران میتوانیم آنرا برای خود نگهداری کنیم. ما باید برای رسیدن به اهداف خود یک مربی داشته باشیم تا داشته هایمان را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم. یکی از شروط یک مربی این است که خودش نیز دارای مربی باشد. او نیز با کمک مربی خود و اشتراک تجربه هایشان به رشد یکدیگر کمک می کنند و این یک رابطه دو طرفه است. یعنی هر دو سوی رابطه به یک اندازه سود خواهند برد. و رابطه استاد و دانشجو مطرح نیست.

دیدگاه تان را ارسال کنید