11 قدم برای بدست آوردن اهداف غیرممکن

6

11 قدم برای بدست آوردن
اهداف غیرممکن

هیچ هدفی غیر ممکن نیست. غیرممکن هدفی است که هنوز کسی آنرا بدست نیاورده…
معمولا ما اهدافی در زندگی داریم. بعضی از آنها به نظر ممکن هستند، بعضی دیگر بدست آوردنش سخت و چند هدف دیگر نیز داریم که آنها را غیرممکن مینامیم. اهداف غیرممکن ما دقیقا همان چیزهایی هستند که ما از ته دلمان خواهان بدست آوردنشان هستیم، همان اهدافی که فکر کردن به آنها همراه با شوق و لذت است و بزرگی آن ترسی همراه با هیجان در ما ایجاد میکند

اما اتفاق ناگوار زمانی رخ میدهد که بعد از فکر کردن به آنها به خودمون میگیم “حیف که شدنی نیست…” این درست همان لحظه رخ دادن فاجعه است.

زیرا شما عمیقا باور کردید که چیزی که میخواهید “ممکن” نیست و بعد خودتان حدس خواهید زد : ذهنتان آنرا یک وظیفه نشدنی خواهد دانست و هرگز برای رسیدن به آن تلاش نخواهد کرد حتی اگر سخت کار کنید هرگز آن هدف غیرممکن خطاب شده را بدست نخواهید آورد.

ما معمولا زمانی که میخواهیم اهدافمان را مجسم کنیم، به اشتباه در چارچوب محدودیت های گذشته و حال مان می اندیشیم، چیزهایی که نداشتیم و نداریم، شرایطی که داشتیم و داریم، تمام خاطراتمان و اوضاع و شرایط حال ما بر روی تفکراتمان برای آینده تاثیر میگذارد و چنین میشود که یک نفر در همان جایی که بوده میماند و نفر دیگر به هرآنچه فکرش را میکند میرسد.

لطفا دقت کنید :
اوضاع و شرایط امروزتان نباید تعیین کننده اوضاع و شرایط فردایتان باشد. شما باید هرآنچه را که در زندگی میخواهید بدست آورید باور کنید و عمیقا بدانید “ممکن” است. ضمیر ناخودآگاه انسان اگر بداند هدفی ممکن است همیشه راهی برای رسیدن به آن خواهد یافت.

برای مثال برگردیم به دوران مدرسه؛ حتما برای شما هم پیش آمده که معلمتان سوالی مطرح میکرد (سخت) که هیچکس قادر به پاسخگویی آن نبود و همه فکر میکردند یا جواب ندارد یا سوال اشتباه است و یا هنوز درس آنقدری پیش نرفته که بتوانند سوال را حل کنند.
درست در همان لحظه که چنین اندیشه هایی به ذهن ما راه پیدا میکند مغز ما به آن واکنش نشان میداد و عملیات پیدا کردن جواب سوال را متوقف میکرد. اما در همان کلاس همیشه شاگردی بود که سوال را حل میکرد و یا حداقل راه حل آنرا پیدا میکرد. چرا؟ چون اون شاگرد عملیات جستجو را در ذهنش با خوراک منفی افکار مسوم متوقف نکرده بود، ضمیر ناخودآگاه اون شاگرد عمیقا باور داشتاین سوال باید حل بشه” و حل هم شد.

اما ،چطور میتوانیم اهداف غیرممکنی را که در زندگی داریم بدست آوریم؟ اهدافی که فکر کردن به آنها شوری در دل ما می افکند… اهدافی که اگر آنها را بدست آوریم انگار دنیا را به ما دادند… اهدافی که ممکن اند.

شما در این مقاله 11 قدم برای بدست آوردن اهداف غیرممکن میخوانید، 11 قدمی که هر هدف غیر ممکن را برای شما ممکن میکند و نقشه راه بدست آوردنش را به شما نشان میدهد.

شما در این مقاله میخوانید :

 

1. کارهای ساده را درست انجام بده.

شما اگر نتوانید کارهای ساده و راحت را درست انجام دهید هرگز قادر نخواهید بود از پس کارهای بزرگ نیز برآیید. این یک قانون است.
اگر اهداف بزرگی دارید باید اهداف کوچک و حتی کارهای روزمره تان را به شیوه درست انجام دهید. حتی اگر آن کار چایی دم کردن باشد ! زیرا مغز شما پیاپی دستور میگیرد تا کارها درست انجام شوند و وقتی زمان بدست آوردن اهداف بزرگتر میشود مغز ما تربیت شده و میداند باید هرکاری را درست انجام دهد تا آنچه را که ممکن است بدست آورد.

 

2. اهداف واقع بینانه و غیر واقع بینانه تعیین کنید.

افراد موفق هدفگذارهای بیرحمی هستند. آنها اهداف بزرگی را تصور میکنند و بعد مکتوب میکنند و بعد آنها را آنقدر خرد میکنند تا به اهداف بسیار کوچک و قابل دسترس تبدیل شوند.
بعضی وقت ها آنقدر اوضاع و شرایط به هم میریزد که شما دیگر فرصت بدست آوردن امید و انگیزه و تصویر سازی نخواهید داشت و فقط نیاز به انجام کاری دارید تا پیشرفت کنید. چنین مواقعی اهداف خرد شده لازم هستند که به از شما فقط انجام یک کار در زمان و بسیار کوچک ،میخواهند تا شما را اهدافتان برسانند.

شما دسترسی کامل به این محتوا را ندارید چون هنوز عضو ویژه سوخت جت نشدید !

فقط اگر تصمیم جدی برای تحول زندگی‌تان گرفتید،عضو ویژه شوید...


عضویت ویژه برای کاربران حرفه‌ای است :

اعضای ویژه سوخت جت با تهیه حق اشتراک ماهیانه\سالیانه در کنار محتوایی که کاربران عادی رایگان دریافت میکنند، محتوایی بیشتر و اختصاصی تر دریافت میکنند مثلِ :
 • خلاصه کتاب های پرفروش روز دنیا – لینک
  کتاب های پرفروش آمازون و نیویورک تایمز به زبان فارسی خلاصه شده و انیمیشین
 • سوخت جت هفتگی
   هر هفته تقریبا یک ویدیو یا فایل اختصاصی و سوپرایز برای دانلود – لینک
 • مقالات اختصاصی
  هر هفته سه مقاله ویژه در کنار 1300 مقاله آرشیو ـ لینک
 • فایل های ضمیمه دوره های صوتی
  تمرین، کتاب و … هر جلسه از سری دوره های آموزشی #صفرتاصدویک – لینک
 • آرشیو پادکست های اختصاصی
  بیش از 20 فایل صوتی اختصاصی – لینک
 • تخفیفات ویژه فروشگاه
  برای خرید محصولات فروشگاه سوخت جت با قیمت استثنایی – لینک

 

6 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. Azim9944gmail.com می گوید

  سلام خيلي از مقالات شما ناقص است وقتي مثلا مي خواهيد 5 مرحله از مقاله اي را توضيح دهيد فقط 2 مرحله در صفحه ديده مي شود و مابقي آن را نمي دانم از كجا بايد مطالعه كنم . لطفاٌ مرا راهنمايي كنيد .
  بعنوان مثال : 11 قدم برای بدست آوردن اهداف غیرممکن

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   دوست عزیز مابقی مطالب فقط برای اعضای پروژه سوخت جت نمایش داده میشود؛ از منوی بالا بر روی گزینه پروژه سوخت جت کلیک کنید

 2. Mohammad123 می گوید

  مرسی مقاله خوب بود ولی این مطالب در مقاله های زیادی تکرار شده

 3. somia می گوید

  ادامه مطلب رو کی میگذارید؟؟

 4. jnqrbnam می گوید

  من عضو شده ام ولی به تمام مطالب دسترسی ندارم

  1. Admin می گوید

   شما عضو پروژه سوخت جت نیستید.
   مراحل 2 و 3 لینک زیر را بررسی کنید :

   https://12ceo.ir/%d9%be%d8%b1%d9%88%da%98%d9%87-%d8%b3%d9%88%d8%ae%d8%aa-%d8%ac%d8%aa/

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**