برند : هسته اصلی بازاریابی تان

1

آیا “برند” یک کلمه ی محاوره ای است؟ یک جست و جوی گوگل برای کلمه BRAND  نتیجه ای حدود 1.8 بیلیون صفحه در اینترنت پیدا میکند.این لفظ خیلی استفاده و سوء استفاده شده که همین امر باعث شده به یک کلمه ی بی معنی یا نداشتن معنی مشخصی مانند “هنر” تبدیل شود. اما در واقع برندینگ چیزی بیش از یک مد روز است و انتخاب صحیح و برنامه ریزی شده استراتژی برندینگ است که بازاریابی تان را قدرتمند میسازد.

برند شما چیزی است که مردم درباره شما فکر و احساس میکنند

برند شما چیزی است که مردم درباره شما فکر و احساس میکنند, وابسته به چیزی که به آنها می گوییید یا نشان میدهید.وقتی نایک به شما میگویید “فقط انجامش دهید” به شما میگویند به چیزی بیشتر از خرید یک کفش ورزشی فکر میکنند و میخواهند شما موفق شوید با خریدن آن؛ وقتی رد بول به شما میگویید “رد بول به شما بال میدهد.” به شما این احساس را القا میکند که انرژیی فوق العاده به شما میدهند. برند شما باید شبیه به کسب و کارتان باشید, باید مزیتتان را نسبت به دیگر محصولات بازار ثابت کند.

برندتان, همان چیزی است که دارید

برند شما چیزی است که در فکر مشتریتان دارید… تمام تجربیات. اَپل مثال خوبی است؛وقتی با گوشی های آیفون کار میکنم همه چیز ساده و آرام پیش میرود؛ لازم نیست چندین ماه با گوشی موبایل آیفون کلنجار برم که بفهمم چی به چیه. من فقط میخواهم همه چیز ساده, آسان و لذت بخش باشد ؛ اَپل این این را میفهمد و همین باعث میشود وقتی تبلیغات رگباری دیگر برند ها به شما میگویند گوشی های موبایل آنها کار های بیشتری انجام میدهند, هنوز به اَپل وفادارم. مزیت گوشی های اَپل نسبت به برند های دیگر چیزی بیش از سی پی یو آن , دوربین آن یا نکات فنی آن است, شما با آیفنو تصاویر شفاف تر, راحتی حمل ,سادگی و مد روز را هم دارید.

لوگوی من ,برند من نیست؟

هویت برند, بعضی وقت ها با برند اشتباه میشود. هویت برند شما اجتماع تمامی آیتم های سمعی و بصری است مانند پیغام, لوگو, آیکان, تگ لاین (جمله کلیدی),جایگاه, رنگ, بسته بندی و … ؛ این المان ها به مردم کمک میکند برند شما را بشناسند. اما برند شما بیش از آن است؛ درک شما از چیزی است که دارید.

ولوو = امنیت

نایک = پیروزی

هول فود = سلامت

دیوید بکام = جذاب

خب ,برند شما چیست؟

نه ! هر کاری که انجام میدهید برند شما نیست. فقط؛ چیزی که میتوانید انجام دهید. خیلی سخت است چیز های زیادی در ذهن مشتری صاحب شوید. سعی در صاحب شدن چیز های زیادی در ذهن مشتری اشتباه بزرگی است که اکثر برند انجام میدهند و نتیجه ی سقوط را بدست می آورند. بهترین راه و تاثیر گذارترین راه برای ساختن برندتان آن است که بدانید بازارتان را بشناسید و نیازی را مشخص کنید که میتوانید تامین کنید (که کس دیگری نمیتواند تامین کند یا حداقل ادعا میکند که تامین میکند).داشتن یک چیز ارزشمند در بازارتان بسیار قدرتمند است.قدم دوم آن است که از این کیفیت ارزشمند ارتباط بگیرید.

چطوری پیشروی کنیم :

+ چه چیزی پیشنهاد میکنیم که خاص است؟
+ بازارِ ما اهمیت میدهد؟
+ آیا کس دیگری دارد آنرا؟
+ آیا کسی راجع به آن صحبت میکند؟

وقتی که هدفتان ,رقبایتان و برندتان را شناختید, زمان آن است که شروع به تعریف استراتژی و تاکتیک های بازاریابی تان کنید. که در آینده آنها را مفصل تشریح میکنیم.

2برند هسته اصلی بازاریابی تان

1 دیدگاه جالب

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**