چطور قبل از 29 سالگی تبدیل به یک میلیاردر شویم؟

چه گام ها و مراحلی باید طی کنیم...

26

میلیونر و یا میلیاردر شدن در زندگی امروز تبدیل به یک آرزو شده است که فقط میشه تو عکس ها دید… انگار تو زندگی واقعی یه همچین زندگی چشمگیری امکان نداره اتفاق بیافته، اما این دیدگاه به کلی اشتباه است.

میلیاردر شدن در جوانی کاملا امکان پذیر است و برای آسودگی خاطرتان باید بگویم هیچ دخلی به اوضاع شرایط کشور، اوضاع شرایط خانوادگی و حتی سرمایه اولیه تان نیز ندارد.

«اگر فکر میکنید کاری را میتوانید انجام دهید، یا نمیتوانید؛ در هر صورت درست فکر کردید»
_هنر فورد (موسس شرکت FORD)

شما با صفر ریال سرمایه هم میتونید شروع کنید و میلیاردر شوید، در دنیای کارآفرینی پول هیچ معنایی برای شروع ندارد و تنها، عامل سرعت بخشیدن به رشد کسب و کار است.

اما ما 11 قدم برای شما مشخص کردیم که تمام افرادی که به ثروتی رسیدند قبل از 30 سالگی آنرا با دقت اجرا کردند (همینطور شما)

این 11 قدم قرار نیست شما را میلیاردر کند(!) بلکه به شما کمک میکند تا خودتان میلیاردر شوید. آن هم نه فقط یکبار ، هربار که خواستید میتوانید این اصول را رعایت کنید تا ببینید چطور سریع تر ،راحت تر به پول بیشتری خواهید رسید :

 

11 قدم برای اینکه قبل از 29 سالگی تبدیل به یک میلیاردر شویم :

قدم اول) دنبال پول باشید

در اوضاع و شرایط اقتصادی و اجتماعی امروز کشورمان، این طرزفکر اشتباه غالب شده است که «پول درآوردن سخت است» نه اینطور نیست… شما با این طرزفکر تمام فرصت های ممکن و احتمالی را که در اطراف تان هستند را کور میکنید.

اما شما برای اینکه میلیاردر شوید باید این اصل را رعایت کنید و تمرکزتان را بر روی افزایش درآمدتان قرار دهید. اجازه ندهید درآمد شما بر روی شما کنترل داشته باشد بلکه شما باید بر روی درآمدتان کنترل داشته باشید.

اگر اوایل کار کمی دشوار بود کاملا طبیعی است اما از لحظه ای که شروع کنید بر روی درآمدتان تمرکز کنید و سطح رضایتتان را بالا ببرید به طرز عجیبی درآمدتان نیز بیشتر خواهد شد.

 

قدم دوم) نقش میلیاردر ها را بازی نکنید؛ خود میلیاردر باشید

قبل از اینکه کسب و کارتان را راه اندازی کنید و از درآمد ماهیانه ثابت آن خیالتان راحت باشد لازم نیست پول هنگفتی را برای بدست کردن ساعت های گران قیمت لوکس کنید و یا تمام پولتان را که قرار است وارد کارتان کنید بدهید تا یک ماشین خوب سوار شوید تا به دیگران نشان دهید شما میلیاردر هستید.

شما باید اول میلیاردر باشید و بعد آنرا نشان دهید. اگر “نشان دادن” بر “بودن” تقدم پیدا کند قطعا شما هم مانند قشر متوسط جامعه هیچوقت نخواهید توانست از این مخمصه بیرون بیایید.

 

قدم سومپس انداز کنید که سرمایه گذاری کنید؛ برای پس انداز کردن پس انداز نکنید

تنها دلیل پس انداز پولتان باید سرمایه گذاری باشد. پولتان را هرچقدر که باشد در حسابی امن و دور از دسترستان قرار دهید و از آن هرگز استفاده نکنید – حتی روز مبادا (تا باعث شود اصل اول تقویت شود).

اگر فعلا جایی برای سرمایه گذاری پیدا نمیکنید بهتر از در بانک پس انداز کنید؛ مرتب و بدون برداشت.
برای اینکه قدرت پس انداز را درک کنید، توصیه های وارن بافت را در مقاله «قانونی که وارن بافت از 20 سالگی رعایت کرد و تبدیل به ثروتمندترین فرد دنیا شد» حتما بخوانید.

یوهان ولفگنگ گوته
یوهان ولفگنگ گوته

قدم چهارماز بدهی هایی که برایتان پولساز نیستند دور باشید

این اصل میتواند تفاوت شما (یک میلیاردر) با افراد عادی باشد. اگر دقت کنید تمام افراد سطح متوسط جامعه پولشان را صرف خرید وسایل گران قیمت خانگی میکنند : تلوزیون، ماشین و … اما افراد ثروتمند ابتدا پولشان را سرمایه گذاری میکنند و بعد با درآمد آن پول شروع به خرید میکنند.

قبل از آنکه بخواهید پولی خرج کنید و یا قرض بگیرید از خودتان بپرسید : آیا با خرج/قرض کردن این پول، قرار است پول بیشتری بدست آورم؟ یا قرار است پول از دست بدهم؟

 

قدم پنجم) خسیس باشید

افراد عادی آرزو میکنند میلیونر شوند اما افراد میلیاردر آنرا در اولویت خودشان قرار داده اند… اگر میخواهید میلیاردر شوید و میلیاردر بمانید باید یاد بگیرید آنرا در اولویت خودتان قرار دهید. باید پول درآوردن و خرج کردن آن حساب شده باشد. فکر و ذکرتان در مورد سرمایه گذاری و کارآفرینی باشد.

اگر به پولتان اهمیت ندید و ولخرجی کنید؛ تعجبی ندارد که پول هم به شما اهمیت نمیدهد زیرا قدرش را نمیدانید.

 

قدم ششم) پول تعطیلی ندارد

پول، نه میداند خواب چیست، نه مسافرت و تفریح میرود و نه بیکار مینشیند (شما هم همینطور) پول عاشق آدم هایی است که کار میکنند. ازینکه 2 ساعت بیشتر کار کنید هراس نداشته باشید.

شما اگر میخواهید میلیاردر باشید باید خیلی از کارهایی را که قبلا انجام میدادید را انجام ندهید(12 ساعت خوابیدن) و خیلی از کارهایی را که قبلا انجام نمیدادید انجام دهید (حداکثر 6 ساعت خواب) اگر کمتر بخوابید (طوری که به سلامتی تان ضرر نرساند) و بیشتر کار کنید بدون شک شما جلوتر از دیگران برای رسیدن به موفقیت و ثروت هستید.

برای اینکه تاثیر خواب بر درآمد و موفقیت را بدانید کلیپ انگیزشی «کمتر بخواب، بیشتر تلاش کن» را حتــــما تماشا کنید.

 

قدم هفتم) فقیر بودن هیچ افتخاری ندارد

یکی از جملات معروف بیل گیتس : اگر شما فقیر به دنیا آمدید؛ این تقصیر شما نیست. اما اگر فقیر از دنیا بروید قطعا شما مقصر هستید.

اگر فقیر باشید هیچ افتخاری ندارد.
همه میتوانند فقیر باشند اما افراد خیلی معدودی میتوانند میلیاردر شوند. شما تا میتوانید باید از فقر و زندگی با درآمد ناچیز دور بمانید. سعی کنید مانند میلیاردر ها زندگی و کار کنید. به قول معروف به جای اینکه چایی کم مصرف کنید تا صرفه جویی کنید اصل 1 را رعایت کنید و مانند ثروتمندان دست و دلباز برای خودتان چایی درست کنید.

 

قدم هشتم) یک مشاور میلیاردر داشته باشید

اگر این نوشته را میخوانید احتمالا اوضاع مالی میلیاردی ندارید و میخواهید داشته باشید پس بهتر است این اصل را حتما رعایت کنید.

شما نیاز به فردی دارید که میلیاردر است تا از او تقلید کنید.
به همین سادگی. باید افکار، رفتار و نصیحت های یک میلیاردر را بشناسید. مهم نیست آیا راهی که به شما برای میلیاردر شدن توصیه میکند درست است یا نه شما میخواهید به طرز فکر و رفتار این افراد آشنا شوید. شاید راهی که او رفته راه شما نباشد اما رفتار و شخصیتی که در این راه داشته با دیگر میلیاردر ها حتما مشترک است.

بهترین و سریع ترین روش برای ثروتمند شدن، داشتن دوستان کارآفرین ثروتمند است؛ قبلا در مقاله‌ «استراتژی محرمانه ثروتمندان در انتخاب دوست» مفصل راجع تاثیر دوستان بر ثروتمند شدن شما توضیح دادیم و اینجا فقط یک اشاره به این مهم میکنیم.

 

قدم نهمپولتان را بفرستید باشگاه بدنسازی

شما باید یاد بگیرید چطور کاری کنید که پولتان برای شما کار کند.
شما باید پول دربیاورید، آنرا سرمایه گذاری کنید تا پولتان برای شما کار کند و شما راحت تر پول بیشتری برای سرمایه گذاری بدست آورید. برای مثال اگر پولی بدست آورده اید از پس انداز و یا … آنرا اگر در بانک قرار دهید.

ماهیانه مقداری به پول شما اضافه میشود. این مثال ساده کار کردن پولتان است طبق اثر مرکب است.

 

قدم دهم) برای ماهیانه 1 میلیارد برنامه ریزی کنید؛ نه 1 میلیون

بزرگ فکر کنید. از فکر کردن به رویاهای بزرگ نترسید. اگر رویاهایتان شما را نمی ترساند پس به اندازه کافی بزرگ نیستند.

اگر کاری را میخواهید شروع کنید خیلی کوچیک و گام به گام شروع کنید به تکمیل آن اما اگر میخواهید آینده کسب و کارتان را تصور کنید بزرگ فکر کنید. بزرگ فکر کردن باعث میشود در ضمیر ناخودآگاه شما تصویری از آینده کاری که میخواهید انجام دهید شکل بگیرد و ناخودآگاه شما را به آن سمت ببرد.

وینستون چرچیل
وینستون چرچیل

قدم یازدهم) کارآفرینی کنید

اگر میخواهید میلیاردر شوید باید کارآفرین شوید.
هیچ راه دیگری ندارد.

شما اگر کارمند باشید تا آخر عمرتان هم پولتان را پس انداز کنید هیچوقت نمیتوانید میلیاردر شوید. راه میلیاردر شدن چنین است : کارمندی -> خوداشتغالی -> کارآفرینی -> سرمایه گذاری… پس به دنبال آموزش های کارآفرینی باشید.

اگر هنوز شک دارید که کارآفرین شوید یا زندگی کارمندی تان را ادامه دهید، حتما مقاله «چرا برای ثروتمند شدن نباید هیچوقت برای پول کار کنید؟» را بخوانید.

 

در همین زمینه، نوشته های زیر را شدیدا توصیه میکنیم بخوانید:

و در آخر توصیه میکنیم دوره صوتی رایگان «روش های ثروت آفرینی به شیوه بزرگان» را دانلود و گوش کنید :

دانلود دوره صوتی «روش های ثروت آفرینی به شیوه بزرگان»

26 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. محمدددد می گوید

  ممنونم از راهنمایی هایتان.

 2. adel می گوید

  خیلی خوب بود واقعلا من در خودم تغیر رو احساس کردم ممنون ممنون

 3. احمد می گوید

  اقا این متن انقد خوب بود انقد خوب من برای دهمین بار دارم میخونم و برای دومین دارم نظر میدم این مقاله فوق العاده بود ممنون مممنون ممننون

 4. sajjad می گوید

  عالی بود به امید پیروزی همتون

 5. احمد می گوید

  این متن خیلی ب دلم نشت من برا بار چندمه ک میخونم حتی تو لب تاپم کپی پیس کردم واقعا واقعاعالیع ….
  انگار دقیق همون راهیه ک من میخواستم ….
  ممنون …

 6. حامد می گوید

  به نظر من الان فقط اختلاصه که ادمو پولدار میکنه…..

  1. REZA می گوید

   واقعا راست میگی هرچی جون بکنیم به یک سوم اختلاس اونا نمیشه

 7. محمد می گوید

  سلام میشه شمارتونو بدین میخوام بهتون زنگ بزنم

 8. میلاد می گوید

  من نوزده سالمه الان کله داراییم یه هزاریه که اونم از خواهره کوچیکم گرفتم البته یه هندزفریو گوشیو شارژرم دارما خدایی ما چرا پولدار نشدیم حیف شد زندگیه بعدی پولدار نیشیم

 9. angel می گوید

  عالی بود تشکر

 10. javad می گوید

  سلام من20سالمه دیپلم برق و صنعت دارم.تخصصی در زمینه تلفن همراه و کارهای گرافیک و کامپیوتر دارم و مدرک مربیگری بدنسازی دارم. و مبلغ 30 میلیون هم پول دارم لطفا راهنماییم کنید چطوری منبع درامدی خوبی داشته باشم

  1. neda می گوید

   ورشکست نشی لاکچری 😀

   1. Aradh می گوید

    ورشکست بشه تو میشی لاکچریییش w2000

 11. حسین می گوید

  سلام واقعا شما کمک میکنید من میلیادر بشم یا فقط یه سایتی ساختین واسه سرگرمی …

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   پاسخ این سوال رو باید روبروی آیینه بایستید و از خودتون بپرسید 🙂

 12. نیما علوی می گوید

  میلیاردر شدن نیاز به تغییر ۱۸۰ درجه ذهن و فکر شما داره.
  من خودم از مقاله خیلی استفاده بردم و واسم مفید و کاربردی بود.

  سپاس از شما

 13. Shirin می گوید

  سلام
  لطفا منو راهنمایی کنید یه خانم 50ساله با50ملیون پول چه کاری میتونه بکنه البته سرکار نره یه جورایی سرمایه گذاری کنه تا هرماه درآمدی بیاد دستش؟

  1. فاضل نصیری می گوید

   شما در چه زمینه ای تخصص دارین؟؟ هر زمینه خاصی که بود. مهم نیست. هرچی که فکر میکنید. مثلا حتی آشپزی، خوش خطی، آرایش یا هر چی دیگه.

  2. امیرحلاج می گوید

   میتونم راهنمایی تون کنم

 14. احمد انصاری می گوید

  سلام شما مشاوره هم دارید؟

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   با سلام، خیر دوست عزیز ما در مقامی نیستیم بخواهیم مشاوره بدهیم

 15. roosana می گوید

  سلام ؛متشکر از زحماتتون بابت مطالب جالب و مفیدتون؛فقط من نمیدونم بالاخره دانشگاه و درس را ادامه بدیم یا بریم دنبال ثروت ؟

 16. shirzad می گوید

  خیلی عالی بو. متشکرم.

 17. elham می گوید

  سلام
  ممنون بابت مطلب عالی. لطف می کنید قسمت تمرکز بر درآمد رو بیشتر توضیح بدید. یه کم نامفهوم بود واسه من. چون قبلا شنیده بودم باید فقط بر روی کار تمرکز کرد نه پول

  1. Admin می گوید

   خیلی ساده : به جای اینکه سعی کنید هزینه هایتان را کم کنید؛ سعی کنید درآمدتان را بیشتر کنید.

 18. delaramt می گوید

  عالی بود. متشکرم 🙂

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**