تکنیک 24 ساعت – برای تبدیل شکست به موفقیت

3

اکثر کارآفرینان شکست میخورند،
اما اقلیت آنها از شکست شان عبور میکنند و به موفقیت میرسند. چـــرا ؟

در دنیای تجارت شکست یک امر بدیهی است.
بزرگترین و موفق ترین تجار شکست خورده ترین و بیشتر ضرر کرده ترین هستند (اینـــجا آنها را به شما معرفی کردیم) اما از طرفی دیگر کارآفرینانی نیز بوده اند که چند شکست پیاپی آنها را نا امید کرده و باعث

جرات شکست خوردن داشته باش تا موفق بشی
جرات شکست خوردن داشته باش تا موفق بشی

شد از دست یابی به اهدافشان دست بکشند.

 • استیو جابز خالق برند اپل بزرگترین شکست زندگی اش را زمانی متحمل شد که از شرکتی که خودش تاسیس کرده بود او را اخراج کردند.
 • رابرت کیوساکی، کارآفرین و نویسنده سری کتاب های پدر پولدار پدر بی پول، اولین شکست بزرگ زندگی اش را زمانی تجربه کرد که محصول پرفروش شان توسط شرکتی دیگر که حق امتیازش را گرفته بود تولید شد و کاملا فروش آن برای رابرت کیوساکی ممنوع شد.
 • شرکت کوکاکولا بزرگتری شکست را زمانی متحمل شد که ادعا کرد نوشابه ای رژیمی تولید کرده است اما محققین آنرا دروغ کذب اعلام کردند که باعث شد 67% فروش سالانه اش کاهش پیدا کند.
 • و …

کارآفرینان و ثروتمندان معتقدند شکست بدیهی است اما راه غلبه و گذر از آن مهم است.
در بین کارآفرینان موفق اصطلاحی معروف وجود دارد “زمانی موفق میشی که جرات شکست خوردن داشته باشی” افراد کمی میتوانند از شکست شان گذر کنند و آنرا تبدیل به موفقیت کنند.

البته شما نیز میتوانید. در این مقاله تکنیکی میخوانید که با استفاده از میتوانید سریع شکست را تبدیل به موفقیت کنید :

سریع شکست بخورید و سریع از آن عبور کنید

تکنیک غلبه بر شکست و تبدیل آن به موفقیت بسیار ساده است، ابتدا داستان واقعی زیر را بخوانید :

Bloom نام بازی ای بود که توسط کاریآفرین حوزه IT یعنی Jeremy Bloom تولید شده بود. او سال ها وقت صرف ساختن آن کرده بود تا اینکه باید در روز مسابقات زمستانی بازی های کامپیوتری آنرا وارد عرصه رقابت میکرد.

او در اوایل به چند اشتباه فاحش بازی اش پی برد و بعد ها تعداد اشتباهات سیر صعودی پیدا کردند !
بازی ساخته شده Jeremy توانست مقام 6-ام را بدست آورد و شکست بزرگ زمانی برای Jeremy پدیدار شد که پی برد نفرات اول تا 6 ام تماما کمتر از 6 ماه وقت صرف ساختن بازی شان کرده بودند…

Jeremy با نهایت عصبانیت از تکنیک 24 ساعت استفاده کرد.
او 24 ساعت به خودش مهلت داد تا عصبانی، افسرده، نا امید، شاکی از زمین و زمان و … باشد و حتی 1 دقیقه بعد از 24 ساعت نباید در چنین وضعیتی باشد و باید تماما آنرا فراموش کند و به زندگی عادی خودش برگردد.

البته ممکن است شکست های ما در حد چندین سالیان زحمت کشیدن، یا اخراج ما از شرکت تاسیس شده توسط خود ما یا … نباشد اما مهم ترین بخش از شکست ما باید این باشد که نباید اجازه بدیم حتی 1 دقیقه بعد از 24 ساعت گذشته از شکست مان هنوز احساس نا امیدی، ضعف و عصبانیت داشته باشیم.

به هر طریقی بتوانیم باید آنرا خنثی کنیم، مهم نیست چه روشی اتخاذ کنید. شاید یک مسافرت، شاید تماشای یک فیلم خنده دار و یا کتاب خواندن و ماهیگیری باشد.

 

رندی گیج
رندی گیج

 

شما باید در این 24 ساعت تمام عصبانیت و انرژی منفی تان را تخلیه کنید، اگر بیشتر پیش خودتان نگه دارید احتمال وقوع شکست های دیگر بیشتر میشود. پس اگر بار دیگر در زندگی متحمل شکستی شدید، در نظر داشته باشید که باید به خودتان زمانی برای تخلیه احساسی بدهید و نباید آن زمان بیشتر از 24 ساعت طول بکشد.

شما با این روش تبدیل به یک کودک نخواهید بود که گریه میکند ! بلکه کاری را انجام خواهید داد که متخصصین توصیه میکنند. اگر تکنیک های دیگری مایلید یادبگیرید و در زندگی استفاده کنید این مطالب را حتما بخوانید :

3 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. علی می گوید

  استفاده کردم عجب چیزی بود ممنون

 2. Mohammad123 می گوید

  عالی بود
  وقتی شخصی با برنامه شکست خودشو بپذیره به راحتی با برنامه میتونه خودسازی کنه
  مرسی به خاطر مقالتون

 3. kavian می گوید

  خیر، تا اینجا که خوب بوده

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**