معرفی موفق ترین افراد تاریخ که شکست های بزرگ تجربه کردند

14

احساس شکست یک حس واقعا ویران کننده است. اما برخی از موفق­ترین افراد جهان ثابت کرده­ اند که شکست های بزرگ اغلب بخشی از روند رسیدن به موفقیت است.

موفقیت حتمی است اگر ثبات قدم، پشتکار، انعطاف پذیری و هرکار دیگری که افراد موفق تاریخ انجام دادند تا موفق شوند را شما عینا انجام دهید…؛ بسیاری از افراد با نفوذ نشان داده­ اند که کلید موفقیت، توانایی مواجه شدن با شکست و انطباق با تغییرات با داشتن اعتماد به نفس کافی است.

میدانید دلیل اصلی انقراض دایناسورها چه بود؟ خیلی از باستان شناسان، تاریخ دانان و نویسندگان داستان های علمی تخیلی دلایل مختلفی از جمله شهاب سنگ، قحطی و یا موجودات فضایی را دلیل انقراض دایناسورها میدانند اما انقراض آنها تنها یک دلیل داشت که از هر کارآفرین بزرگی بپرسید، به شما خواهد گفت :

«آنها نتوانستند با تغییرات، خودشان را وفق دهند»

این یک قانون در طبیعیت است.
شما اگر تغییر را نپذیرید، مجبور خواهید شد به اجبار تغییر کنید. جک ولش، مدیرعامل جنرال الکتریک میگوید:

تغییر کنید، قبل از اینکه مجبور شوید تغییر کنید.

آیا در زندگی شکست هایی را تجربه کردید؟ به شما تبریک میگوییم... چون فرصت تغییر کردن داشتید.
با هر شکست، با هربار شنیدن جواب رد، با هربار تمسخر و نابود شدن کاخ های آرزوهایمان، تغییراتی در جهت برآورده کردن رویاهایمان میکنیم.

اما در این مسیر خیلی ها تسلیم میشوند و اجازه میدهند زندگی آنها را تغییر دهد… قبل از اینکه خودشان دست به کار شوند شما نباید از این دست افراد باشید ! 

خب، برای این که تا حدودی الهام بخش شویم، در این جا فهرستی از افراد موفق بی چون و چرا تاریخ، از ستاره های سینما گرفته تا دانشمندان را ذکر کرده­ ایم، افرادی که با وجود یک شکست بزرگ دوباره از جای خود بلند شده و شهرت و ثروت بسیار به دست آورده­ اند.

این افراد آنهایی هستند که زندگی شان از دور چیزی شبیه به یک معجزه یا شانس بزرگ است، اما وقتی از آنها بپرسید یا در زندگی شان دقیق شوید، متوجه میشوید شخصیت، اراده و انگیزه بالایی برای تحمل شرایط سختی که داشتند، نیاز بود تا به چنین جایگاهی برسند.

در ضمن، این لیست در حال تکمیل است !…

جی.کی. رولینگ | نویسنده

نویسنده پرفروش­ترین رمان، یک زن تنهای مجرد بود و زمانی که شروع به نوشتن اولین رمان “هری پاتر” کرد در قطاری بود که به دلیل مشکل فنی متوقف شده بود.

پیش از آن که مجموعه هری پاتر بیش از 450 میلیون نسخه فروخته داشته باشد، و او موفق به کسب جوایز بسیار شده و حق فروش داستانش برای تهیه فیلم را دریافت کند، رولینگ در یک آپارتمان کوچک با دخترش زندگی می­کرد و بیکار و بی پول بود، و احساس می­کرد جزو بزرگترین شکست خورده­ های دنیاست.

رولینگ گفته است هنگامی که برای اولین بار شروع به نویسندگی کرد بارها از جانب ناشران کتاب پاسخ رد شنید. زمانی که او برای اولین بار نسخه خطی “هری پاتر و سنگ جادو” را برای ناشر فرستاد و جواب رد شنید نامه او را به دیوار آشپزخانه خود نصب کرد، چون معتقد بود قرار است اتفاقی مشابه نویسندگان محبوبش برایش اتفاق بیافتد.

او با خودش گفت:

“من تا زمانی که همه ناشران به من جواب رد نداده­ اند دست از تلاش برنمی­دارم البته اغلب می­ترسم که ممکن است این اتفاق رخ دهد” 

خانه چاپ لندن و نشر بلومزبری در نهایت در سال 1997 به او چراغ سبز نشان داد و فقط به خاطر این که با شنیدن چندین پاسخ منفی، تسلیم نشد در حال حاضر وی یکی از نویسندگان پر درآمد مشهور در جهان است.

 

 

جری ساینفیلد کمدین

جری ساینفیلد کمدین مشهور

کمدین معروف قبل از موفقیت چندین شکست را پشت سر نهاد

ساینفیلد به یاد می آورد که اولین بار در هنگام نمایش کتاب جاد آپاتو “گفتگویی در مورد زندگی و کمدیبه شدت مورد تمسخر حضار قرار گرفت.

اگر چه او از شب قبل به میزان کافی تمرین کرده بود، اما هنگامی که بر روی صحنه رفت، نتوانست حتی یک کلمه از نمایشنامه را به خاطر آورد:

“حدود سی ثانیه ایستاده بودم، …مطلقا هیچ چیزی نگفتم، فقط ایستاده بودم و گیج بودم، هنوز هم نمی­توانم باور کنم که این اتفاق برای من افتاده است”

پس از بهبود اجرای خود در تمرین­ ها، این کمدین یک نقش کوچک در طنزهای تلویزیونی به دست آورده “بنسون” اما، بنا به گفته  نیویورک تایمز، ساینفیلد و تولید کنندگان در مورد نقش به تفاهم نظر نرسیدند  و او تنها پس از چهار قسمت از کار اخراج شد.

متاسفانه، هیچ کس به خودش حتی زحمت نداد که به او بگوید که از کار کنار گذاشته شده است بنا به گفته جری ساینفیلد: “هیاهوی بسیار برای هیچ.”  ساینفیلد یک روز مشغول خواندن نمایشنامه بود که متوجه شد دیالوگی برای او نوشته نشده است. دستیار کارگردان  او را کنار کشیده و به او گفت که آنها فراموش کرده­ اند که به وی اطلاع دهند که دیگر نقشی برایش ندارند.

ساینفیلد تحقیر شد اما او بلافاصله برای اجرای یک نقش به باشگاه کمدی بازگشت.پس از انجام یک اجرا در “نمایش امشبمقابل مخاطبان خوش درخشید و پس از آن بود که کارش به سرعت با استقبال بی­نظیر مواجه شد.

شاید اگر هیچوقت به باشگاه کمدین ها بازنمیگشت و شکست را قبول میکرد و با خودش فکر میکرد ‘شاید اصلا برای این کار ساخته نشده ام…’ به نظر شما نام او در تالار مشاهیر کمدین های محبوب دنیا نوشته میشد؟

جری ساینفیلد توصیه ای برای شما دارد :

«در هنگام شکست سر خود را بالا بگیرید و در زمان موفقیت افتاده باشید»

شما دسترسی کامل به این محتوا را ندارید چون هنوز عضو ویژه سوخت جت نشدید !

فقط اگر تصمیم جدی برای تحول زندگی‌تان گرفتید،عضو ویژه شوید...

عضویت ویژه برای کاربران حرفه‌ای است :

اعضای ویژه سوخت جت با تهیه حق اشتراک ماهیانه\سالیانه در کنار محتوایی که کاربران عادی رایگان دریافت میکنند، محتوایی بیشتر و اختصاصی تر دریافت میکنند مثلِ :
 • خلاصه کتاب های پرفروش روز دنیا – لینک
  کتاب های پرفروش آمازون و نیویورک تایمز به زبان فارسی خلاصه شده و انیمیشین
 • سوخت جت هفتگی
   هر هفته تقریبا یک ویدیو یا فایل اختصاصی و سوپرایز برای دانلود – لینک
 • مقالات اختصاصی
  هر هفته سه مقاله ویژه در کنار 1300 مقاله آرشیو ـ لینک
 • فایل های ضمیمه دوره های صوتی
  تمرین، کتاب و … هر جلسه از سری دوره های آموزشی #صفرتاصدویک – لینک
 • آرشیو پادکست های اختصاصی
  بیش از 20 فایل صوتی اختصاصی – لینک
 • تخفیفات ویژه فروشگاه
  برای خرید محصولات فروشگاه سوخت جت با قیمت استثنایی – لینک

به نظر شما، مهم ترین عامل موفقیت انسان ها چیست؟
دیدگاه تان را زیر همین پست برای ما بنویسید

14 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. سارا بهرامپور می گوید

  ولی من فکر میکنم اصلی ترین چیزی که باعث میشه هرکسی موفق بشه تلاش کردنه چون هرچقدر امید و ارزو انگیزه داشته باشی تا وقتی که تلاش نکنی به هیچ دردی نمیخورن

 2. علی می گوید

  مهم ترین عامل موفقیت انسان ها ایمانشونه

 3. مریم نگاریان می گوید

  به فکر میکنم مهمترین دلیلی که باعث موفقیت میشه پوله البته شوخی کردم مهمترین دلیل طبق نوشته های خودتون داشتن رویا و کارکردن روی اونه

 4. Shahram Vafaee می گوید

  هدف مشخص و برداشتن گام نخست با برنامه ریزی استفاده از تجربه های افراد موفق در کاری که شروع کرده ه اند مطالعه و تحقیق نواوری اهمیت ندادن به سخنان ادمهای ترسو و بی تحرک از جمله بستگان و دوستان ریسک پذیری تسلیم نشدن و بردباری تحمت سختی و ناکامی ها داشتن پشتکار و مداومت در کاره ولی مهمترین و بزرگترین کا برداشتن نخستی گام و حرکت است…ناامید نشدن

 5. T M می گوید

  سلام.اراده=>تلاش =>تلاش=> و بار ها تلاش و ادامه تا آخر و توکل بر خدا
  این خیلی مهمه ک بعد هر شکست باز هم تلاش کنیم تا بالاخره برسیم به موفقیت …

 6. amir shahriar می گوید

  سلام.بر و بچه های سوخت جت کم کار شده اید.بابا هر روز یه مقاله درست و حسابی بزارید.مطالبی که کلیشه ای نباشند.حوصلم سر رفت.

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   سلام دوست عزیز، ممنون از محبت شما؛ ما هر روز یک مقاله جدید در وبسایت قرار میدهیم، اگر مقاله به خصوصی مد نظرتان هست بفرمایید تا به تیم تحریریه سفارش کنیم

 7. avesta1390 می گوید

  با سلام
  به نظر من مهمترین عامل موفقیت هر فرد خودباوری است . فرد موفق تا رسیدن به نتیجه دست از تلاش بر نمی دارد. و به هدفش ایمان دارد

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   با سلام و تشکر از دیدگاه شما، امکانش هست ویژگی های خودباوری را برای سایر کاربرانی که دیدگاه ها را میخوانند بیشتر تشریح کنید؟

  2. سارا بهرامپور می گوید

   منم موافم، خودباوری خیلی خیلی مهمه

 8. omme می گوید

  سلام . لطفا و خواهشا یک مقاله تخصصی فقط برای جی کی رولینگ و زندگی اش بگذارید . یک دنیا ممنون

  1. Masoud Mohamadi می گوید

   هست سرچ کن

 9. kiasalar می گوید

  “آواتار” ساخته جیمز کامرون هستش، نه استیون اسپیلبرگ..

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   با سلام، بله دوست عزیز اصلاح شد.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**