مسخره ترین ایده های استارتاپی کدام بودند که سرانجام موفق شدند؟


مسخره ترین ایده های استارتاپی کدام بودند که سرانجام موفق شدند؟

استارتاپ چیست؟ به شرکت های نوپا که هدفشان ساختن کسب و کار بر اساس ایده اصلیشان است.

این امکان وجود دارد که یک استارتاپ خوب با یک ایده خوب راه اندازی کنید، اما استارتاپ های عالی معمولا با ایده های روی کار آمدند که در ابتدا آنها را مسخره کرندند و ایده شان را مضحک خواندند.

حالا از خودتان سوال کنید،اگر یک سرمایه گذار بودید … آیا روی این ایده ها سرمایه گذاری می کردید؟

مارک زاکربرگ 2

Facebook : دنیا هنوز به یک Myspace و Friendster دیگر احتیاج دارد البته با تفاوت چند سال دیرتر! ما فقط آنرا برای یک تعداد دانشجوی درس خوان دانشگاه هاروارد درست میکنیم , افراد غیر اجتماعی و هر فرد دیگری از آن پس خواستار عضو شدن در آن خواهد شد چون دانشجو های دانشگاه هاروارد باحال هستند.

Dropbox : ما یک سایت اشتراک گذاری فایل درست میکنیم البته بازار آن اشباع شده است و توسط کمپانی های بزرگی مانند مایکروسافت پشتیبانی میشوند اما هیچکس از آنها استفاده نمی کند. سایت ما فقط یک کار انجام میدهد و آنرا هم خوب انجام میدهد سپس شما تمام دوستانتان را نیز تشویق میکنید از این سایت استفاده کنند.

Amazon : ما به صورت آنلاین کتاب میفروشیم ! البته با توجه به اینکه کاربران هنوز میترسند از کارت اعتباریشان بر روی اینترنت استفاده کنند. هزینه حمل کتاب ها هم به عهده مشتری خواهد بود.اما آنها برای آسودگی عمل خریند این هزینه را خواهند پرداخت حتی اگر هفته ها برای رسید کتاب به دستشان صبر کنند.

Virgin Atlantic  : شرکت های هواپیمایی خیلی باحال هستند ! یکی هم ما میخواهیم داشته باشیم ,چقدر سخته مگه؟ ما با ویدیو های باحال فرق خودمون رو با شرکت های خسته کننده دیگه اعلام میکنیم.

Mint : همه ی اطلاعات بانکی , مالی , اعتباریتان را به ما بدهید, ما آنها را با فونت خیلی شیک به شما بر میگردانیم ! فقط به خاطر اینکه احساس ثروتمند بودن بکنید (می خواهیم به رنگ سبز درآوریم)

Palantir : ما یک نرم افزار آنالیز محرمانه خواهیم ساخت, شرکت ما در کالیفرنیا خواهد بود, یه سری دانشجوی برق استخدام میکنیم و یک معامله عظیم با منطقه کلمبیا خواهیم بست_ در رابطه با اطلاعات جاسوسی و پدافند

Craigslist : خیلی زشت خواهد بود , اما مجانی…. البته بجز برای دزد ها.

iOS : یک سیستم عامل جدید می خواهیم بسازیم که حتی یکی از میلیون ها نرم افزار ساخته شده در بازار برای مایکروسافت , مک او اس و لینوکس , بر رویش اجرا نشود! فقط و فقط اپل میتواند برایش نرم افزار بسازد. cut و paste هم نداره!!!

Google : ما می خواهیم 20مین موتور جست و جو دنیای اینترنت را بسازیم. البته این نکته را هم میدانیم که بقیه موتور های جستجو اکثر ضرر های مالی فوق العاده زیادی کردند اما ما این اطمینان را میدهیم که موتور جستجو ما موفق شود ! زیرا تبلیغات حواس پرت کن دیگه نمی خواهیم برای کاربران بزاریم.

Github: مهندسین نرم افزار تا آخر عمرشان پولی را به ما خواهند داد, برای اینکه یک نرم افزار مجانی بسازند با یک نرم افزار مجانی دیگر!!

PayPal: مردم حاضر خواهند شد به ایمیل های نا امنشان به هم پول واقعی بدهند ! بدون هیچگونه پشتیبانی مالی و با نام های مستعار باحال 20 کاراکتری.

Paperless Post: ما مانند Eviteهستیم (سایتی که به صورت مجانی کارت تبریک میتوانید بفرستید) فقط با این تفاوت که شما به ما پول میدهید! و همه دوستانتان خواهند فهمید آدم دیوانه ای هستید.

Instagram: فیلتر !!! درست است , ما فیلتر داریم برای عکس ها.

LinkedIn: یک شبکه اجتماعی حرفه ای چطور است؟ در جهت 30 یا 40 هدف ! مردم هر 5 سال یکبار از پروفایلشان استفاده خواهند کرد, آن هم فقط برای کاریابی.

Tesla: بجای اینکه فقط باتری درست کنیم و به دیترویت بفروشیم … ماشین های شرکت خودمان را هم تولید می کنیم!! آن هم از صفر البته با داشتن شبکه توزیع خودمون. البته در دوران رکود و پس زنی تکنولوژی تمیز (ماشین های برقی)

SpaceX: اگر ناسا میتونه … خب ما هم میتونیم! علم موشکی چیه مگه؟

Firefox: ما میخوایم یک مرورگر بهتر بسازیم. البته این را هم میدانیم که 90% کامپیوتر های دنیا یکی دارند… آن هم مجانی.

Twitter: یه چیزی تو مایه های ایمیل , اس ام اس یا آر اس اس است… فقط با فرق اینکه کار های کمتری میکند!. در ابتدا توسط افراد ساده لوحی تست خواهد شد سپس به خواننده های معروف و سیاست مدار های دنیا.

همانطور که دیدید اغلب استارتاپ های بزرگ دنیا ایده های فوق العاده عالی یا شگفت انگیز نداشتند , یک ایده ساده داشتند اما به آن عمل کردند و به مرور زمان آنرا به یک استارتاپ عالی تبدیل کردند.
آیا شما هم یک ایده دارید و می خواهید استارتاپی راه اندازی کنید ؟ یا اگر استارتاپی در حال حاضر راه اندازی کرده اید در قسمت کامنت ها از تجربیاتتان برای ما هم بنویسید.

49 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. مهدی می گوید

  سلام
  15 سال پیش وقتی که ایده ای را دوره دانشجویی مطرح کردم کلاس از خنده ترکید و تمسخر کردن هم در حد نهایت، همین ها کافی بود تا تسلیم ثاثیرات محیط اطراف بشم و دست از روياهاي خود بردارم پارسال وقتی همان ایده را در یک سایتی دیدم که تو آمریکا بعد 14 سال ثبت اختراع شده و تجاری سازی شده بود، و البته کلیپی هم تو تلگرام از این ایده دیدم مثل دیوانه ها شدم و به تبع همین موضوع یک سرچ ساده در اینترنت در مورد ایده های فراموش شده دیگرم کافی بود تا اینکه دیوانه تر و پشیمان تر از قبل بشم، آری حدود نه ده تا از ایده های من امروز همه تبدیل به پول شده اند اما من علاوه بر اینکه 15 سال را هدر دادم مسیر زندگیم کلا عوض شده و منی که میتونستم یک مخترع مرفه خلاق باشم به رانندگی تاکسی با مدرک مهندسی قناعت کردم!!!
  این حاصل دست کم گرفتن و عدم باور به خود و توانایی های خودممون هست و لا غیر
  دوستان خودتونو هیچ وقت دست کم نگیرید و علاوه بر این از کنار هیچ طرح و ایده ای و لو از نوع مسخرش هم نگذرید!!!
  و در راه موفقيت فقط هدفتان را در نظر بگیرید و از حرف ها و القائات منفی دیگران تاثیر نپذیرید ارادتون مثل سیلی باشه که در مسیرش هر مقاومت کننده و مانعی را از بیخ و بن بر میکنه و نگاهتان هم به افق های بلند آينده باشه

 2. hossein می گوید

  مِیک استارت آپ _ Make Startup
  تیم ایده پرداز آذرخش مفتخر است در راستای اشتغال زایی و راه اندازی استارت آپ ها قدم مهمی بردارد.
  بدین منظور تمام همت و تلاش خود را در جهت ساخت و آماده سازی ایده های مختلف در زمینه های مختلف به کار گرفته تا بتواند در ساخت و خدمت به میهن عزیز جمهوری اسلامی ایران و مردم فوق العاده آن حرکتی انقلابی بردارد.

  MakeStartup.ir
  خدمات این سایت شامل:
  _خرید ایده های استارت آپی
  _خرید و فروش اختراع
  _فروش ایده های اختراعی
  _فروش ایده های متفرقه
  _واگذاری و فروش استارت آپ
  _جذب سرمایه گذار برای استارت آپ و … می باشد.

  خدمات سایت روز به روز در حال اضافه شدن می باشد امیدواریم ما را در این امر مهم یاری بفرمائید.
  تیم ایده پرداز آذرخش همراه شماست.

 3. علی آذرفر می گوید

  ali.azarfar1995@gmail.com
  سلام من یک ایده جامع و هوشمند دارم که میتونه کل دنیا رو پوشش،و ارتباط بین مصرف کننده و خدمت گذار رو خیلی خیلی آسان کند،به طوری که بین هیچ کدام از گروه ها اختلاف صورت نگیرد،یه طرح جامع و چند بعدی،در موردش خیلی و تحقیق و نظر سنجی انجام دادم ،اگر کسی مایل همکاری و همفکری هست به ایمل من اطلاع بده،من الان استانبول هستم و اینجا هم تحقیق و نظر سنجی رو انجام دادم که خوشبختانه استقبال خوبی شده،فقط و فقط تحقیق و نظر سنجی،
  ممنون از مدیریت وب سایت
  علی آذرفر

 4. Farshad می گوید

  به من ایمیل بزنید می‌خواد بدونم ایده شما چی در مورد صنعت غذایی charkhizadeh.farshad432@gmail.com

 5. ال اس اف می گوید

  خیلی جالب بود موفق باشید

 6. رضا می گوید

  همه متنها رو خودندم برداشتهای خوبی کردم .به دردم میخوره حتماااا متشکرم از همه.

 7. bambo می گوید

  با سلام
  امروزه هر کسب و کاری که دارای شبکه باشه میتونه حسابی پول ساز باشه مثل تلگرام,فیسبوک,سایت های فروش ,بازاریابی شبکه ای ,,,حالا غیر از بازار یابی شبکه بقیشون ایده خلاقانه میخوان پیشنهاد من بازاریابی شبکه ای که به زودی تو کل ایران فراگیر میشه هرکس امروز و جدی بگیره و مطالعه دقیق بکنه بارشو بسته .

 8. taktok می گوید

  سلام مطلب جالی بود

  ما هم استارتاپ وب طراحان استارت زدیم

  حتما نظرتون بگید بعد بازدید از سایت ما

  http://webtarahan.ir

  1. محسن می گوید

   درود،
   خطای 503 میده زمان باز کردن لینک. البته خارج از کشور هستم.
   سپاس

 9. utabweb@gmail.com می گوید

  دوستان عزیز چنانچه ایده ای دارید ،در هر کسب و کار و هر زمینه ای که باشه برای حضور در دنیای مجازی احتیاج به یک صفحه اینترنتی دارید و اعتبار بیشتری هست اگر سایت داشته باشید.
  همانطور که قبلا گفتم سایت ساز یوتاب ایده ای بود که عملی شد ، بنابراین هدف ما حذف همه هزینه های میلیونی طراحی سایت می باشد.
  بنابراین چنانچه برای کسب و کارتان به سایت نیاز دارید حتما از یوتاب وب استفاده کنید و به دوستانتون هم معرفی کنید.
  در این سایت ساز تنها با پرداخت 25 هزار تومان ، نسخه فول امکانات سایت ساز + 100 مگابایت فضای رایگان و پشتیبانی نرم افزاری رایگان را دریافت می کنید.
  کلیه سایت ها 10 روز تست رایگان دارند و ثبت نام نیز رایگان می باشد و در همان لحظه سایت را تحویل می گیرید.
  فرصت را از دست ندهید و به ایده هاتون جامه عمل بپوشانید . یوتاب وب پشتیبان شما در این راه است…
  02537715907
  http://www.UtabWeb.net

 10. utabweb@gmail.com می گوید

  با سلام
  ما خودمون ایده سایت ساز آنلاین داشتیم خیلی ها میگفتن این امکان نداره ولی عملیش کردیم و به بهره برداری هم رسیده.
  ثبت نام اولیه و دریافت سایت هم رایگانه، هدف هم رقابت با جومولا و ورد پرس و حذف تمام هزینه های گزاف و تحویل آنی وب سایت هستش.
  http://www.UtabWeb.net

 11. mehrdad6998 می گوید

  سلام
  ایده
  استارتاپ
  یا هرچیزی شبیه این تخیلاته مگر اینکه سرمایه های برای عملی کردنش داشته باشی
  دوستان اینجا ایران هستش با کل دنیا کلی فرق داره
  بله این مقالاتی که تو این سایت میخونیم عالی هستن ولی برای کشور ما نوشته نشده اند
  برای عملی کردن یک ایده به دو چیز نیاز هست
  1- تفکر خلاق
  2-سرمایه
  هرکی سرمایشو داره من باهاش تا آخرش هستم
  بهم میل بزنید
  info.sos7@yahoo.com

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   دوست عزیز از حسن نظر شما متشکریم؛ اما اگر زندگی کارآفرینان ایرانی را حتی دنبال کنید، میبینید که نه تنها پول عامل موفقیت آنها نبوده بلکه اکثر آنها اذهان دارند اگر پول داشتند هیچوقت به چنین جایگاهی نمیرسیدند، برای مثال میتوانید سخنرانی آقای جهانگیری که هم اکنون در وبسایت هست را گوش کنید و یا فایل صوتی آقای سلطانی موسس زر ماکارون. موفق باشید.

 12. 64alicivil می گوید

  سلام من ايده هاي خوبي در صنعت غذايي دارم اگر كسي بود حاضر به انجام دادنش هستم

  1. saeed می گوید

   میشه بیشتر توضیح بدین
   لطفا ایمیل بزنید
   ms.berimavandi@gmail.com

 13. shabakeh3 می گوید

  بحث ها و مقالات انگیزش خوبی رو به وجود میاره اما به شرطی که لحظه ای نباشه
  سایت خوبی هست از ادمین تشکر دارم

 14. iranwebshop می گوید

  با درود عرض ادب

  ابتدا تشکری ویژه دارم از ایده بسیار خوب ادمین این سایت برای کمک به جوانان برای راه اندازی و توسعه کسب و کارشان و ساخت یک بنیان فکری کارآفرینی

  و البته یک توصیه برای کاربران عزیز

  دوستان بنده به دنبال ایده های بزرگ و برتر کار افرینی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و IT هستم دوستانی که علاقه مند هستند با یک طراح حرفه ای و با سابقه وب سایت و برنامه نویس اندروید در ارتباط باشن و در این خصوص نیاز به مشاوره دارن با بنده تماس بگیرند.

  ———————————————————————
  MOBILE SUPPORT : 09133135582
  ———————————————————————

 15. omidba می گوید

  3 ایده جالب و در دسترس دارم اما اینقد کارم سنگینه که نمیتونم بهشون برسم. میخوام از کارم کنار بکشم و شروع کنم به انجام این کار ها ، نظرتون چیه؟

  1. Admin می گوید

   دوست عزیز نظر عوامل این سایت 100% مثبته ! اما پیشنهاد میکنم به قسمت مشاوره پروژه سوخت جت در تماس باشید تا حرفه ای شروع کنید

 16. rshukri می گوید

  آمان فلک. این سایت خودش ایده خوبیه.

 17. hasti2011 می گوید

  ایده ایی ندارم … یا بهتر بگویم ایده ایی که آنقدر به من انگیزه بدهد تا شروعش کنم ندارم .. دلم میخواهد در مورد صاحب سایتی بودن اطلاعاتی داشته باشم … چطوری است .. هزینه … میزان کار … و خیلی سوالهای دیگر که باعث شده به هر فکر کاری در این زمینه با شک و تعلل نگاه کنم ..

  1. datalife89 می گوید

   سلام
   به تازگی با یک سایت آشنا شدم که شیوه های مدیریت سایت و کسب و کار اینترنتی رو خیلی خوب آموزش میده، من محصول آموزش فوت و فن طراحی سایتش رو خریدم، اسم سایتش فکر آبی هست fekreabi.net یک سر به این سایت حتما بزن.

 18. مهدی می گوید

  جالب بود ممنون
  من ایده های زیادی دارم ولی ایده هام رو معرفی نمیکنم..
  تا خودم اجرایشون کنم..
  سایت خوبی دارین

  1. Admin می گوید

   موفق باشید

 19. پدر ایلیا می گوید

  سلام من ایده های خیلی زیادی دارم ولی به هیچ وجه وارد نیستم اگه یک مرد پیدا بشه حاضرم طرحهامو به اشتراک بذارم ومشارکت کنیم هم در زمینه تولید وهم اینترنت وکامپیوتری مثلا بازی حج که کودکان جهان اسلام بتونن با هر بار بازی یه مراسم حج رو به جا بیارن که در جاهای مختلف یه سریع کمک ها وکا های خوب و بد انجام داده میشه که هر کدوم یک ثواب یا یه گناه به حساب بازیگر نوشته میشه که در صورت انجام اون کارای نیک در اخر معلوم میشه این حج مقبول بوده یا نه که ریزه کاریهاشو همه رو در ذهن دارم یا یه دوست یابی به یه شیوه خیلی خاص در دنیا که از فیس بوک خیلی جذاب تره و…..
  09347685720

  1. nasirkafi می گوید

   تنها سفری که تو عمر 26 ساله ام ازش پشیمونم، سفر حج بود که همین 2 ماه پیش رفتم.
   بیایید به بچه هامون عقل و منطق و شعور یاد بدیم، نه خرافات!

   1. m.dabir می گوید

    این حرف شما توهین آمیز بود. آیا وجود خدای یکتا خرافات است یا پیامبر بودن حضرت رسول یا قرآن یا آموزه های آن؟

   2. mostafa4160 می گوید

    عاشقتم آفففففرین

   3. datalife89 می گوید

    هیچ توهینی ندیدم، برای حس کردن خدا نیاز به رفتن به مکه نیست، تو کشور ما نیازمند خیلی زیاد هست، به جای رفتن به جایی که نیاز نیست، به نیازمندان کمک کنید، به کودکانمان یاد دهیم که ممکن است در همسایگی تو کسی گشنه سر با بالین بگذارید، شاید پدری در برابر کودکش شرمسار باشد، شاید خانواده ای پدر خود را از دست داده باشند و از پس مخارج زندگی بر نیایند و قبل از وقوع فاجعه شما با همان هزینه ناواجب حج زندگی بسیاری را نجات خواهید داد.
    در آخر بگم خدا در یک خانه سنگی محسور منتظر دیدار شما نیست، خدا همینجاست، در قلب هایتان، در روحتان و در وجودتان
    خداوند می فرماید : از رگ گردن به تو نزدیک ترم، از من بخواه تا اجابت کنم، وای بر آنانکه از غیر بخواهند، از روح خود در تو دمیدم

    1. فرشاد می گوید

     دوستان عزیز چرا فقط کسانی که حج می روند اشتباه می کنند و پولشون رو باید به فقرا بدهند؟ افراد زیادی هم هستند که هر ساله به کشورهای مختلف برای تفریح سفر می کنند.آیا آن ها کار درستی می کنند و حجاج کار اشتباه؟

    2. ziya addin می گوید

     رفتن حج واجبه دوست عزیز

 20. محمد مهدی می گوید

  خیلی جالب بود.
  ممنون 🙂

 21. مجید می گوید

  من میخوام وبسایت آموزشی در زمینه طراحی وب سایت و اپیلیکیشن ها آن راه اندازی کنم اونم به زبان فارسی تا کسانی که دنبال آموزش رایگان فارسی میگردند بتونند بدون هیچ هزینه ای اون ها رو دانلود کنند و یا به صورت آنلاین اموزش ببینند.فقط به کمی انگیزه نیاز دارم تا با ناملایمات اطرافم مبارزه کنم.
  8np.ir

  1. Admin می گوید

   به راهت ادامه بده , موفق میشی دوست عزیز.

 22. احسان می گوید

  من کارم راه اندازی استارتاپ و تبدیل ایده به پول به وسلیله خلاقیت در بازاریابی هست.
  از تجربیاتم بخوام بگم اینه که،
  بدونید در راه اندازی یه استارتاپ همه چیز از صفر تا صد می تواند تغییر کند حتی ایده!بدونید، اگر میخواهید بفهمید که 5سال دیگر چه کسی هستید در چه سطح و مقطعی، نگاه کنید که الان با چه افرادی در ارتباط هستید.
  مهمترین چیز در دنیا، ارتباطات هست.
  ارتباطات، ارتباطات و ارتباطات!
  سعی کنید با بزرگان کار خودتان در ارتباط باشید تا مانند آنها شوید.
  موفق باشید!

  1. Admin می گوید

   ممنون احسان جان, تجربیات با ارزشی مانند تجربیات شما راه موفقیت را میتواند خیلی کوتاه تر کند.

  2. spring413 می گوید

   واقعا ممنون چقدر عالی گفتید . متشکرم

  3. عاطفه می گوید

   من چندتا ایده دارم ولی اصلا نمیدونم باید چیکارکنم اگر ممکنه منو راهنمایی کنید که از کجا و چجوری باید شروع کنم

 23. حامد می گوید

  سه تا از ایده هایی که اسم بردین مال نابغه کارآفرینی “ایلان ماسک” هست: PayPal, Tesla, SpaceX
  هر سه شون هم ایده های میلیاردی هستن!

  1. Admin می گوید

   بله حامد جان؛ همونطوره که میگید. یک مقاله ویژه برای الان ماسک داریم در آینده که به آن خواهیم پرداخت.

 24. عارف می گوید

  من حاضرم روی ایده های دوستان سرمایه گذاری کنم و با اونا 50 50 شریک شم . به من ایمیل بزنید . ممنون

  ——————————————————————–

  وبسایت آموزش آنلاین : http://avakato.com/

  1. Admin می گوید

   ممنون از پیشنهادتون

 25. صابر طباطبایی یزدی می گوید

  هزاران ایده و دست خالی و امید زیاد و وقت کم . اما همه شان را اجرا خواهم کرد با یک ایده ی برتر و بالاتر. آنهم ارائه همه ی ایده ها به یک مجری که آن را میفهمد و به نام خود ثبت می کند. من خوشحالم. چون کار خودم را انجام داده ام

  1. Admin می گوید

   صابر جان آینده درخشانی منتظرت است, به راهت ادامه بده و امیدت را فروزان نگه دار.

   موفق باشی

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**