3 قانون شگفت انگیز نیوتن که زندگی شما را دگرگون میکند

«برای بهتر بازی کردن، ابتدا باید قانون بازی را بلد باشید» نیوتن هم همینطور فکر میکرد…

آیزاک نیوتن در روز 25 دسامبر 1642 یعنی سال مرگ گالیله از خانواده ای کشاورز به دنیا آمد.
چنین به نظر می‌رسد که اول بار دایی او که کشیشی به نام ویلیام آیسکاف بوده که است متوجه شد که در نیوتن استعدادی مافوق کودکان عادی وجود دارد.

بدین ترتیب ویلیام آیسکاف مادر را مجاب کرد که کودک را به دانشگاه کمبریج (که خودش نیز از شاگردان قدیمی این دانشگاه بود) بفرستد. زیا مادر نیوتن قصد داشت وی را در خانه نگهدارد تا در کارهای مزرعه به او کمک کند، در این هنگام نیوتن 15 ساله بود.

کمبریج در آن زمان دیگر آکسفورد را از مقام اولی که داشت خلع کرده، به قلب پیوریتانیسم انگلیس و کانون زندگی روشنفکری آن کشور بدل شده بود.

در آوریل 1665 که نیوتن درجه کارشناسی خود را گرفت، دوره آموزشی او که می‌توانست چشمگیرترین دوره در کل تاریخ دانشگاه باشد بدون هیچگونه شناسایی رسمی به اتمام رسید. در همان سال او به خانه بازگشت ،در این هنگام نیوتن بیش از 22 سال نداشت.

نیوتن تحت تاثیر عقاید ارسطو و افلاطون ،بسیار در باب معرفت ساختمان جهان تفکر میکرد و در نهایت توانست کشفیات بسیار زیادی را در زمینه فیزیک جهان بدست بیاورد.

 

آیزاک نیوتن 3

داستان سیب

داستانی که به کرات درباره نیوتن شنیده شده داستان درخت سیب و کشف قانون جاذبه است.

روزی او در زیر درخت سیبی در حال تفکر در باب جهان بود که سیبی از بالای درخت به پایین می افتد و سپس روحیه کنجکاو و سوال برانگیز او باعث شد او سوالاتی از خود بپرسد؛ چرا سیب به پایین و نه بالا سقوط می‌کند؟ و چرا ماه بر زمین نمی‌افتد؟

این اندیشه‌ها بعدها او را به کشف قانون نیروی گرانش رهنمون کرد؛
هنگامی که نیوتن چندین سال بعد پاسخ این پرسش را توانست بیابد، در واقع یکی از قانونهای فیزیک را کشف کرده بود که بر تمام عالم حکمفرماست !

نیوتن کشفیات بسیاری در زمینه های مختلف داشت، از قانون جاذبه تا قوانین نور و منشور، همینطور قوانین حرکت اجسام که به طور کلی قانون اجسام را در سه قانون مهم جا داد.

 1. هر جسم اگر در حال سکون ، یا در حالت حرکت یکنواخت در امتداد خط مستقیم باشد، به همان حال باقی می‌ماند، مگر آنکه در اثر نیروهای خارجی مجبور به تغییر آن حالت شود.
 2. اگر به یک جسم نیروهایی وارد شود، شتابی می‌گیرد که با برآیند نیروهای وارد بر جسم ، نسبت مستقیم دارد و با آن هم جهت است ولی با جرم جسم نسبت عکس دارد.
 3. هر گاه جسمی به جسم دیگر نیرو وارد کند، جسم دوم به جسم اول نیرویی برابر آن ، ولی در خلاف جهت وارد می‌کند.

اما باورتان میشود که این قوانین علاوه بر اینکه بر اجسام حاکم است،
برای تمام ذرات هستی برقرار است؟

در ادامه شما را به عمق دریای فیزیک و تاثیر آن برزندگی و موفقیت شما میبریم.
گفته هایی که شاید عجیب به نظر بیایند اما کاملا واقعی هستند.

این سفر حیرت انگیز در دنیای فیزیک به زبان ساده و کاربرد آن در موفقیت شخصی را
بـــــه هـــــیچ عــــــنوان از دســــت نـــــدیـــــد

شما در این مقاله به زبان فوق العاده ساده درک خواهید کرد چطور از قوانین موجود در هستی استفاده کنید و به سمت موفقیت در زندگی و کارتان پیش بروید؛ همیشه یادتان باشد : برای بهتر بازی کردن، باید ابتدا قوانین بازی را بلد باشید…

شما دسترسی کامل به این محتوا را ندارید چون هنوز عضو ویژه سوخت جت نشدید !

تصمیم گرفتم عضو ویژه شوم


عضویت ویژه برای کاربران حرفه‌ای است :

اعضای ویژه سوخت جت با تهیه حق اشتراک ماهیانه\سالیانه در کنار محتوایی که کاربران عادی رایگان دریافت میکنند، محتوایی بیشتر و اختصاصی تر دریافت میکنند مثلِ :
 • خلاصه کتاب های پرفروش روز دنیا – لینک
  کتاب های پرفروش آمازون و نیویورک تایمز به زبان فارسی خلاصه شده و انیمیشین
 • سوخت جت هفتگی
   هر هفته تقریبا یک ویدیو یا فایل اختصاصی و سوپرایز برای دانلود – لینک
 • مقالات اختصاصی
  هر هفته سه مقاله ویژه در کنار 1300 مقاله آرشیو ـ لینک
 • فایل های ضمیمه دوره های صوتی
  تمرین، کتاب و … هر جلسه از سری دوره های آموزشی #صفرتاصدویک – لینک
 • آرشیو پادکست های اختصاصی
  بیش از 20 فایل صوتی اختصاصی – لینک
 • تخفیفات ویژه فروشگاه
  برای خرید محصولات فروشگاه سوخت جت با قیمت استثنایی – لینک

عضویت ویژه پروژه سوخت جت

مدت اشتراک عضویت ویژه تان را انتخاب کنید :

 • یـک سالـه
 • 430,000 تومان
 • 360 روز
 • 35% تخفیف
 • شش ماهه
 • 219,000 تومان
 • 180 روز
 • 35% تخفیف
 • سه ماهه
 • 119,000 تومان
 • 90 روز
 • 20% تخفیف
 • یک ماهه
 • 49,000 تومان
 • 33 روز
 • 3 روز هدیه
 

10 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. alimomeni95 می گوید

  البته داشتن یک سری اطلاعات درباره نیوتن بدنیست بدونیدکه که نیوتن آخرعمری اعتراف می کنه که درباره داستان سیب دروغ گفته به خاطراین که مردم آن زمان برایشان قدرت درک این مسئله بسیارنامفهوم واحمقانه به نظرمی رسیده ازخالی بندی های روزگارمتاسفانه این که درختی درغرب درموزه نگه داری میشه به نام درخت نیوتن -همان درختی که سیب به کله ی مبارک نیوتن برخوردکرد!!!!!!!!!!!
  متاسفانه کسی دراین مورداطلاع چندانی ازقانون جاذبه ی زمین نداره که اولین کسی که قانون جاذبه ی زمین رادرجهان کشف کرددانشمندنامدارایرانی،ابوریحان بیرونی بوده است نه آقای خالی بندنیوتن-حالاتحقیق و مطالعه باخودتون!
  البته بابت انتشاراین مقاله فیزیکی ازتون متشکرم

  1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

   با سلام و تشکر از دیدگاه خوبتون، دوست عزیز آیا در این زمینه اطلاعاتی از منابع معتبر اگر در اختیار دارید ممنون میشویم همینجا در بخش دیدگاه ها برایمان ارسال کنید.

   1. alimomeni95 می گوید

    باسلام این منبع ازاینترنت است وخواندن آن خالی ازلطف نیست مقاله فوق العاده طولانی هست البته بایدتوضیح بدم که درباره دروغ نیوتن وکشف ابوریحان بیرونی دریکی ازسخنرانی سخنرانان معروف کشورشنیدم این مقاله چکیده ای ازاین وب سایت است البته ممنون میشم کاربران عزیزنظرات ومستندات خودشون رو به اشتراک بذارند-ممنون

    آیا جاذبه را واقعا نیوتون کشف کرد؟
    یکی از معروف ترین پیامبران دروغین نیوتن می باشد. کشف قانون جاذبه عمومی منسوب به نیوتن به اندازه اي در دنیای غرب مهم است که کیسینجر سیاستمدار، استاد تاریخ و از چهره های شاخص سیاست خارجی آمریکا در عصر معاصر کشف نیوتن را مبدأ تاریخ قرار داد و تاریخ جهان را به دو قسمت پيش از کشف نیوتن و پس از کشف نیوتن تقسیم کرده است. استفان هاوکینگ فیزیکدان و نظريه پرداز مشهور انگلیسی که هم اکنون كرسي نیوتن را در دانشگاه کمبریج به عهده دارد در کتابی به نام “تاريخچه زمان” می نویسد: نیوتن دانشمند معروف دانشگاه کمبریج دزدي بيش نبود است. او معلومات و اکتشافات خود را از دیگران سرقت مي نمود، اسحاق نیوتن با جان فلامستید بر سر ماجرای کشف قانون جاذبه کشمکش های زیادی داشت؛ حتی در دادگاهی که به علت شکایت فلامستید از نیوتن دائر شده بود، دادگاه به نفع فلامستید رأی دهد. این رأي موجب شد تا نیوتن کینه فلامستید را به دل بگیرد و با کمک آدموند هالی، دشمن سرسخت فلامستید در تمام منابع علمی نام فلامستید حذف شود. همچنین درگیری نیوتن با دانشمند آلمانی گانفرید لایپنیز بر سر کشف شاخه ای از ریاضیات به نام حساب ديفرانسيل و انتگرال سبب شد، که بار ديگر به دادگاه کشیده شود. در نهایت با اعمال نفوذ دوستان نیوتن، به نفع او رأی داده می‌شود.آنچه مسلم است این کشفیات نه از نیوتن و نه ازآن هيچ دانشمند غربی دیگری می باشد، چون این قوانین بارها در نوشته های دانشمندان اسلامی از جمله ابن سینا، ، امام فخررازی و هبةالله بغدادی بیان شده است.
    برای مثال ابوریحان بیرونی که پایه های علم فیزیک نوین را بنا نهاد و یا زکریای رازی که پایه های علم شیمی نوین را بنا کرد و یا ابن سینا دانشمند بزرگ ایرانی که بسیاری از رازهای علوم پزشکی، فیزیک و علوم انسانی را برای جهانیان گشود. نیوتن جاذبه را به خاطر افتادن سیب بر روی سرش کشف کرد. این داستان را همیشه در مدرسه ها می شنیدیم که نیوتن عزیز زیر درخت سیب نشسته بوده و سیبی که در همان اثنا روی سرش می افتد او را به فکر می اندازد و نهایتا قانون جاذبه توسط او کشف می شود. اما واقعیت این است که خود نیوتن هیچگاه این داستان را مطرح نکرده است و این داستان چندین دهه پس از کشف قانون نیوتن و بعد از مرگ وی بر سر زبانها افتاد. شاید این داستان را باید بزرگترین دروغی که در مدرسه ها به ما گفته اند نام گذاشت.

    1. مدیریت وبسایت کارآفرینان جوان می گوید

     دوست عزیز، وبسایتی که معرفی کرده بودید در اصل یک وبلاگ بود و یک وبلاگ بدون نویسنده مشخص و تایید شده نمیتواند منبع معتبری باشد. اما با این وجود همه ما میدانیم کشف جاذبه توسط یک سیب اتفاق نیافتاده و داستان افتادن سیب یک داستان نمادین است.

     به هرحال، از اینکه سعی در هم افزایی اطلاعات عمومی داشتید از شما ممنونیم و بر اساس طرح جدید یک روز به اشتراک سوخت جت شما اضافه شد. موفق باشید

 2. اریا می گوید

  بادرود و سپاس فراوان
  عالی بود و انگیزه زیادی بهمون داد…

  پایا و پویا باشید

 3. tiyam می گوید

  بسیارامید بخش

 4. mohamadreza76 می گوید

  واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم مرسی

 5. alihoury می گوید

  من که خوشم اومد..
  ممنون

 6. mehrdadsha می گوید

  عالی بود. در بین همه ی مقاله ها بهترین بود

 7. mt1366 می گوید

  مطلب خیلی ضعیف بود. البته این رو به عنوان نظر ششخصی این حقیر در نظر بگیرید.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**