تا سال 1400 پردرآمد‌ترین شغل‌ها در ایران کدام خواهند بود؟

این لیست را همیشه گوشه‌ ذهن داشته باشید...

21

تخفیف  طلایی تا 500 هزار تومان + جوایز فقط تا 30 مهر

این سؤال که ما چه شغلی را انتخاب کنیم و وارد چه صنعتی شویم؟
همیشه ذهن ما را به خودش مشغول می‌کند، همه مردم بخصوص در ایران با وضعیت اقتصادی پیش رو به دنبال آن هستند که شغلی پر درآمد و نسبتاً راحت را داشته باشند تا بتوانند هزینه زندگی خود و خانواده‌شان را تأمین کنند.

شغل‌های پول‌ساز نیز بر اساس تغییر زمان مدام در حال عوض شدن هستند.
10 سال پیش در ایران بساز و بفروش‌ها بیشترین درآمد را داشتند، اما امروزه آن‌قدر بازار ساختمان خراب شده که این شغل حدوداً نابود شده است.

ما با تحلیل و بررسی شرایط جامعه ایران و بازارهای جهانی می‌خواهیم شغل‌های را به شما معرفی کنیم که از آینده کاری خوبی برخوردار خواهند بود و چشم انداز آن‌ها روشن است؛ اما قبل از این باید بگوییم که فاکتورهای دیگری نیز در رابطه با موفقیت در یک شغل وجود دارند.

مثلاً شاید شغلی خوب در یکی از استان‌های کشور نتیجه ندهد و در یکی دیگر موفق باشد، یا اینکه نحوه انجام آن شغل نیز بسیار مهم است. اما اگر بخواهیم از فاکتورهای نوع اجرا فعلاً صرف نظر کنید و تمرکزمان را روی نوع شغل بگذاریم می‌توانید یکی از شغل‌های زیر را با توجه به علاقه و مهارت خود برای آینده مورد برسی قرار دهید و انتخاب کنید.

 

1 » شغل‌های بخش کامپیوتر و اینترنت ایران درحال رشد است

با توجه به وضعیت حرکت جهانی به سمت زندگی‌های مبتنی بر اینترنت و استعدادی که در کشور ما وجود دارد و همچنین پایین بودن هزینه راه‌اندازی این‌گونه شغل‌ها، شما اگر استعداد این کار را دارید می‌توانید وارد یکی از شغل‌های این مجموعه شوید.

از مزایایی این نوع شغل‌ها این است که شما در شروع فقط به دانش و چند سیستم کامپیوتری احتیاج دارید به طوری که سرمایه گذاری آن حتی از راه اندازی یک فلافل فروشی نیز کمتر است.

» برنامه‌نویسی: برنامه نویسان نرم افزار بخصوص برنامه‌نویسی برای اپلیکیش و بازی‌های موبایل آینده فوق‌العاده روشنی پیش چشم آن‌هاست. شما در این بخش می‌توانید به ساخت اپ های خوب برای بازار داخلی و حتی خارجی بپردازید و از درآمد بالایی برخوردار شوید.

» راه‌اندازی وبسایت: کسب و کار مبتنی بر سایت خود را راه اندازی کنید، وبسایت ها نیز در کشور ما به شدت در حال توسعه هستند، سایت شما می‌تواند آموزشی، خبری، فروشگاهی یا غیره… باشد که راه اندازی آن نیز با سرمایه‌های بسیار کم ممکن است.

اگر بتوانید یک تیم علاقه‌مند نیز جمع کنید می‌تواند با حداقل سرمایه این سایت را راه بی اندازید. برای نمونه سایت‌های مانند مامان پز، دیجی کالا، زومیت، کجارو و…. از نمونه‌هایی هستند که در این کار به خوبی درخشیده‌اند.

در مورد راه‌اندازی کسب و کار آنلاین این مقاله را بخوانید.

» ایجاد اپلیکیشن: شما می‌توانید یک کسب و کار را روی اپلیکیشن ببرید، مانند همین اسنپ، دیوار یا هر چیز دیگری که امروزه به صورت سنتی انجام می‌شود و شما فرصت آن را دارید که یک مدل جدید آن را پیاده کنید.

کارهای بسیار دیگری مانند نویسندگی، مترجمی، طراح سایت، طراح گرافیک و هزاران شغل دیگر وجود دارد که می‌تواند از طریق اینترنت به دیگران خدمت رسانی کند و درآمد خوبی را کسب کند.

 

 

2 » شغل‌های حوزه‌ی علوم‌پزشکی 

اگر شما اهل درس خواندن هستید، می‌توانید شغل‌های پزشکی را انتخاب کنید، امروزه متأسفانه فاصله درآمد پزشکان ایرانی با سایر شهروندان بسیار زیاد است و شما می‌توانید از این فرصت برای ورود به این شغل‌ها استفاده کنید.

شغل‌هایی که به شاخه پزشکی مرتبط می‌شود می‌تواند از جمله دکتر جراح، دندان پزشک، پرستار، دکتر متخصص و …. باشد.

شغل‌های رده پزشکی به خاطر خدماتی بودن همیشه نیاز به نیروی کار دارند و کمتر کسی است که این مسیر را خوب طی کند و موفق نشود. درآمد بسیار بالایی پزشکان از دیگر مواردی است که شما باید در انتخاب این گونه شغل‌ها در نظر بگیرید.

در ضمن شغل‌های مجموعه پزشکی جز مورد نیاز ترین شغل‌های جهان معرفی شده‌اند.

یک کار آسان‌تر در این زمینه که کمتر مردم آن را می‌شناسند پرستاری از سالمندان است که تخصص آن‌چنانی نمی‌خواهد، گفته می‌شود هر ساله نیاز به پرستارانی که از افراد مسن در خانه‌هایشان پرستاری کنند در ایران 5 برابر می‌شود و این می‌تواند یک هدف برای کسی باشد که نمی‌تواند درس زیادی بخواند، اما با یادگیری شرایط احیای بیمار، مراقبت و تزریق آمپول‌ها می‌تواند یک پرستار خانگی خوب با درآمد بالا باشد.

 

 

3 » کشاورزی و دامپروی نوین در ایران

در گذشته کشاورزی در ایران زحمت‌های فراوانی داشت و روستاییان به صورت سنتی و خانوادگی این کار را انجام می‌دادند، این سبک کشاورزی به خاطر سختی زیاد و بهره‌وری کم آرش چندانی نداشت و همین امر سبب کوچ روستایان به شهر برای پیدا کردن شغل‌های بهتر شد.

اما امروزه داستان متفاوت شده است، با پیشرفت تکنولوژی، افزایش جمعیت و روش‌های نوین، کشاورزی به یک شغل مهم در سراسر جهان تبدیل شده است و ایران نیز به خاطر داشتن زمین‌های فراوان می‌تواند محل مناسبی برای کشاورزی پیشرفته باشد.

اگر کسی به رشته کشاورزی علاقه دارد می‌تواند با سرمایه گذاری در این بخش و استفاده از علوم جدید در جهان ارزش افزوده فوق‌العاده‌ای در این شغل ایجاد کند. تنها مشکل کشاورزی در ایران کم بود آب و خشکسالی است که آن هم با بکارگیری و مدیریت شیوه‌های نوین آبیاری قابل حل است.

برای مثال شما نگاهی به آمار مصرف مرغ در ایران بی اندازید، تولید مرغ یکی از آن دسته شغل‌های زیر مجموعه کشاورزی است که این روزها هرچقدر که تولید شود بازار فروش آن وجود دارد.

 

 

4 » صنعت گردشگری ایران را فراموش نکنید

یکی از شغل‌هایی که در گذشته خیلی کم مورد توجه عموم قرار داشت صنعت گردشگری بود بخصوص در بخش بوم‌گردی بود. چیزی که باعث شده تا نام گردشگری در فهرست ما جای بگیرید ویژگی‌های موجود در آن در اثر حاضر است که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم

ایران خوشبختانه دارای یکی از فراوان‌ترین مکان‌های گردشگری جهان است، از طرفی مردم جهان دیگر دوستدارند که حتماً در هتل‌های چند ستاره اقامت کنند و توجهی ویژه‌ای به بوم گردی دارند که شرایط این نیز در ایران فراهم است.

از طرفی گشایشی که برجام در روابط با جهان به وجود آورد، نوسازی ناوگان هوایی و شبکه‌های اجتماعی باعث شده تا نگاه‌ها به ایران تغییر کند و گردشگران میل ورود به کشور ما را داشته باشند.

اما نکته‌ای که می‌تواند شما را پولدار کند تفاوت قیمت ریال و دلار است. هرچقدر که قیمت دلار بالاتر برود برای شمایی که گردشگر خارجی وارد کشور می‌کنید شرایط بهتر خواهد بود.

 

5 » غذای ایرانی هر روز محبوب‌تر دیروز

صنعت غذا یکی از جذاب‌ترین بخش‌های کاری جهان است. ایرانیان نیز به فرهنگ غذایی اهمیت زیادی می‌دهند چیزی که باعث شده تا صنعت غذا در آینده ایران قابل رشد باشد تغییر فرهنگ خوردن غذا است.

درواقع ایرانیان برای خوردن غذا کم کم در حال بیرون آمدن از خانه هستند و سعی می‌کنند وعده‌های بیشتری را در بیرون از منزل و رستوران‌ها بگذرانند.

یکی از دلایل آن شاغل شدن والدین و آپارتمانی شدن خانه‌هاست که فرصت و شرایط آشپزی را سخت‌تر کرده است. شما با یک برنامه خوب می‌توانید در این صنعت فعالیت خود را شروع کنید و مطمئن باشید که آینده آن روشن است مگر اینکه خودتان در عملی کرده ایده‌تان اشتباه کنید.

 

6 » بازارهای مالی جدید را دست کم نگیرید

درگذشته مردم ایران شناخت آن‌چنانی از بازارهای مالی نداشتند. در واقع آن‌ها راحت پول خود را در بانک می‌گذاشتند و درصد بالایی سود می‌گرفتند.

اما امروزه بانک‌ها در حال کاهش سود خود هستند و در 10 سال آینده سود پرداختی آن‌ها زیر 5% خواهد رسید. از همین رو کسانی که علاقه به کار کردن با سرمایه نقدی دارند باید وارد بازارهای مالی بورس شوند.

بورس اوراق بهادار، بورس کالا، بورس سکه و ارز آینده روشنی را داشته است. در همین 5 سال گذشته بورس ایران رشد بالا 200% را تجربه کرده که از دید عموم مردم مخفی مانده است. عموماً بورس‌ها در تمام جهان محلی برای ثروتمند شدن هستند.


در همین زمینه مطالب زیر را هم بخوانید:

21 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. mohsen می گوید

  از نظر من بازاریابی شبکه ای خیلی خوبه برای کسانی که میخوان از صفر شروع کنن

 2. سبحان می گوید

  شغل سر دفتری اسناد رسمی بهترین شغل و پر درآمد ترین شغله و کم سواد ترین شغل و کم خرج ترین شغله تو ایران درآمدی ماهانه 50 تا 80 میلیون تومان این شغل گویای همه چی هست

 3. بای می گوید

  فقط دلالی

 4. بهرام می گوید

  تو ایران دیگه جایی برای درآمد سالم نمونده خدا لعنت کنه این مفسدهای فی الارض رو

 5. ahad می گوید

  با سلام
  پولسازترین شغل دنیا نتورک مارکتینگ هست که واقعن معجزه قرن هست اما در شرکتی با محصول واقعی ، تیم حمایتی قوی با استراتژی رشد و مهمتر از اینها شهامت و تغییرپذیری خودمون دلیل موفقیت ماست

 6. مهدی می گوید

  صنعت بیمه هم مثل بورس دارای رشد بوده که بنظر من جایگاه درآمدی خوبی دارد

 7. احمد نبی زاده می گوید

  بازاریابی شبکه ای رو جا انداختین برای افرادی که سرمایه ای برای شروع کار و حتی ادامه تحصیل در مقاطع بالا رو ندارند این حرفه بهترین و پردرآمدترین گزینه هست. البته برای افرادی که حاضر باشند وقت کافی برای یادگیری این تجارت و تغییرات و رشد شخصی بگذارند.

 8. علیرضا می گوید

  چرا در مورد بازاریابی فروش چیزی نگفتید آیا در سالهای آینده جایگاهی ندارن؟

 9. امیر موسی زاده می گوید

  من تحلیلگر بازارهای مالی هستم و به جرات میگم اگر کسی 3 سال از وقتش را به آموزش و تمرین در این زمینه بپردازد، بی شک به موفقیت چشمگیری خواهد رسید.

  1. پدرام می گوید

   سلام من حسابداری میخونم چگونه میتونم تو این بازار وارد شم و کار یاد بگیرم

  2. کیا می گوید

   بنده خیلی علاقه دارم و تقریبا یک سال به صورت حرفه ایی وارد این ضمینه شدم برای بهبود و رشد چه نظری دارید?

  3. حسین واسعی می گوید

   از کجا باید شروع کرد؟
   بورس؟

  4. حامد می گوید

   تحلیلگر…بیل زن !!!؟؟جرات؟!!!سه سال!!! بی شک؟؟!!اقتصاددان ثروتمند ؟؟!!تحلیلگر ثروتمند؟؟!!بورس باز ایرانی ثروتمند؟؟؟!!توهم؟؟!!!

  5. سید مرتضی موسوی می گوید

   سلام لطفا میتونم باهاتون در ارتباط باشم منم راهنمایی کوچیکی بکنید ؟ من رشتم حسابداریه و علاقه فوق العاده ای به تحلیل مالی و اقتصادی دارم

   1. سامان کریمی می گوید

    سید مرتضی عزیز ،،سامان کریمی در خدمت شماست

  6. رسول می گوید

   سلام دوست عزیز و محترم بنده میتونم با شما ارتباط داشته باشم فقط چند سوال دارم

 10. یزدان براوند می گوید

  برنامه نویسی برای کسی که هدفش پول باشه برنانه نویس شدن براش یه رویا میشه چون تا عمیقا علاقه به این کار نداشته باشی حاضر به تحمل سختی هاش نمیشی ولی خب امتحان کردنش ضرری نداره.

  1. kosar_akm می گوید

   برنامه نویسی بنظرتون میتونه آینده مالی روتضمین کنه؟بنظرتون کدوم زبان برنامه نویسی جای کاربیشتری داره؟

   1. رسول می گوید

    100درصد دوست عزیز

   2. Hamed می گوید

    اندروید و ios
    موفق باشید

 11. Farhad.ghadiri می گوید

  بنظر من با وجوداین همه مشاغل گوناگون یکی از شغلهای پر درامدشرکت یا موسسه ای است که مسیولیت تبلیغات ومعرفی وبازاریابی این مشاغل را بر عهده گیرد. این شغل میتوند پرازایدههای نو بااشد.

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**