10 درس بسیار مهم که هیچوقت در مدارس ایران تدریس نشد

4

تخفیف  طلایی تا 500 هزار تومان + جوایز فقط تا 30 مهر

در مدرسه چیزهایی به یاد میدهند که قرار است شیوه درست فکر کردن باشد…
زیرا در طی مدت زیاد بعد از مدرسه تمام آنها را یاد می بریم پس

برای چی به مدرسه می رویم؟

در بین مدارس، بعضی از مدارس به عنوان مدرسه کسب و کار شناخته میشوند که اغلب در خارج از ایران وجود دارد اما در ایران نیز به صورت غیر انتفاعی موسساتی به صورت مدرسه کسب و کار فعالیت دارند.

این مدارس برای این دایر شده اند که کسب و کار و شیوه صحیح و علمی کسب درآمد را به شما یاد بدهند.
اکثرا هم حتما دروس MBA را حتما به خاطر بازار داغ امروزه اش دارند. اما این مدارس چی؟ شما به این مدارس اگر بروید (مدارس کسب و کار به اصطلاح مدرسه هستند اما بعد از میتوانید وارد این مدارس در خارج از کشور شوید و به تحصیل مشغول شوید) باید کسب و کار را به صورت تئوری یاد بگیرید و خبری از یاد بردن نیست پس چطور این کار را انجام میدهند؟

در مدارس کسب و کار به شما اصولی یاد میدهند که با آن زندگی بهتری داشته باشد، نه صرفا چندتا فرمول یاد بگیرید و با حفظ بیشتر آنها نمره بالاتری بگیرید. به ما در ایران هیچوقت این درس ها را یاد نداده اند و در اکثر اوقات دچار اشتباه میشویم زیرا اصول آنرا نمیدانیم و نمیدانیم چطور درباره ی این مسائل باید فکر کنیم…

شما اگر در مدرسه کسب و کار رفته بودید حتما این درس ها را خوانده بودید :

1. چطور خوب گوش کنیم
شنونده فعال بودن مهارت به شدت قدرتمندی است که لازمه ی هر فروشنده حرفه است.

خیلی به ندرت کسی را میتوانیم پیدا کنیم که دیگران را بفهمد قبل ازینکه او را بفهمند… اگر میخواهید محصولاتی تولید کنید که مشتریان آنرا بخرند…خیلی ساده است فقط به آنها گوش کنید. به دقت به صحبت های آنها گوش کنید ببینید چی میخواهند.
اگر فروشنده هستید بـــــه شـــــدت پیشــــنهاد میــــکنیم این مقاله را بخوانید

کلید این مهارت در این است که باید به صورت فعال شنونده باشید. نباید تظاهر کنید که دوست دارید بشنوید، بلکه باید نشان دهید میخواهید بشنوید. هیچوقت فراموش نکنید که فهمیدن دیدگاه مشتری تعیین کننده موفقیت یا شکست شماست…

با تمرین شنونده فعال بودن ,شما این عادات را پیدا خواهید کرد :

  • ایجاد احساس خوب در دیگران (میفهمند که برای شما شخصی مهم هستند)
  • ایجاد اعتماد در روابط
  • ترویج گفتگوهای سالم برای ایجاد و تداوم روابط موفق

 

2. اگر راه حلی وجود ندارد، باید خلاقیت به خرج دهید و یکی ایجاد کنید
وقتی به بن بست میرسید، نا امید نشوید (هروقت ناامید شدید، این مطلب را بخوانید) چون این یک فرصتی برای پیشرفت است. کسب و کار مانند کنکور است, شما به سوال سختی برخورد میکنید, یا آنرا حل میکنید یا نمیکنید, اگر آنرا حل کنید با نحوه حل یک سوال جدید آشنا میشوید و یک پله بالاتر از کسانی قرار خواهید گرفت که آنرا حل نکرده اند.

در دنیای کسب و کار شرایط بحرانی و نامعین و دشوار زیادی وجود دارد, شما میتوانید از آنها استفاده کنید و یاد بگیرید با انها چطور راه تان را هموار کنید یا میتوانید از آنها به عنوان بهانه برای عقب نشینی استفاده کنید. نگرش شما تعیین کننده موفقیت و شکست است.
شما باید طرزفکر افراد موفق را داشته باشید و از عقب نشینی کردن بپرهیزید.

 

ضرب المثل ژاپنی

 

3. هل دادن یعنی چی؟
در دنیای استارتاپ کلمه HUSTLE زیاد به کار میرود. Hustle یعنی خودتان خودتان را هل بدهید ! کسی که این ویژگی را دارد به هیچ شرایطی “نه!” نمیگه، به هیچکی برای دست یابی به رویاهایش هم محتاج نیست. کسانی که این ویژگی را دارند هیچوقت منتظر درس استاد نیستند، خودشان بدنبال آن میروند… (برای مثال سامورایی ها این ویژگی را داشتند… از اینجا بخوانید)

این افراد کاملا مستقل هستند. آنها مایلند به چیزهایی که میخواهند دست پیدا کنند و میدانند که این کار را دیر یا زود خواهند کرد.
افراد “خود هل دهنده” (Hustler) نگراندستیابی به رویاهایشان نیستند فقط بر روی وظایفی که باید در آن زمان انجام دهند تمرکز میکنند.

 

4. یادگیری بعد از فارق التحصیل شدن ,ادامه دارد !
تحصیلات مهم است؛ اما هیچ جایگزینی برای تجربه وجود ندارد… (اگر واقعا میخواهید بدانید چرا؟ اینجا را بخوانید)

یک تحصیلات خوب باعث میشود به غیر ازینکه باعث میشود تخصص تان بالا رود، از طرفی به شدت به شما کمک میکند تا در حرفه تان مهارت کسب کنید. در دنیای کسب و کار، یاد گرفتن رکن اصلی پیشرفت است.

شما وقتی میتوانید پیشرفت کنید که بتوانید خوب یاد بگیرید، اگر درسی را که قرار است در کسب و کار یاد نگیرید مجبورید چندین بار شکست بخورید تا بلاخره آنرا یاد بگیرید، این قانون کسب و کار است.

 

5. اگر معدل دانشگاهیتان بالای 17 است،در دنیای کسب و کار کافی نیست !
در مدرسه یا در دانشگاه معدل بالای 17 و معدل الف شدن خیلی خوب است. شما فکر میکنید این معدل بالا رمز موفقیت شما در زندگی واقعی و کسب و کار آینده تان خواهد بود، اما …اینطور نیست.

در دنیای کسب و کار ملاک موفقیت چیز دیگری است، شما تا نمره 20 حد و مرز ندارید، شما میتوانید تا بینهایت از پتانسیل تان استفاده کنید و حتی برعکس، شما در دانشگاه نهایتا یک درسی را میافتید یا مشروط میشوید ! اگر آن درس یا یاد نگیرید این اتفاق باز برایتان میفتد اما در کسب و کار شما اگر درسی را یاد نگیرید قوانین کسب و کار با کسی تعارف ندارد و شما را تا مرز فلاکت در زندگی پیش خواهد برد…

پس معیار های دنیای کسب و کار را فرابگیرید و فقط به معدلتان بسنده نکنید.

 

قسمت دوم را از اینجا بخوانید

 

در همین زمینه، مطالب زیر را حتما بخوانید :

  • دوست دارید غول چراغ جادو ذهن تان را بیدار کنید تا هر وقت هرچه خواستید در اختیارتان بگذارید؟ از اینجا بخوانید چطور
  • آیا میدانید نظریه نسبیت اینشتین خیلی ساده و راحت درآمد شما را 10 برابر میکند؟
    بله درست خواندید… خیلی راحت! از اینجا بخوانید چطور
  • استیو جابز خالق برند Apple و پدیده قرن 21 از نیروی الهامی کمک میگرفت تا اوج خلاقیت را در زندگی و کسب و کارش استفاده کند، دوست دارید شما هم به منبع الهام قدرتمندی که استیو جابز وصل شده بود، متصل شوید؟ این مطلب را بخوانید
  • 27 سوال زندگی وجود دارد… که سرنوشت شما را رقم میزنند! همین الان از اینجا پاسخ دهید تا شگفت زده شوید
  • 95% مردم دچار این اشتباه فوق فوق فوق خانمان سوزِ مالی میشوند… اگر میخواهید به جمع 5% بپیوندید این مطلب را بخوانید
4 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**