10 راه خلاقانه برای کسب درآمد در خانه

دیگر لازم نیست هر روز صبح ساعت 8 به سر کار بروید...

30

کسب و کار خونگی… عجب ایده هیجان انگیزی !
ایده کسب و کار خونگی برای خیـــــــلی ها هیجان انگیزِ؛ وقتی دردسر استخدامِ کارمند، ساعاتِ ورود و خروج و حتی صبح زود بیدار و آماده شدن  برای رفتن به سرِ کار باعث میشه خیلی ها دنبال کارهای بگردند… که تو خونه باشند و البته درآمد هم داشته باشند.

اما واقعا فکر کردید کسب و کار خونگی به همین سادگی هاست؟ خب باید بگم… درست فکر کردید ! واقعا سادست… اما باید بلد باشید چه کار کنید، چطور انجامش دهید و چه کارهایی را چه زمانی انجام بدید.

در ادامه، به شما خواهیم گفت چه کارهای پردآمدی را میتوانید از خونه انجام بدید؛ آماده اید؟

10 راه خلاقانه برای کسب درآمد در خانه

1 یک کانال تلگرام راه اندازی کنید :

کانال تلگرام برای کسب درآمد از خانهدرآمد ماهیانه 3 میلیون تومان فقط از کانال تلگرام،
با روزانه کمتر 3 ساعت وقت؛
ایده جذابی نیست؟

هست ! فکر کردید کار سختیه؟ خب… آره یکم ! اما اگر واقعا بخواهید، میتونید انجامش بدید. اولین کاری که باید انجام بدید، راه اندازی یک کانال تلگرام است
(اگر نمیدونید چطور؟ اینجا توضیح داده) و بعد شروع به تولید کردن محتوا باید بکنید؛ محتوای

بامزه و خنده دار معمولا چیزهایی هستند که مردم دوست دارند.
محتوای سرگرم کننده راحت ترین گزینه هستند.

پس از اینکه محتوا تولید کردید، آنرا به صورت زمانبندی برای اعضای کانال تون در کانال قرار میدید و پس از افزایش اعضای کانال، از کانال های دیگه پول میگیرید تا براشون توی کانال خودتون تبلیغ کنید. خب، بیایید محاسبه کنیم درآمد احتمالی شما چقدر میتونه باشه؟

شما اگر روزی 3 تبلیغ به مبلغ هر تبلیغ 35 هزار تومان در کانال تون قرار بدید، ماهیانه بیش از 3 میلیون تومان درآمد خواهید داشت… برای یک شغل پاره (و … خیلی پاره) وقت خوب نیست؟ عالیه !

اگر میخواهید در مورد بازاریابی و کسب درآمد از اینستاگرام هم بیشتر بدونید، این مقاله اختصاصی را قبلا منتشر کردیم، بخوانید.

 

2 تایپ فری لَنسینگ :

1 فری لنسینگ چیست؟ تعریف عام آن میشود سایت هایی که کارمند و کارفرما را به هم  لینک میکند؛البته به صورت آنلاین. مانند نسخه ایرانی اش وبسایت پونیشا

اگر به نوشتن علاقه دارید یا احساس میکنید میتونید از عهده کار های نوشتنی و تایپ کردن (یکی از ساده ترین کارها) برآیید، یا میتونید ترجمه کنید بهتر است یک حساب کاربری برای خودتون در این سایت ها درست کنید و منتظر مشتری تان باشید.

البته این تمام ماجرا نیست !
شما حتی میتونید پا فراتر بزارید و سایت خودتون رو بزنید و برای خودتون بنویسید و کسب درآمد کنید از طریق تبلیغاتی که به شما میشه… یک وبلاگ شخصی داشته باشید و یا در زمینه ای خاص شروع به نوشتن کنید… به همین سادگی !

 

3 مربی ورزشی آنلاین شوید :

1111 مگه میشه؟ البته! خیلی وقت است که حتی در کشور خودمون ایران اکثر چیز ها مانند مربی ورزشی اینترنتی هم شده.

آیا احساس میکنید چیزی از فیتنس و بدنسازی بلدید؟ عالی است! امروزه به لطف شبکه های اجتماعی همه در دنیای اینترنت، دنبال توصیه ها و مشاوره هایی برای زیبایی اندام و فیتنس و … هستند. شما هم با وسایل ارتباطات اجتماعی مانند اینستاگرام، واتس آپ، وایبر و … میتوانید کارتان را شروع کنید.

برای تبلیغات میتوانید از Twitter, Facebook,Pinterest ,LinkedIn , Google+ و البته وبسایت یا وبلاگ خودتون استفاده کنید.  اگر واقعا بار علمی یا تجربه خوبی دارید، مردم حتما از شما برنامه غذایی یا ورزشی میگیرند.

این ایده برای مربی هایی که نمی خواهند تو ترافیک تهران از این باشگاه به آن باشگاه بروند و ساعاتی طولانی را در باشگاه سپری کنند بهترین ایده است. اما یادتان باشد… برای شروع باید تا مدت زمان معینی رایگان کار کنید (مطالب و پست های رایگان منتشر کنید) تا مردم شما را بشناسند و بعد به شما اعتماد کنند بخواهند به شما پول پرداخت کنند.

 

4 از خونه کارهای هُنری تان را بفروشید :

3 این ایده برای اون دسته افرادیست که دید هنری دارند و با دنیای هنر عشق میکنند.
شما میتوانید ایده خودتون را در سایت های بازاریابی و فروش محصولات آنلاین مثل دیوار، شیپور و ایسام بفروشید البته باید درصدی به صاحب سایت هم بابت خدمات و فضایی که در اختیار شما قرار داده، بپردازید.

یک راه دیگر هم داشتن یک صفحه فیس بوک و تبلیغ آثار هنریتان است! (در تمام موارد میتونید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید… عالی نیست؟) خیلی ها درحال حاضر ازین طریق به خوبی کسب درآمد میکنند؛

کافیست مردم شما را بشناسند و کاری کنید آنها شما و هنرهای دستی تان را ببینند و بپسندند.

 

5 خُرده فروشی آنلاین خودتون رو دایر کنید :

4 امروزه مردم بیشتر از قبل به صورت آنلاین خرید میکنند.
از شارژ موبایل گرفته تا خودِ گوشیِ موبایل و حتی مبلمان ! شما لازم نیست ساعات طولانی را اطراف شهر بگردید تا مردم از محصولات شما خریداری کنند… شما براحتی میتوانید به صورت آنلاین بلیط سینما و تآتر هم بفروشید و از این طریق درصدی پورسانت کسب کنید.

برای اینکار شما احتیاج به یک وبسایت یا وبلاگ دارید (که یک کمی نیاز به تخصص دارد…) و بعد کافیست با فروشنده محصولات در دنیای خارج از اینترنت وارد مذاکره شوید تا محصولاتشان را به صورت آنلاین بخواهید بفروشید.

این یعنی شما تولید کننده نیستید، مغازه ای به مراتب کم هزینه تر از مغازه واقعی در کوچه و خیابان دارید که محصولات تولید کننده های دیگر را می فروشید… به نام وبسایت ! (در مورد راه اندازی فروشگاه آنلاین قبلا یک مقاله اختصاصی نوشتیم، اگر در این زمینه میخواهید فعالیت کنید حتما آن را مطالعه نکید – اینجا)

 

6 بررسی وسایل تکنولوژیک جدید :

5 این ایده در ایران فعلا جا نیافتاده اما در کشور های اروپایی سایت هایی مانند houseparty.com , crowdtap.com هستند که به افراد داوطلب پول میدهند تا محصولات جدید کارخانه های بزرگ را تست کنند!!

اما با تازگی شرکت های داخلی نیز از این ایده استقبال کرده اند.
شما اگر وبسایت یا وبلاگی داشته باشید که محصولاتِ الکترونیکی را به مردم معرفی کنید و آنها را بررسی کنید، مطمئن باشید در صورت موفق بودنِ وبسایت یا وبلاگتان پیشنهاد هایی از شرکت های مختلف دریافت میکنید تا درباره محصولات آنها نیز رپورتاژ تهیه کنید و یا محصول آنها را تبلیغ کنید.

یعنی شما رسانه ای میشوید که مردم به شما گوش میکنند و برندهای برتر دنیا به شما پول میدهند تا شما به دنبال کننده هایتان بگویید چرا محصول جدید این شرکت، خیلی خوب است… ایده جالبیست ! یه سری به سایت زومیت بندازید متوجه میشوید.

 

7 سوییت یا اتاق اضافی خانه تان را اجاره دهید :

6این ایده نیز در ایران کمتر شاهدش هستیم اما اگر میتوانید اتاق اضافی یا سوییتی دارید اجاره دهید، تو خونه خودتون نشسته و درآمد کسب خواهید کرد.

یکی از بهترین راه ها، دادن تبلیغ در وبسایت دیوار یا شیپور برای این منظور است. شما میتونید آگهی های مشابه را در این وبسایت ها به چشم ببینید !

 

 

8 بازاریابی تلفنی کنید، از خونه خودتون :

7اکثر شرکت های بزرگ یا تازه تاسیس در روزنامه های نیازمندی ها بدنبال بازاریاب های تلفنی هستند. بازاریاب های تلفنی، همان افرادی هستند که باید به لیستی از مشتری های احتمالی زنگ بزنند و محصول شرکت را جهت خرید به آنها پیشنهاد دهند.

بعضی از شرکت ها میخواهند شما از خود شرکت این کار را انجام دهید اما اگر بتوانید متقاعدشان کنید که این کار را به خانه ببرید ! عالی میشود…

تو خونه خودتون میشینید و فقط زنگ میزنید و تلفنی محصولات شرکت را میفروشید و از محصولاتی که اصلا خودتون تولید نکردید، فقط فروختید، سود می برید !

این کار حتی میتواند شغل دوم شما هم باشد !
یعنی زمانی که از سرکار به منزل می آیید میتوانید به مدت 2 ساعت هم از طریق فروش تلفنی کسب درآمد کنید.
اگر در زمینه فروش مایل به فعالیت هستید اما نمیدانید چطور بفروشید، راهنمای «فروش به زبان ساده» کمک زیادی به شما خواهد کرد.

 

9 از خانه، معلم سرخونه باشید :

8 اگر در هر حوزه کاری متخصص هستید مانند موسیقی، تدریس و مشاوره، آشپزی و … میتوانید علم خودتان را به دیگران بفروشید. شما میتوانید یک سایت برای خود دایر کنید، یا در شبکه های اجتماعی (باز هم…) صفحه ای برای خود درست کنید و بعد از جذب مشتری به صورت تلفنی، آنلاین (وِب کَم – ارتباط تصویری) و روش های دیگر به دیگران درس بدهید.

شاید تعجب کنید اگر بدانید بیش از 2000 نفر به صورت موفق در حال انجام همین کار در ایران هستند… یک جستجوی ساده شما را به حیرت زده خواهد کرد.

 

10 خیاطی کنید :

10 همه ی مردم لباس میپوشند و به تعداد افراد کره زمین سلیقه وجود دارد.
شما میتوانید از تو خونه لباس هایی طراحی کنید، بدوزید و بفروشید ! یا حتی کیف، چمدان و … روش کار بدین صورت است ابتدا مشتری جذب کنید، سپس لباسی را که سفارش داده است بدوزید و به او تحویل دهید.

اگر در این زمینه میخواهید فعالیت کنید حتما از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و Pinterest شروع کنید چون افراد بازار هدف شما بیشتر در این شبکه های اجتماعی (مربوط به مد و فشن) فعال هستند.

شما میتوانید با عضویت ویژه کتاب «استراتژی اقیانوس آبی» و «هنر جنگ» را رایگان دانلود کنید :

شما دسترسی کامل به این محتوا را ندارید چون هنوز عضو ویژه سوخت جت نشدید !

فقط اگر تصمیم جدی برای تحول زندگی‌تان گرفتید،عضو ویژه شوید...


عضویت ویژه برای کاربران حرفه‌ای است :

اعضای ویژه سوخت جت با تهیه حق اشتراک ماهیانه\سالیانه در کنار محتوایی که کاربران عادی رایگان دریافت میکنند، محتوایی بیشتر و اختصاصی تر دریافت میکنند مثلِ :
 • خلاصه کتاب های پرفروش روز دنیا – لینک
  کتاب های پرفروش آمازون و نیویورک تایمز به زبان فارسی خلاصه شده و انیمیشین
 • سوخت جت هفتگی
   هر هفته تقریبا یک ویدیو یا فایل اختصاصی و سوپرایز برای دانلود – لینک
 • مقالات اختصاصی
  هر هفته سه مقاله ویژه در کنار 1300 مقاله آرشیو ـ لینک
 • فایل های ضمیمه دوره های صوتی
  تمرین، کتاب و … هر جلسه از سری دوره های آموزشی #صفرتاصدویک – لینک
 • آرشیو پادکست های اختصاصی
  بیش از 20 فایل صوتی اختصاصی – لینک
 • تخفیفات ویژه فروشگاه
  برای خرید محصولات فروشگاه سوخت جت با قیمت استثنایی – لینک


در همین زمینه نوشته های زیر را حتما بخوانید :

30 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. محمد می گوید

  من حکاکی روی شیشه را بلد هستم باید چگونه کار پیا کنم

 2. صدرا می گوید

  سلام من یه منزل مسکونی واقع در قائم شهر -مازندران دارم به متراز 325متر مربع و منزل مسکونی با بنای 80 متر تازه تعمیر و مبله .
  آمادگی هر گونه همکاری به عنوان کسب درآمد با این مکان را دارم . ملک از من سرمایه تا سقف 10میلیون تومان هم دارم کاربری از شما .لطفا ایده های خود را ارسال کنید

 3. بابک می گوید

  سلام
  اتاق یا سوییت رو بصورت روزانه یا هفتگی به چه عنوان میشه اجاره داد
  ممنون میشم بیشتر توضیح بدین

  1. ali می گوید

   به عنوان مکان

   1. مهدی می گوید

    :)))))))))) لسناتو

 4. خانه ان ال پی می گوید

  بسيار مفاله خوبي بود. من كارمند هستم ولي از راه شغل دوم به درآمد خوبي رسيدم.

 5. باطری ماشین می گوید

  سلام
  بابت اطلاعاتی که در مورد –دادید خیلی خیلی تشکر میکنم

 6. کوتاه کننده لینک ytre می گوید

  سلام ممنونم از وب سایت عالیتون

 7. سمانه می گوید

  سلام من دارم کانال درست میکنم اول راهم اما نمیدونم جی میشه ان شاء ا… بگیره خوشحال میشم شمام عضو شید

  1. سعید می گوید

   منم میخواستم همین کار رو بکنم.بیاین مشارکت کنیم با هم انجامش بدیم.نتیجه سریع تری میگیریم

 8. mohammad می گوید

  مطالب جالبی بود

 9. افشین می گوید

  سلام اگه کسی کاری داشت که نیاز به زمین و جا برای انجام پروژه داشت زمین از من سرمایه اولیه از اون شروع میکنیم

  1. علی می گوید

   سلام برادر زمین تون کجاست؟ متراژ چقده ؟

 10. anand می گوید

  سلام
  ضمن تشکر از سایت خوبتان
  لطفاً اگر ممکن است راهنمایی کنید ، کسی که نه سواد کافی دارد و نه اینترنت بلد است و نه سرمایه و نه تخصصی دارد ، سن و سالش هم بالا رفته چه پیشنهادی برایش دارید ؟
  ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید

  1. mahdi می گوید

   سلام تو برنامه شیپور آگهی نگهبانی از مکان ها یا سریاداری از مدرسه دهید

 11. ابراهیم می گوید

  سلام مقالتون عالی بود ولی بیشترشو من رفتم هزینه بر هست مثل کانال تلگرام
  کلی عضو جم کردم یهویی ریزش میکنن

  1. علی می گوید

   اگه ریزش میکنن پس کاریه که فقط خودت میتونی انجامش بدی.و دست زیاد نمیشه
   راه حلشو پیداکن

 12. سندباد می گوید

  با تشکر از وب سایت خوبتون

 13. الناز می گوید

  با سلام
  مطلبي جالبي بود

 14. utabweb@gmail.com می گوید

  سلام . واقعا پولدار شدن کار سختی نیست و از اوقاتتان در اینترنت خیلی می توانید استفاده کنید .یک پیشنهاد دارم برای عزیزان
  اگر امکانات ، سرمایه اولیه ، تجربه و تخصص ندارید و اگر پارتی هم ندارید اما درآمد میلیونی می خواهید ، می توانید با سایت ساز یوتاب همکاری کنید
  از فروش هر یک نسخه وب سایت 80 هزار تومان پورسانت دریافت کنید. که با توجه به قیمت 289 هزار تومانی کلیه ی وب سایت ها مبلغ بالایی می باشد.
  در هر جایی می توانید کد مخصوص به خودتان را پخش کنید اعم از شبکه های اجتماعی ، وب سایت ها ، وبلاگ ها و …
  موفق باشید

  1. نیلرام می گوید

   سلام این کد رو چطور در اختیار ما قرار ميدهند؟

 15. payam0228 می گوید

  سلام . ما فروشگاه آنلاین خودمون رو طبق توصیه شما راه اندازی کردیم:
  payamkala.ir

 16. mtoumajiri می گوید

  عموم مردم ثروتمند شدن را کاری سخت و مستلزم تحمل مشقت و رنج فراوان می‌دانند. این باور آن چنان ریشه‌ای است که به بخشی از فرهنگ عمومی تبدیل شده است. گفتاری از قبیل «نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود» و امثال آن دقیقاً گویای این نگرش است. این باور شاید از دورانی که بشر بیش از هر چیز بر قدرت فیزیکی و زور بازوی خود متکی بود ناشی شده باشد. اجداد ما در غارها و تا هزاران سال بعد عموماً متکی بر نیروی فیزیکی خود بودند. نیرویی که امروزه کمترین میزان دستمزد در قبال آن پرداخت می‌شود.

  تنها سرمایه مایکروسافت، تخیل انسان است. بیل گیتس

  وقتی راه انجام راحت‌تر کاری را ندانیم ساده‌ترین کارها برایمان بسیار سخت خواهد بود. مثلاً جابجایی یک بار یک تنی با کشیدن روی زمین با حمل آن توسط یک گاری چقدر فرق دارد؟ و حمل آن با گاری را با ماشین مقایسه کنید. در رابطه با ثروتمند شدن نیز چنین است.
  موسی توماج ایری

 17. Mehdi7000 می گوید

  باسلام و احترام محضرتان
  تشکر بابت مطالب زیبا
  بازم بسیار قدرتمند ظاهر شدید
  سایت بسیار زیبایی دارید.
  قطعا یکی از سایت های موفق در آینده نزدیک
  خواهید بود
  قالب سایت هم خیلی زیباست
  افتخار ما آشنایی با شماست
  امیدواریم روزی باشما همکاری کنیم
  http://Agahi90.ir
  رسانه آگهی90
  باسپاس بیکران

 18. P.jordan23 می گوید

  سلام،راستش من ی نوجوان 13 ساله ام که به شدت به کار کردن علاقه دارم،چه داخل خانه،چه بیرون از خانه ولی پدر و مادرم میگن که هنوز سنت واسه کار کمه،ی مدت صنایع دستی تولید کردم ولی متاسفانه فروش نمی رفتن برا همین الان ی کار خوب پیشنهاد بدین مننون میشم

  1. بهفر می گوید

   من چهارده سالمه داداچ بزن قدش اگه پیامو دیدی حتما بیا تلگرام چیزی پیداکردیم همو خبر کنیم الان من خودم یه چیزایی پیدا کردم ولی هنوز مرددم بیا تل بهت بگم @behfar82

 19. shahrebanovan می گوید

  سلام. مطلبتون عالی بود. سایتتون هم وتقعا خوب هستش. ازتون مچکرم
  میخاستم بیشتر ازتون یاد بگیرم! من یه سایت دارم ولی هنوز درامدی ازش کسب نکردم. باید چیکار کنم؟

 20. ali2109 می گوید

  سلام.ممنون از مطالب خوبتون.دوست ندارم جز ادمهای ایراد گیر باشم.چون تا الان خیلی از مطالبتون به دردم خورده و به موقع به هر دلیلی تشکر نکردم.فکر میکنم این ضعیف ترین متنی بود که تو این وبسایت خوندم

 21. ماکان می گوید

  خیلی ممنون از مطالب مفیدتون.
  یک در خواستی داشتم لطفاً در مورد این سایت تایپ فری لنسینگ بیشتر توضیح بدین.
  که حتماً باید زبان خارجی رو مصلت باشی یا نه؟ و….

  1. Admin می گوید

   سلام ماکان جان , ممنون از لطفت.
   کلا مبحث فری لنسینگ به این صورتِ که شما یک مهارتی دارید و اعلام میکنید, علاوه بر شما خیلی های دیگر اون مهارت رو دارند که اونها هم اعلام میکنند؛از طرفی کسی به این مهارت نیاز دارد (برای مثال تایپ کردن) بنابرین بنا به شرایط افراد موجود با کسی که مد نظرش است همکاری میکند و معامله انجام میشود. در ایران سایت فری لنسینگ قدرتمند فعلا وجود ندارد, اما در حال راه اندازی هستند, که الساعه بعد از راه اندازی حتما یک مطلب اختصاصی در رابطه با آن خواهیم داشت. اما شما اگر چنین مهارتی دارید باید بازاریابی کنید و بگردید ببینید جه کسانی هستند به مهارت شما نیاز دارند تا با آنها معامله کنید.

   موفق باشید

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**