4 استراتژی برای یادگیری هرچیزی در 20 ساعت یا کمتر

13

4 استراتژی برای یادگیری هرچیزی در 20 ساعت یا کمتر

چقدر زمان میبرد وقتی مهارت جدیدی میخواهید یاد بگیرید؟ نه، آنقدر زیاد هم که فکر میکنید

اکثر افراد قانون 10000 ساعت را شنیده اند که اولین بار توسط مالکوم گلدویل در کتابی با همان عنوان مطرح شد. ایده پشت این 10000 آن است که “اگر میخواهید در هر مهارتی به صورت تضمینی متخصص و استاد باشید 10000 ساعت تلاش و تمرین لازم دارید.” – این گفته به نظر بی منطق می آید اما توسط دکتر کی. آندرس اریکسون تحقیق و پژوهش شده سپس کلمه “قانون” را برایش انتخاب کردند. اگر میخواهید وارد بازی گلف شوید و تایگر وود را شکست بدید، این قانون چیزی است که به آن نیاز دارید.

اما؛ مشکلی با قانون 10000 ساعت وجود دارد… این قانون برای مهارت هایی که اکثر مردم به دنبالش هستند جواب نمیدهد یا اگر هم بدهد دیگر نیازی به آن ندارند؛ گذشته از رقابت های تنگاتنگی که در بعضی حوزه ها مانند ورزش, موسیقی و … وجود دارد بعضی از مهارت ها هستند که اکثر مردم سریعا میخواهند یاد بگیرند و در زندگی شخصیشان بکار ببرند مانند : موفقیت کاری, علاقه شخصی یا تفریحات. شما و من هرکدام بازی متفاوتی در زندگیمان بازی میکنیم پس از قوانین مختلفی برای موفقیتمان باید استفاده کنیم.

در این مطلب ,ما ناب ترین روش روز دنیا یا استراتژی 20 ساعت را برایتان شرح میدیم تا بتوانید هرچیزی را ,هر مهارتی را ,هر درسی را در کمتر از 20 ساعت یاد بگیرید. یا برای دراز مدت ! 45 دقیقه در روز به مدت 1 ماه حدودا :

4 استراتژی برای یادگیری هرچیزی در 20 ساعت یا کمتر

تصمیم بگیرید چه میخواهید
اکثر افراد تصور کاملا مبهمی از چیزی که میخواهند انجام دهند دارند. ایجاد یک “هدف سطح عملکرد” به شما کمک میکند نتیجه ای که میخواهید بگییرید بهتر و سریعتر به آن برسید. اهدافی مانند “یاد گرفتن زبان ایتالیایی” کافی نیستند ؛”خرید یک کتاب آموزش ایتالیایی” بهتر است. اهدافی خاص تر و متمرکز تر کاربردی ترند برای شما.

تجزیه
اکثر مهارت هایی که فکر میکنیم خیلی سخت هستند از چند مهارت ساده و کوچک تشکیل شده اند. برای اثرگذاری بیشتر, مهارت ها را تجزیه کنید به مهارت های کوچک تر و تمرین کنید مهارت های مهمتر را بهتر یاد بگیرید. برای مثال شما میتوانید هزاران نت موسیقی را برای پیانو و گیتار یاد بگیرید, اما میتوانید اکثر آهنگ ها را با 3 یا 6 کورد معمول نیز بزنید. پس اول سعی کنید مهمترین زیر-مهارت را اول یاد بگیرید.


قرنطینه
همه مان, همــــــه ! عادت داریم طی روز با چیز هایی سر و کار داشته باشیم که تمرکزمان را کاهش میدهند. بین سریال های تلوزیونی, اس ام اس , اینترنت و آهنگی که در حال اجرا است خیلی سخت است بخواهیم زمانی را برای تمرکز کردن اختصاص بدهیم. با کمی نیروی اراده میتوانید خودتان را برای یاد گرفتن یک مهارت برای چند دقیقه یا چند ساعت در روز قرنطینه کنید. سعی کنید تلفن همراهتان را خاموش کنید, کامپیوترتان را روشن نکنید و بر روی چیزی که قرار است یاد بگیرید تمرکز کنید.

24 استراتژی برای یادگیری هرچیزی در 20 ساعت یا کمتر

خود اصلاحی
هنگامیکه در حال یادگیری هستید, کمی تحقیق  به شما این امکان را میدهد که قدم های نادرست را شناسایی کنید در مسیرتان. هنگام آموزش ,شما بهتر میتوانید متذکر شوید چه زمانی اشتباه میکنید و چی زمانی اصلاحش میکنید. 3 تا 5 تا منبع معتبر از مهارتی که میخواهید یاد بگیرید تهیه کنید و به سرعت مرورش کنید, سریع بدنبال ایده های مهمش باشید, لغات کاربردی و تکنیک ها.اما حواستان کاملا باشد ؛این تحقیق ها میتواند به صورت کاملا ناآگاه یک عادت برای دفع الوقتتان باشد. فقط به اندازه ای تحقیق کنید که بپرید تو استخر, پاهایتان خیس شود, سپس برگردید و تمرین کنید.

حداقل برای 20 ساعت تمرین کنید
بزرگترین مانع برای بدست آوردن یک مهارت, موانع احساسی هستند نه فیزیکی. با هدف گذاری قابل دست یابی 20 ساعته, شما متعهد میشوید که به احساسات آغازین بی انگیزگی و ترس مبهم بی توجه باشید.آمادگی متعهد شدن در قبل از شروع به شما این قابلیت را میدهد که زمان طولانی تر را برای بدست آوردن مهارتتان صرف کنید.

در دنیا هیچ جایگزینی برای تمرکز کردن و تمرین کردن خود دانسته نیست. اما این اصول به شما کمک میکنند نتیجه بهتری از وقتی که برای تمرین گذاشتید بگیرید. تصمیم بگیرید چه کاری میتوانید بکنید, کمی تحقیق کنید و موانع را رد کنید و وقتی را برای تمرین اختصاص دهید و استاد آن مهارت شوید.

قبل ازینکه بفهمید بهتر از قبل خواهید شد.

 

در همین زمینه، مطالب زیر را حتما بخوانید :

13 نفر دیدگاه شان را با ما در میان گذاشتید، نفر بعدی شما هستید :
 1. s.sanazy می گوید

  سلام میخواستم اکانتم رو شارز کنم دیدم خیلی نسبت به بارسال گرونتر شده.فعلا منصرف شدم ..بیشتراز50 درصدفقط برای یکسال ..چرا؟ کاش منصفانه تربشه.که به نفع دو طرف باشه. همایش ها و فایل های صوتی رو هم که خیلی وقته اضافه نکردین ….با تشکر از باسخگوییتان.

  1. Admin می گوید

   با سلام
   دوست عزیز فایل های صوتی هر هفته بروز میشوند، در مورد افزایش نرخ، به نسبت خدماتی که ارائه میشوند هم افزایش چشمگیری داشته اند 😉 موفق و پیروز شوید.

 2. مهزیار می گوید

  بسیار عالی و مفید بود بازم از این مطالب بذارید

  1. Admin می گوید

   چشم, حتما.

 3. ندا می گوید

  فوق العاه مثل همیشه عالی , ممنون

 4. هیوا می گوید

  کاش منبع رو هم میذاشتید.
  مهمه که بدونیم نویسنده این مطلب کیه.
  و اینکه پشتوانه علمی- منطقی این مطلب چقدره.
  مرسی

  1. Admin می گوید

   دوست عزیز مطالب اختصاصی هستند و توسط نویسندگان ما بطور خلاصه از کتابtheThe First 20 Hours: Mastering the Toughest Part of Learning Anything. است که نویسنده ی آن Josh Kaufman است. موفق باشید

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**