5 روش عجیب برای اینکه کمتر کار کنید اما هوشمندانه کار کنید

0

5 روش عجیب برای اینکه کمتر کار کنید اما هوشمندانه کار کنید

اگر تا به امروز فکر میکردید سخت کار کردن و زیاد کار کردن مفید است توصیه میکنم این مطلب را نخوانید و ندانید که تنها 20% از تمام تلاش هایی که در روز انجام میدید مفید هستند…

سخت کار کردن از عاداتی است که سخت میتوان آنرا بدست آورد و سخت میتوان آنرا فراموش کرد. مشکل ما در این مقاله برای بخش دوم است : فراموش کردن عادت سخت کار کردن و شروع هوشمندانه کار کردن. شما به ظاهر سخت کار میکنید تا به اهدافتان برسید اما بر اساس قانون پارتو (اینجا مفصل بخوانید) شما تنها 20% کار میکنید و 80% تلاش بیهوده… این یک واقعیت است.

اما قرار است در این مقاله چی یاد بگیرید؟
ما در این مقاله قرار نیست اصل پارتو و دلیل و اثبات و … آنرا بررسی کنیم. اصل پارتو را بدیهی میدانیم (که واقعا هم هست…) و میخواهیم روش هایی را باهم مرور کنیم که 20% مفید کارکردن مان را افزایش دهیم. یعنی اگر میدانیم که تنها 20% از کارهای ما از 100% کارها مفید هست و باعث پیشرفت ما میشود آن کارها کدامند و چطور مقدار آنرا افزایش دهیم.

برای این منظور 5 روش عجیب و غیر معمول وجود دارد (مثل خود قانون پارتو !) که شما بعد از خواندن آن و البته استفاده از آن به طرز عجیبی کارایی و راندمانتان افزایش پیدا میکند.

اگر قبلا روزی 10 ساعت کار میکردید تا به اهدافتان برسید، با استفاده از این روش های عجیب شاید روزی3 ساعت کار کنید و در آخر روز دستآورد های بیشتری داشته باشید. پس همین الان بخوانید و حتما اجرا کنید.

1. زمان استراحت بیشتری داشته باشید : به غریزه خستگی مان احترام بگذاریم

چوب-بری را فرض کنید که وظیفه اش قطع درخت است. او رفته رفته با گذر زمان و بریدن درخت ها اره اش را کند میکند. هرچقدر اره اش کند تر شود زمان بریدن درخت به علاوه انرژی مصرف شده توسط خود چوب-بر افزایش پیدا میکند.

اگر چوب-بر از بریدن درختان دست میکشید و ساعتی را به تیز کردن اره اش اختصاص میداد طبیعتا هم زمان کمتری برای ادامه قطع درخت از دست میداد و هم انرژی کمتری مصرف میکرد. قیاس این داستان با زندگی ما انسان ها راحت است، اما عملی کردن آن سخت.

تیز کردن اره تعبیری از خودسازماندهی و سرمایه گذاری فردی ما انسان ها است. زمانی که صرف کتاب خواندن، معاشرت با دیگر همکاران، مشاوره از متخصصین و حتی به سادگی فکر کردن در مورد کارمان است.

به طور میانگین، مغز ما انسان ها قادر است تنها 90 دقیقه (حداکثر) متمرکز باشد و بعد 20 دقیقه استراحت کند برای 90 دقیقه بعدی، اگر ریتم طبیعی بدنمان را بخواهیم بهم بریزیم… خودتان میدانید چه اتفاق هولناکی خواهد افتاد.

برای مثال میتوانید از تکنیک پامادورو استفاده کنید ،یعنی 25 دقیقه کار کنید و درست زمانی که 25 دقیقه کامل شد کار را متوقف کنید برای 5 دقیقه استراحت کنید و مجددا به سر کار برگردید.

شما دسترسی کامل به این محتوا را ندارید چون هنوز عضو ویژه سوخت جت نشدید !

فقط اگر تصمیم جدی برای تحول زندگی‌تان گرفتید،عضو ویژه شوید...


عضویت ویژه برای کاربران حرفه‌ای است :

اعضای ویژه سوخت جت با تهیه حق اشتراک ماهیانه\سالیانه در کنار محتوایی که کاربران عادی رایگان دریافت میکنند، محتوایی بیشتر و اختصاصی تر دریافت میکنند مثلِ :
 • خلاصه کتاب های پرفروش روز دنیا – لینک
  کتاب های پرفروش آمازون و نیویورک تایمز به زبان فارسی خلاصه شده و انیمیشین
 • سوخت جت هفتگی
   هر هفته تقریبا یک ویدیو یا فایل اختصاصی و سوپرایز برای دانلود – لینک
 • مقالات اختصاصی
  هر هفته سه مقاله ویژه در کنار 1300 مقاله آرشیو ـ لینک
 • فایل های ضمیمه دوره های صوتی
  تمرین، کتاب و … هر جلسه از سری دوره های آموزشی #صفرتاصدویک – لینک
 • آرشیو پادکست های اختصاصی
  بیش از 20 فایل صوتی اختصاصی – لینک
 • تخفیفات ویژه فروشگاه
  برای خرید محصولات فروشگاه سوخت جت با قیمت استثنایی – لینک

 

دیدگاه تان را ارسال کنید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید...

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**