• info@12ceo.ir
 • ایران - تهران - دفتر سایت مدیر عامل

مشاوره حقوقی حضوری با وکیل پایه یک دادگستری

راهنمای مقاله

 • مشاور حقوقی چه کسی است؟
  • ویژگی‌های مشاور حقوقی خوب در مشاوره حقوقی حضوری
   • قدرت سخنوری و توانایی متقاعد کردن اشخاص
   • مسلط بودن و آشنا با قوانین و مقررات حقوقی
   • برخورداری از حس مسئولیت‌پذیری و دلسوزی
   • رعایت انصاف و عدالت
   • بیان مسائل حقوقی به زبانی ساده
   • دارای جسارت و شجاعت برای تصمیم‌گیری
   • مجرب و متعهد و صادق
  • مزیت‌هایی که مشاوره حقوقی حضوری دارد
   • بهره‌مند شدن از دانش و تجربه مشاوران حقوقی
   • جلوگیری از طولانی شدن روند دادرسی پرورنده‌ها
   • صرفه‌جویی در زمان و هزینه
   • تنظیم قرارداد به شکل اصولی و طبق قانون
   • ارائه راهکار و راه‌حل برای پیروزی شما در دعاوی
   • قدرت استدلال برای موفقیت در پرونده
  • در چه زمینه‌هایی می‌توان مشاوره حقوقی حضوری دریافت کرد؟
   • مشاوره حقوقی خانواده
   • مشاوره حقوقی شرکت‌ها
   • مشاوره حقوقی کیفری
   • مشاوره حقوقی ارث و وصیت
   • مشاوره حقوقی مالی
   • مشاوره حقوقی ملکی
   • مشاوره حقوقی تنظیم قرارداد
  • تعرفه خدمات مشاوره حقوقی حضوری
  • مشاوره حقوقی رایگان بهتر است یا غیر رایگان؟
  • چه کسانی باید از خدمات مشاوره حقوقی حضوری یاسا استفاده کنند؟
  • سوالات متداول
   • هزینه مشاوره حقوقی حضوری با وکیل چقدر است؟
   • مشاوره حقوقی حضوری بهتر است یا آنلاین و تلفنی؟
   • آیا مشاور حقوقی، تحصیلات حقوقی دارد؟

چرا به مشاوره حقوقی حضوری یا آنلاین نیازمندیم؟ این سوالی است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

با اینکه زندگی شهری مزایای زیادی برای انسان‌ها داشته ولی در کنار این مزایا چالش‌هایی نیز بر سر راه آن‌ها قرار داده است.

این چالش‌ها مخصوصا در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها مثل تهران، مشهد، اصفهان یا شیراز و غیره بیشتر هم است. زیرا زندگی شهری روابط را پیچیده‌تر کرده و با اینکه در طول سال‌ها قوانین بسیاری تغییر کرده‌اند و یا حتی وضع شده‌اند اما بازهم مشکلات میان افراد ایجاد می‌شود.

حجم و میزان پرونده‌های باز در محاکم قضایی خود ثابت کننده این حرف است و نشان از آن دارد که آسیب‌های اجتماعی و همچنین جرایم تا چه میزان بیشتر شده است.

در کنار این عوامل شرایط اقتصادی نیز باعث شده است تا روز به روز جرایم بیشتر شود و شکل جدیدی به خود بگیرند و آمار زندانیان و شاکیان در کلانتری نیز بیشتر شود.

نوشته های مشابه

 • دادخواست و درخواست چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸
 • مشاوره حقوقی تلفنی | مشاوره تلفنی با وکیل دادگستری ۱۴۰۱/۰۳/۲۱

همه اینها نشان از آن دارد که بسیاری از ماها چه مستقیم و چه غیرمستقیم با پرونده‌های قضایی اعم از حقوقی یا کیفری درگیر هستیم و برای آن که در این مسیر به حق خودمان برسیم لازم است با کسی که علم حقوقی دارد یعنی وکیل یا مشاور حقوقی، مشورت کنیم.

البته در بسیاری از موارد اگر پیش از اقدام به هر کاری مشاوره حقوقی دریافت می‌کردیم، بسیاری از مشکلات کلا ایجاد نمی‌شد.

این روزها دیگر تمامی موسسات و سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری اهمیت مشاوره حقوقی را دریافته‌اند و دیگر سازمان یا شرکتی وجود ندارد که فاقد بخش حقوقی باشد.

مشاوران حقوقی که در سازمان‌ها و شرکت‌ها فعالیت می‌کنند وظیفه تنظیم و نظارت بر قراردادها، پرونده‌ها و دعاوی حقوقی آن سازمان را دارند.

یکی از راه‌های بهره‌مندی از وکیل یا مشاور حقوقی، برقراری ارتباط به صورت حضوری است. یعنی شما با یک وکیل دادگستری یا مشاور، مشاوره حقوقی حضوری جلسه‌ای برگزار می‌کنید و در آن مشکل خود را با وی در میان می‌گذارید تا راهنمایی‌های لازم را به شما بدهد.

مشاور حقوقی چه کسی است؟

مشاور حقوقی به کسی گفته می‌شود که به همه قوانین و مقررات حقوقی آشنایی داشته باشد و بتواند به افراد در زمینه این قوانین به کمک قدرت تحلیل و بررسی مسئله خود، مشاوره و راهنمایی بدهد.

تمامی امور حقوقی یک راه‌حلی دارند و به سادگی حل می‌شوند، در واقع هیچ مشکلی حقوقی نیست که حل نشود مگر آن که فردی سر خود اقدام کرده و با وکیل و مشاوران حقوقی مشورت نکند.

مشاور حقوقی کسی است که می‌تواند در زمینه‌های مختلفی مثل امور خانواده، مسائل چک و سفته، امور شرکت‌ها، امور قراردادها، مسائل کیفری و غیره به افراد مشاوره بدهد. زیرا مشاور حقوقی تحصیلات حقوقی دارد و در طول دوران تحصیل خود با تمامی این قوانین آشنا شده است.

اما معمولا مشاوران در تمامی زمینه‌ها مشاوره حقوقی نمی‌دهند و سعی می‌کنند یک یا دو زمینه را به عنوان حوزه تخصصی خود برگزیده و با کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن، تنها در همان موارد مشاوره حقوقی حضوری بدهند.

این کار باعث می‌شود مشاور حقوقی، به صورت تخصصی در مورد آن زمینه‌ها فعالیت داشته و دارای اطلاعات جامع و کاملی در آن زمینه باشد.

چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مشاور حقوقی حتما باید در رشته حقوق (و یا الهیات و معارف اسلامی و مبانی حقوق اسلامی) تحصیل کرده باشد و به مشاورانی که تحصیلات غیرحقوقی دارند اعتماد نکنید.

معمولا مشاوران حقوقی به دو صورت فعالیت می‌کنند؛ یا به شرکت‌ها، سازمان‌ها و موسسات مشاوره حقوقی می‌دهند و امور حقوقی آن‌ها را انجام می‌دهند، و یا آن که در موسسات حقوقی مشغول به کار شده و به افراد مشاوره حقوقی حضوری می‌دهند.

ما به همه عزیزانی که در حال مطالعه این مطلب هستند توصیه می‌کنیم که برای تنظیم قرارداد و یا برای حل مسائل حقوقی خود حتما با یکی از مشاوران حقوقی سایت یاسا به صورت حضوری و یا تلفنی و یا آنلاین مشورت کنید. این کار موجب خواهد شد بسیاری از مسائل در آینده به وجود نیاید.

ویژگی‌های مشاور حقوقی خوب در مشاوره حقوقی حضوری

برای آن که یک مشاوره حقوقی خوب را تجربه کنید، لازم است که یک مشاور حقوقی خوب انتخاب کنید. توجه داشته باشید که مشورت گرفتن از اعضای خانواده و فامیل مشاوره حقوقی نیست و هرگز چنین ریسکی را نکیند.

افرادی که تحصیلات غیرحقوقی دارند، نمی‌توانند به خوبی به شما کمک کنند زیرا اطلاعی از قوانین نداشته و تنها تجربه‌های دیگران را در مسائل حقوقی شنیده‌اند.

بهترین راه‌حل برای حل مسئله حقوقی این است که با شخصی که دارای تحصیلات آکادمیک در رشته حقوق است و تجربه خوبی در مشاوره دادن به افراد دارد، مشورت کنید.

زیرا مشاور حقوقی، به حقوق خانواده، امور کیفری، حقوقی، قوانین، آیین‌نامه‌ها و آرای وحدت رویه قضایی آشنایی و اشراف کامل دارد.

البته باید دقت کنید که وکیل دادگستری با مشاور حقوقی تفاوت دارد. وکیل دادگستری کسی است که از سوی کانون وکلا پروانه وکالت دارد و می‌تواند از موکل خود در دادگاه دفاع کند، اما مشاور حقوقی تنها تحصیلات حقوقی داشته و به افراد راهنمایی و مشاوره می‌دهد.

خوب است بدانید که تمامی وکلای دادگستری می‌توانند مشاور حقوقی باشند اما مشاوران حقوقی تا زمانی که آزمون وکالت نداده و پذیرفته نشده‌اند نمی‌توانند وکیل دادگستری باشند.

اما یک مشاور حقوقی خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا کیفیت جلسه مشاوره بالا برود؟ در ادامه برخی از ویژگی‌هایی که لازم است یک مشاور حقوقی داشته باشد را بیان خواهیم کرد.

قدرت سخنوری و توانایی متقاعد کردن اشخاص

مهم‌ترین ویژگی که یک مشاور حقوقی باید داشته باشد، برخورداری از قدرت کلامی بالا است. زیرا مشاور با قدرت کلام و سخن خود افراد را متقاعد و راضی می‌کند.

مسلط بودن و آشنا با قوانین و مقررات حقوقی

مشاوران حقوقی از جمله مشاوران حقوقی یاسا باید به قوانین و مقررات حققی مسلط باشند در یک یا دو حوزه به صورت تخصصی فعالیت داشته باشند و اطلاعات بیشتری در آن زمینه‌ها داشته باشند. به عنوان مثال مشاوره حقوقی ثبت برند، مشاور حقوقی طلاق توافقی و غیره.

برخورداری از حس مسئولیت‌پذیری و دلسوزی

یک مشاور حقوقی خوب کسی است که در مقابل شخصی که به او مراجعه کرده حس مسئولیت و دلسوزی داشته باشد و تمام تلاش خود را برای موفقیت او بکند.

رعایت انصاف و عدالت

مشاور حقوقی نباید با شنیدن حرف‌های مراجعه کننده یک طرفه به قاضی برود و باید سعی کند انصاف و عدالت را رعایت کند.

بیان مسائل حقوقی به زبانی ساده

آسان کردن مسائل حقوقی برای مراجعه کننده به نحوی که متوجه شود یک هنر است که یک مشاور حقوقی خوب باید این هنر را داشته باشد. البته این هنر با تجربه و مطالعه به دست می‌آید.

دارای جسارت و شجاعت برای تصمیم‌گیری

کسی که به مراجعه کنندگان مشاره حقوقی حضوری می‌دهد باید این جسارت و شجاعت را داشته باشد که در شرایط سخت، تصمیم‌های درست گرفته و مصمم باشد. این خصیصه مهمی است که مشاوران و کارشناسان حقوقی یاسا دارای آن هستند.

مجرب و متعهد و صادق

مشاور خوب کسی است که تجربه و مهارت خوبی در زمینه قوانین و مقررات حقوقی داشته باشد و بتواند با صداقت احتمال موفقیت یا عدم موفقیت در پرونده را به مراجعه کننده بدهد.

مزیت‌هایی که مشاوره حقوقی حضوری دارد

بهترین نوع دریافت مشاوره حقوقی، مشاوره حقوقی به صورت حضوری است و مزایای بسیار زیادی دارد. در ادامه برخی از مزیت‌هایی که این نوع مشاوره حقوقی دارد را بیان خواهیم کرد:

بهره‌مند شدن از دانش و تجربه مشاوران حقوقی

اولین مزیتی که مشاوره حقوقی حضوری برای شما دارد این است که می‌توانید از علم و دانش شخص مشاور بهترین استفاده را ببرید.

مشاور حقوقی به قوانین رایج ایران مسلط است و زیر و بم قوانین را می‌شناسد پس اگر شما در یکی از حوزه‌های حقوقی به مشکل برخوردید خیلی راحت می‌توانید به یکی از مشاوران حقوقی متخصص در آن حوزه مراجعه کرده و مشاوره دریافت کنید.

هرگز در مسائل حقوقی خود دست به کار نشوید زیرا شما اطلاعی از قوانین و همچنین رویه قضایی دادگاه‌ها ندارید و ممکن است برای خود دردسرهای جدیدتری ایجاد کنید. اجازه دهید هر کاری به دست متخصص آن کار حل شود و مسائل حقوقی خود را نیز به کارشناسان حقوقی یاسا بسپارید.

جلوگیری از طولانی شدن روند دادرسی پرورنده‌ها

وقتی می‌گوییم زمانی که با مشکل حقوقی مواجه شدید، هرگز سرخود و بدون مشورت با وکیل هیچ اقدامی انجام ندهید به این علت است که شما آشنایی با قوانین و مقررات ندارید و اقداماتی ممکن است انجام دهید که روال عمومی آن پروسه نباشد.

همین کار موجب خواهد شد که شما دیرتر به نتیجه برسید و حتی کاهی هزینه‌های بیشتری پرداخت کنید.

مثلا بسیاری از مردم حداقل یکبار قرارداد خرید و فروش خودرو تنظیم و امضا کرده‌اند، اما آیا همه به اصول قانونی آن آشنایی دارند؟ بسیاری از آن‌ها تنها می‌دانند که باید مشخصات خریدار و فروشنده در قرارداد قید شود و اطلاعاتی درمورد بندهای مهمی که باید در قرارداد درج شود ندارند.

پس ضرورت دارد قبل از انعقاد هر قراردادی با وکیل دادگستری یا مشاور حقوقی مشورت کنید. این کار باعث می‌شود در آینده هیچ مشکل یا دردسر حقوقی برای شما ایجاد نگردد.

صرفه‌جویی در زمان و هزینه

گاهی بسیاری از دعاوی که در دادگاه‌ها مطرح می‌شود بی‌اساس و بی‌فایده است و تنها از سر عدم آشنایی افراد به قوانین صورت می‌گیرد. اگر شما قبل از آنکه دعوایی طرح کنید، با یک مشاور حقوقی مشورت کنید، وی به شما می‌گوید که احتمال موفقیت شما در پرونده وجود دارد یا خیر.

آیا فایده دارد شما هزینه صرف کنید برای پیگیری این پرونده یا خیر. بنابراین به جای آنکه زمان و وقت زیادی از خود صرف کنید و در پایان هم به نتیجه مطلوب خود نرسید، از همان ابتدا با مشاوران حقوقی یاسا مشورت کنید.

تنظیم قرارداد به شکل اصولی و طبق قانون

قرارداد سند مهمی است که باید به خوبی و مطابق با موازین قانونی تنظیم گردد زیرا تعهدات هر دو طرف را مشخص می‌کند و طرفین با استناد به آن می‌توانند حقوق ضایع شده خود را مطالبه کنند.

اگر در زمان تنظیم قرارداد با یک مشاور حقوقی متخصص در زمینه قراردادها مشورت کنید، برای شما قراردادی تنظیم می‌کند که در آن شرایط فسخ، خسارات، مسئولیت‌ها، ضمانت‌ها و شروط طرفین قید شده است.

در حقیقت مشاور حقوقی برای شما یک قرارداد جامع و کامل با در نظر گرفتن تمامی موارد تنظیم خواهد کرد.

دقت داشته باشید که اگر هرگونه ابهامی در قرارداد خود داشته باشید ممکن است در آینده با طرف مقابل به مشکل برخورد کنید. پس برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، برای تنظیم قراردادهای خود با مشاوران حقوقی یاسا مشورت کنید.

ارائه راهکار و راه‌حل برای پیروزی شما در دعاوی

اگر شما یک شخص حقیقی هستید و یا یک شخص حقوقی مثل شرکت‌ها، سازمآن‌ها و غیره، فرقی ندارد، مهم این است که در امور خود با یک مشاور حقوقی مشورت کنید تا با مشکلاتی در آینده مواجه نگردید.

البته مشورت کردن با مشاور حقوقی برای اشخاص حقوقی مثل شرکت‌ها واجب‌تر است چون مشغول تجارت هستند و باید کارهای خود را مطابق با قوانین و مقررات انجام دهند.

مشورت با مشاوران حقوقی یاسا موجب می‌شود که در آینده هزینه‌های کلان برای دادرسی و پیگیری پرونده پرداخت نکنید.

قدرت استدلال برای موفقیت در پرونده

وقتی شما برای حل پرونده حقوقی خود از وکیل یا مشاور حقوقی کمک می‌گیرید احتمال موفقیت خود را در آن پرونده افزایش داده‌اید، زیرا آن‌ها قدرت استدلال بهتری دارند و می‌توانند با قدرت کلام خود، شما را پیروز دعاوی کنند.

در چه زمینه‌هایی می‌توان مشاوره حقوقی حضوری دریافت کرد؟

گفتیم که مشاوران حقوقی در زمینه‌های مختلفی از حقوق فعالیت دارند و بعضی از آن‌ها یک یا دو زمینه حقوقی را انتخاب و در آن به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند. شما هم بهتر است برای موضوع خود به مشاور حقوقی و وکیلی که در آن زمینه تخصص دارد مراجعه کنید.

مشاوره حقوقی خانواده

مسائل مربوط به حقوق خانواده بسیار اهمیت دارد و بهتر است ختما در مورد آن با یک مشاور حقوقی یا وکیل متخصص خانواده مشورت کنید.

مسائل حقوق خانواده عبارت هستند از: حضانت فرزند، نفقه، مهریه، اجرت المثل، طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج یا زوجه، تمکین، درخواست ازدواج مجدد و غیره.

مشاوره حقوقی شرکت‌ها

شرکت‌ها نقش بسیار مهمی در اقتصاد یک جامعه دارند. شرکت‌ها برای آن که بتوانن فعالیت خود را در مسیر قانونی نگه دارند باید با یک وکیل یا مشاور حقوقی متخصص شرکت‌ها مشورت کنند تا آن‌ها در زمینه‌های مختلفی از جمله تنظیم قرارداد، امور مالی و غیره راهنمایی کند.

بهتر است برای شرکت خود با یکی از مشاوران حقوقی متخصص سایت یاسا مشورت کنید.

مشاوره حقوقی کیفری

از مسائل مهمی که حتما باید از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های یک وکیل یا مشاور حقوقی کمک بگیرید، مسائل کیفری است. چون با جان و جسم افراد در ارتباط است و اگر کسی بی‌گناه محکوم گردد، مجازات خواهد شد.

از جمله مواردی که در حقوق کیفری مطرح می‌گردد می‌توان به کلاهبرداری و راه‌های اثبات آن، سرقت، انواع قتل، قاچاق کالا و ارز، خیانت در امانت، اختلاس، چک کیفری و غیره اشاره کرد.

مشاوره حقوقی ارث و وصیت

ارث و وصیت یکی از موضوعاتی است که افراد در مورد آن حتما به اطلاعات یک وکیل یا مشاور حقوقی نیاز پیدا خواهند کرد. تعیین میزان سهم هرکس نیاز به محاسبات دقیق و دانستن علم حقوق دارد به همین دلیل افراد بهتر است در این زمینه حتما با یک شخص متخصص مشورت نمایند.

سایت یاسا با برخورداری از تعداد زیادی وکیل و مشاور حقوقی متخصص در زمینه ارث و وصیت، خدمات حقوقی مختلفی به افراد ارائه می‌دهد.

مشاوره حقوقی مالی

در این جند سال اخیر که وضعیت اقتصادی کشور نابسامان شده، دعاوی مالی بسیار مطرح می‌گردد. حجم زیاد پرونده‌های مالی در دادگاه‌ها نیز ثابت‌کننده این امر است.

افراد باید در دعاوی مالی خود از راهنمایی‌ها و کمک‌های یک وکیل یا مشارو حقوقی متخصص استفاده کنند تا بتوانند احتمال رسیدن به حق خود را افزایش دهند.

گروه حقوقی یاسا نیز با برخورداری از بهترین وکلا و مشاوران حقوقی متخصص امور مالی در زمینه‌های مختلفی مثل وصول مطالبات، انجام مزایده و مناقصه، مطالبه خسارت تاخیر تادیه، مطالبه وجه چک و سفته، توقیف اموال، اثبات شراکت و غیره خدمات حقوقی ارائه می‌دهد.

مشاوره حقوقی ملکی

مسائل ملکی این روزها افراد زیادی را درگیر خود کرده است و عده‌ی زیادی نیاز به راهنمایی و مشورت یک فرد متخصص پیدا کرده‌اند که با قوانین ملکی آشنایی داشته باشد. بهترین شخص در این زمینه وکلا و مشاوران حقوقی هستند که به صورت تخصصی در حوزه املاک و امور ثبتی فعالیت دارند.

گروه حقوقی یاسا نیز با کارشناسان حقوقی و وکلای متخصص ثبتی همکاری دارد و خدمات حقوقی متنوعی در این زمینه ارائه می‌دهد.

مشاوره حقوقی تنظیم قرارداد

هر کسی در زندگی خود با مسئله تنظیم قرارداد روبه‌رو می‌شود مثلا وقتی فرد سرکاری می‌رود، با کارفرما قرارداد کار تنظیم می‌کند و یا زمانی که مالی را می‌خواهد بخرد یا بفروشد با طرف مقابل قرارداد تنظیم می‌کند و بسیاری از مثال‌های دیگر.

تنظیم یک قرارداد خوب نیاز به تسلط به قوانین دارد و اشخاص عادی فاقد این تسلط هستند. در نتیجه بهتر است وظیفه تنظیم قرارداد را به وکلا و مشاوران حقوقی متخصص سایت یاسا بسپارید.

تعرفه خدمات مشاوره حقوقی حضوری

مهم‌ترین دغدغه‌ای که افراد در خصوص مشاوره حقوقی حضوری دارند هزینه آن است. بسیاری از افراد ممکن است به دلیل آن که از تصور می‌کنند هزینه مشاوره حقوقی حضوری بسیار زیاد است، از آن صرف نظر کنند و به این شکل دردسرها و حتی هزینه‌های بیشتری برای خود به بار آورند.

گاهی هم عده‌ای برای فرار از پرداخت هزینه رو به مشاوره‌های حقوقی آنلاین یا تلفنی می‌آورند که به مراتب هزینه کمتری از مشاوره حقوقی حضوری دارد.

در صورتی که گاهی واجب است که برای شرح موضوع خود به صورت حضوری به یک وکیل یا مشاور حقوقی مراجعه کنید تا وی توضیحات مفصل شما را گوش بدهد و مدارک و اسناد شما را مشاهده کند.

در مشاوره حقوقی حضوری با اینکه شما هزینه بیشتری پرداخت می‌کنید، اما به صورت کامل‌تر و جامع‌تر مشاوره دریافت می‌کنید و شخص مشاور به صورت کامل شما را در رابطه با موضوع مطرح شده راهنمایی خواهد کرد.

در حقیقت همین دلایل است که هزینه مشاوره حقوقی حضوری را نسبت به تلفنی و آنلاین بیشتر می‌کند.

اما احتمالا برایتان سوال شده که هزینه و تعرفه مشاوره حقوقی حضوری چقدر است؟ در این مورد نمی‌توان یک سوال قطعی و ثابت داد زیرا دریافت این هزینه از مشاور و وکیلی به مشاور و وکیل دیگر فرق خواهد داشت.

طبیعتا هزینه مشاوره حقوقی با یک وکیل باتجربه و متخصص خیلی بیشتر از هزینه مشاوره حقوقی با یک مشاور حقوقی تازه‌کار است. به عبارتی باید چنین گفت که هزینه مشاوره حقوقی حضوری به صورت توافقی تعیین می‌گردد.

گروه حقوقی یاسا تمام تلاش خود را کرده تا هزینه خدمات مشاوره حقوقی حضوری خود را کم در نظر بگیرد تا هر کسی بتواند از این خدمات استفاده کند. شما نیز پیش از آنکه به جلسه مشاوره حقوقی حضوری بروید، می‌توانید از کارشناسان سایت ما از هزینه دقیق آن اطلاعات به دست آورید.

مشاوره حقوقی رایگان بهتر است یا غیر رایگان؟

زمانی که کلمه مشاوره حقوقی را در گوگل سرچ کنید با لیستی از سایت‌ها مختلف با عنوان مشاوره حقوقی رایگان مواجه می‌شوید. احتمالا برایتان شوال شده که آیا مشاوره حقوقی رایگان خوب است؟ یا بهتر است هزینه‌ای پرداخت کنید؟

چیزی که باید بدانید این است که هیچ موسسه حقوقی به صورت رایگان به کسی مشاوره نمی‌دهد و تمام این سایت‌ها صرفا برای تبلیغ و جذب افراد است که چنین عنوانی می‌نویسند.

اگر کمی منطقی به این موضوع فکر کنیم متوجه می‌شویم که مشاور حقوقی حق دارد به خاطر زمان و وقتی که برای مراجعه کننده گذاشته و اطلاعات خوب و راهنمایی‌های مفیدی به او ارائه می‌دهد از او هزینه دریافت کند.

البته سایت یاسا نیز مشاوره حقوقی آنلاین خود را به صورت رایگان انجام می‌دهد. یعنی افراد می‌توانند سوالات خود را در سایت بنویسند تا وکیل به آن‌ها پاسخ دهد. این کار به صورت رایگان انجام می‌گیرد. اما مشاوره حقوقی حضوری مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود.

مزایایی که مشاوره حقوقی غیر رایگان دارد به شرح زیر است:

 • شما زمان مناسبی در اختیار دارید تا موضوع خود را مفصلا و با آرامش و دقت مطرح کرده و در مقابل جوابی کامل و جامع به صورت واضح دریافت کنید.
 • مشاوری که به صورت غیر رایگان خدمات ارائه می‌دهد آرامش و انرژی بیشتری دارد تا با موکل و مراجعه کننده خود صحبت کند و به او راهکار ارائه دهد.
 • پس توصیه می‌کنیم اگر موضوع پرونده شما مهم است حتما از خدمات مشاوره حقوقی حضوری سایت یاسا استفاده کنید.

چه کسانی باید از خدمات مشاوره حقوقی حضوری یاسا استفاده کنند؟

احتمالا برای شما این سوال پیش آمده است که آیا مشکل شما با مشاوره حقوقی تلفنی یا آنلاین حل می‌شود یا حتما نیاز به مراجعه حضوری به مشاور حقوقی دارد؟

در پاسخ باید بگوییم که از آن جایی که تمامی مسائل این روزها رو به تخصصی شدن رفته است، بهتر است شما نیز برای حل موضوع خود به یک وکیل یا مشاور حقوقی متخصص به صورت حضوری مراجعه و راهنمایی دریافت کنید.

ما به طور جدی توصیه می‌کنیم که در موارد زیر حتما مشاوره حقوقی حضوری دریافت کنید:

 • اگر شما با موضوعی روبرو شده‌اید که خیلی پیچیده و تخصصی است و نیاز دارید در مورد آن توضیحات زیادی بدهید، حتما به صورت حضوری به مشاور حقوقی مراجعه کنید.
 • اگر شما اطلاعی نسبت به رویه‌های قضایی و قوانین ندارید، حتما مشاوره حقوقی حضوری دریافت کنید.
 • اگر با مشاوره آنلاین و یا با مشورت با دیگران متوجه نشدید که باید چه کار کنید و چه اقداماتی انجام دهید، حتما به صورت حضوری به یک وکیل مراجعه کنید.
 • اگر نیاز به خدماتی همچون تنظیم دادخواست، لایحه، اظهارنامه و یا شکواییه دارید، حتما به صورت حضوری به مشاور حقوقی مراجعه نمایید.
 • اگر می‌خواهید مشکل خود را با سازش و صلح حل کنید به جای مراجعه به مراجع قضایی، حتما به یک مشاور حقوقی مراجعه کنید.
 • شرکت‌ها و سازمآن‌ها برای دریافت مشاوره باید حتما حضوری مراجعه کنند تا مشاور بتواند به خوبی به آن‌ها راهکار ارائه دهد.

سوالات متداول

هزینه مشاوره حقوقی حضوری با وکیل چقدر است؟

از پرتکرارترین سوالات این است که هزینه مشاوره حضوری جقدر است؟ در جواب باید گفت که هزینه ثابتی وجود ندارد و بستگی به زمان مشاوره و همچنین وکیل انتخابی دارد.

مشاوره حقوقی حضوری بهتر است یا آنلاین و تلفنی؟

بستگی به موضوع و مشکل شما دارد. اگر موضوع پیجیده و تخصصی است توصیه می‌کنیم مشاوره حقوقی حضوری دریافت کنید.

آیا مشاور حقوقی، تحصیلات حقوقی دارد؟

بله. بهتر است تنها از کسانی مشاوره حقوقی دریافت کنید که تحصیلات آکادمیک حقوقی داشته باشند. تا بتوانند با تکیه بر دانش خود شما را راهنمایی کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲ رای برچسب هامشاوره حقوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *