• info@12ceo.ir
 • ایران - تهران - دفتر سایت مدیر عامل

مشاوره حقوقی خانواده |‌ مشاوره آنلاین و تلفنی خانواده

راهنمای مقاله

 • مشاوره حقوقی خانواده چه شخصی است و چه کمکی به شما خواهد کرد؟
  • چرا مشاوره حقوقی به این اندازه دارای اهمیت است؟
  • مشاوره حقوقی خانواده نسبت به چه عناوین و موضوعاتی انجام می‌شود؟
  • به چه روش‌هایی امکان دریافت مشاوره حقوقی خانواده وجود دارد؟
   • مشاوره حقوقی خانواده رایگان
   • مشاوره حقوقی خانواده تلفنی
   • مشاوره حقوقی خانواده در واتساپ
   • مشاوره حقوقی خانواده به صورت حضوری
  • میزان هزینه مشاوره حقوقی خانواده به چه عواملی بستگی دارد؟
  • مزایای استفاده از مشاوران حقوقی خانواده
  • طرح دعاوی خانوادگی چقدر هزینه دارد؟
  • طرح و پیگیری دعاوی در محاکم خانواده چقدر زمان می‌برد؟
  • مزایای استفاده از خدمات وکیل یا مشاور خانواده در طرح و پیگیری دعوا
  • ارائه خدمات تخصصی حقوقی و پشتیبانی از آن توسط سامانه حقوقی یاسا
  • سوالات متداول
   • مشاوره حقوقی خانواده کیست؟
   • چرا مشاوره حقوقی در مسائل خانواده اهمیت دارد؟
   • مشاوره حقوقی خانواده در واتساپ چگونه است؟
   • استفاده از مشاوران حقوقی خانواده چه مزایایی دارد؟

زندگی امروزه همه ما با عنایت به مشکلات و دغدغه‌های زیادی که همواره به همراه دارد، اغلب تنش‌هایی را میان خانواده‌ها به وجود می‌آورد.

خانواده به عنوان اصلی‌ترین نهاد و رکن یک جامعه مدنی، همواره مورد توجه بوده و روابط حقوقی اشخاص نیز به صورت ناخودآگاه همیشه مورد توجه خانواده‌ها بوده‌است.

مشاوره حقوقی به خانواده‌ها، موضوعی خواهد بود که سعی می‌کنیم در این مطالب به ابعاد مختلف آن بپردازیم و نکات حائز اهمیتی را در خصوص رسالت انجام آن و ویژگی‌های آن را بیان نماییم تا به لطف دریافت درک متقابل و فهم درست از مشاوره حقوقی خانواده، بتوانیم برای ایجاد روابط بهتر خانواده‎ها نیز راهنمای مناسبی باشیم.

لازم است در ابتدای مطالب به این مورد اشاره شود، که سایت حقوقی یاسا با بهره‌مندی از کارشناسان و مشاوران حقوقی و وکلای مجرب و متخصص، آماده ارائه خدمات در کلیه موضوعات مرتبط با مسائل خانوادگی به صورت مشاوره تلفنی، مشاوره آنلاین و یا به صورت حضوری به مخاطبین و متقاضیان عزیز است.

مشاوره حقوقی خانواده چه شخصی است و چه کمکی به شما خواهد کرد؟

یک خانواده مجموعه‌ای از افراد با رفتارها، سلایق متنوع، حقوق و مسائل مختلف است. همیشه بروز اختلاف و شاید درگیری جزیی، در بین این رفتارها امری کاملا طبیعی است، ولی تصمیم گیری و قضاوت در این مسائل و موضوعات علاوه بر دارا بودن تخصص و بی‌طرفی، نیاز به آگاهی و تجربه کاملی نیز دارد.

نوشته های مشابه

 • دادخواست و درخواست چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸
 • طلاق و مراحل رسیدگی به دعوای طلاق : از شروع تا رای دادگاه ۱۴۰۰/۰۵/۱۸

مشاوره حقوقی خانواده را باید ترکیبی از مهارت‌ها و تخصص افرادی دانست که قادرند به وسیله دانش و آگاهی برگرفته از برخی قواعد و اصول حقوقی که بر بسیاری از موضوعات و امور خانواده حاکم هستند، اختلافات و موضوعات مربوط با دعاوی خانوادگی را با روش‌های کاملا تخصصی بررسی کرده و راهنمای مناسبی برای کلیه افراد یک خانواده و در نهایت یک جامعه باشند.

مشاوره حقوقی در مسائل خانواده را باید افرادی انجام دهند که علاوه بر دارا بودن تجربه کافی و تخصص مرتبط با امور قضایی دادگاه‌های خانواده، دارای دانش کافی در زمینه اختلافات خانوادگی از جمله طلاق، شرایط ازدواج، نفقه، مهریه، حضانت فرزندان، و حقوق زن و مرد باشند و با تجارب و دانشی که دارند، قادر باشند تصمیم درست را از تصمیم نادرست تشخیص داده و آن را به موکل یا مراجعه کننده خود منتقل نمایند.

مشاوره حقوقی خانواده پروسه‌ای است که در آن خانواده‌ها را نسبت به گرفتن تصمیم مناسب برای امورات و موضوعات حقوقی خود راهنمایی می‌کند و از جهات مختلفی این نوع مشاوره دارای اهمیت است.

چرا مشاوره حقوقی به این اندازه دارای اهمیت است؟

همانگونه که بیان گردید، کانون خانواده مرجع و معدن اتفاقات و حقوق متنوعی است. یعنی هر یک از زن و مرد و فرزندان در خانواده، دارای حقوق مشخصی بوده که بعضا ممکن است نسبت به آن اطلاع و آگاهی کاملی نداشته باشند و با تصمیم گیری های صحیح یا غلط در امور، دچار اشتباه گردند.

مثلا گاهی ممکن است اگر زنی در خصوص مهریه که حق طبیعی اوست، از شوهرش درخواست پرداخت مهریه کند، شاید به دلیل نبود آگاهی، این درخواست به دعوای طلاق استنباط گردد، در صورتی که مهریه حق زن است و در دورانی که زوجین باهم زندگی می‌کنند، مهریه حقی است که زوجه می‌تواند هر زمان اراده کند، آن را از شوهرش مطالبه نماید.

مشاوره حقوقی خانواده قادر است به آسانی و با روشنی تمام و با استناد به قوانین و مقررات، این موضوعات را برای زن و شوهر مشخص نماید و از بروز اختلافات جدی‌تر جلوگیری نماید.

آن چنان که از عنوان مشاوره حقوقی پیداست، مشاوران با دادن مشورت حقوقی به خانواده‌ها می‌توانند در گام اول آن‌ها را از طرح دعوی در مراجع دادگستری و فروپاشی بنیان خانواده منصرف نمایند.

خانواده‌ها برای این مهم قادر خواهند بود به سامانه‌ها و مراکز مشاوره حقوقی خانواده به صورت حضوری و یا حتی تلفنی و آنلاین مراجعه کرده و با اخذ اطلاعات لازم، از بروز اختلافات حادتر و جدی‌تر جلوگیری نمایند و از مراجعه به دستگاه قضایی پرهیز نمایند.

مشاوره حقوقی خانواده نسبت به چه عناوین و موضوعاتی انجام می‌شود؟

قبل از آن که وارد ابعاد مختلف اخذ مشاوره حقوقی شویم باید بدانیم که مشاوره حقوقی خانواده در موضوعات مختلفی فعالیت دارند.

افرادی که در قالب مشاورین حقوقی خانواده مشغول به فعالیت هستند با تسلط کامل بر قوانین مختلف در امور خانواده، قادرند تا مشاوره‌های لازم را به هر یک از زوجین ارائه نمایند.

این در حالی است که خیلی از موضوعات و مشکلات حقوقی در امور خانواده وجود دارد، که زوجین می‌توانند قبل از مراجعه به دادگاه‌ها و مراجع قضایی با کسب مشاوره حقوقی، نسبت به انجام دادن یا ندادن آن‌ها اطمینان حاصل نمایند.

رسیدگی به بسیاری از پرونده‌ها مانند مطالبه مهریه، نکاح‌های موقت و دائم، برخی از شروط ضمن عقد، دعوا جهت استرداد جهیزیه، ازدواج‌های مجدد، حضانت فرزندان، دعواهای طلاق و بسیاری از مسائل و موضوعات خانوادگی دیگر که معمولا زوجین بدون داشتن تجربه و آگاهی‌های لازم به دادگاه مراجعه می‌نمایند، از جمله خدمات مشاوره حقوقی خانواده است.

زوجین و حتی خانواده آن‌ها قادر خواهند بود با کسب مشاوره‌های مختلف به صورت تلفنی، حضوری یا آنلاین نسبت به این موضوعات متعدد حقوقی آگاهی لازم را پیدا کرده و از بروز مسائل و مشکلات جدی‌تر جلوگیری کنند.

به چه روش‌هایی امکان دریافت مشاوره حقوقی خانواده وجود دارد؟

مشاوره حقوقی خانواده رایگان

همانگونه که اشاره شد، مشاوره حقوقی در ابعاد مختلف و با شیوه‌های متنوعی صورت می‌پذیرد و شاید بسیاری از مشاوره‌های حقوقی خانواده به صورت کاملا رایگان از سوی برخی موسسات و سامانه‌های حقوقی انجام شود.

در واقع شما بدون پرداخت هرگونه هزینه قادر خواهید بود، از مشاوره حقوقی لازم جهت امور حقوقی خود آگاهی پیدا کنید و از یک مشاوره حقوقی خانواده رایگان استفاده کنید.

در این صورت مشاورانی که در مسائل و موضوعات حقوقی تسلط و آگاهی کامل را دارند به صورت رایگان پاسخگوی مشکلات و نگرانی‌های شما هستند و شما را در مسائل مختلف خانواده راهنمایی دقیق خواهند کرد.

البته شاید در مشاوره رایگان در بسیاری از سایت‌های حقوقی، از افراد متخصص استفاده نشود، پس حتما در اخذ مشاوره رایگان دقت نمایید.

مشاوره حقوقی خانواده تلفنی

از دیگر خدمات سامانه‌ها و موسسات حقوقی و یا دفاتر وکالت، مشاوره حقوقی خانواده از طریق راه ارتباطی تلفنی است. اغلب مراکز حقوقی و سایت‌ها اقدام به ارائه این امکان خوب به متقاضیان می‌کنند.

همانگونه که ذکر شد، یکی از ابعاد مشاوره حقوقی، مشاور حقوقی خانواده است و مشاوران کارکشته امور خانواده، قادرند به صورت تلفنی پاسخگوی تمام سوالات مراجعین خود باشند و به صورت دقیق در هر موضوعی که قرار است شما در دادگاه‌های خانواده با آن روبرو باشید، شما را راهنمایی نمایند.

در این شرایط کافیست تا متقاضیان و اشخاصی که به مشاوره خانواده نیازمند هستند با برقراری تماس تلفنی با مرکز مشاوره حقوقی خانواده یا سایت مربوطه، نسبت به طرح مسئله و سوال حقوقی خود اقدام کنند و مشاورانی که در این مرکز حضور دارند با استناد به قوانین و با دقت به پرسش و مسئله مطرح شده، پاسخ لازم را خواهند داد.

از مزایای بسیار مهم مشاوره حقوقی خانواده تلفنی، می‌توان به عدم مراجعه به مراکز حقوقی و دفاتر وکلا و جلوگیری از اتلاف وقت اشاره داشت و متقاضیان مشاوره به صورت مستقیم سوالات خود را با مشاور مطرح خواهند کرد و راه حل آن را نیز دریافت می‌نمایند.

مشاوره حقوقی خانواده در واتساپ

مشاور حقوقی واتساپ در حقیقت نوعی از ارائه خدمات حقوقی در بستر اینترنت از طریق سایت‌ها و با بهره‌گیری از اپلیکیشن‌ واتساپ می‌باشد.

در عصر امروز به جهت رواج پیام‌رسان‌های مختلف و اپلیکیشن‌های ارتباطی و به طور کلی به علت سهولت دسترسی به اینترنت، برخلاف سالیان گذشته استفاده از خدمات حقوقی به صورت آنلاین نیز گسترش فراوانی یافته است.

در این روش از کسب مشاوره حقوقی، همانگونه که برای انجام خرید به شکل آنلاین و در بستر واتساپ به جای خرید حضوری به درب فروشگاه، مطمئنا در انرژی و وقت شما صرفه‌جویی می‌گردد، با استفاده از خدمات حقوقی واتساپی نیز در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی قابل توجهی صورت می‌گیرد.

استفاده از خدمات مشاور حقوقی واتساپ دارای مزایای بسیار زیادی است و به همین علت است که امروزه در مرکز توجه بسیاری از متقاضیان مشاوره حقوقی قرار گرفته است، ولی باید حتما توجه داشته باشیم که در کنار تمام مزایای این نوع مشاوره حقوقی، استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در این بستر جدید نیز معایب و معضلاتی را هم به دنبال دارد که از مهمترین آن می‌توان به دقت و حساسیت بیشتر در انتخاب مشاور متخصص و متبحر اشاره کرد.

مشاوره حقوقی خانواده به صورت حضوری

پاسخ روشن است، استفاده از مشاوره حقوقی حضوری این مزیت را برای متقاضیان فراهم می‌آورد تا آن‌ها به راحتی بتوانند مشکل و مسائل خود را حضورا و بدون واسطه با مشاوران خانواده و وکلای متخصص مطرح کرده و بدون هرگونه اتلاف وقت و با صرف هزینه‌های معقول و مقرون به صرفه، اقدام به تنظیم دادخواست، طرح شکایت و یا دفاع از حق خود نماید.

از سوی دیگر استفاده از مشاوره حضوری باعث خواهد شد که افراد نسبت به قوانین و مقررات محدوده دعوی خود، آگاهی نسبی پیدا کرده و با رویه‌های قضایی حاکم در محاکم دادگستری آشنا شوند.

در تمامی موارد، استفاده از وکیل توانمند موجب خواهد شد که اختلافات حقوقی میان طرفین دعوا تا حد ممکن به صلح و سازش منتهی گردد و از ورود به مرحله طرح دعوا و رسیدگی قضایی که فرآیندی فرسایشی است جلوگیری شود.

در مجموع می‌توان بیان کرد که متقاضیان با پرداخت هزینه‌های مشخص شده در مشاوره حقوقی حضوری که معمولا هزینه‌های بالایی هم نیست، از بروز مشکلات احتمالی و ضایع شدن حقوق و وقت خود جلوگیری خواهند کرد.

میزان هزینه مشاوره حقوقی خانواده به چه عواملی بستگی دارد؟

سوالی که از سوی بسیاری از متقاضیان خدمات حقوقی مطرح می‌گردد این است که آیا هزینه مشاوره تمام مشاوران و وکلا باهم یکسان است؟ و آیا استفاده از خدمات مشاوره حقوقی حضوری می‌تواند رایگان باشد؟

ارائه مشاوره توسط وکلای دادگستری مستلزم پرداخت هزینه و دستمزد طبق تعرفه قانونی با عنوان حق‌المشاوره است که معیار آن طبق تعرفه کانون وکلای ایران به صورت ساعتی محاسبه و دریافت می‌گردد.

گاهی ممکن است که تعدادی از وکلا دستمزد متفاوت و حتی کمتری به نسبت دیگر وکلا دریافت نمایند، که البته این نرخ‌ها نیز تاحدودی بستگی به مدارک وکلا و تجربه و سابقه کاری آن‌ها نیز دارد.

معمولا طبق تعرفه کانون، حداقل مبلغی که به ازای هر ساعت مشاوره از سوی وکلا دریافت خواهد شد بالغ بر دویست هزار تومان بوده و طبق تعرفه کانون وکلا که در آیین‌نامه آن نیز مشخص شده است برای ارائه مشاوره‌های تخصصی، برخی وکلا می‌توانند تا پانصد هزار تومان نیز دریافتی داشته باشند. البته هزینه مشاوره در امور خانواده به مراتب پایین‌تر از مبالغ ذکر شده است.

برخی موسسات حقوقی نیز در اقدامی غیرحرفه‌ای، تبلیغاتی مبنی بر مشاوره حقوقی رایگان می‌نمایند و این امر موجب شده است که عموم مردم یا بسیاری از متقاضیان تصور نمایند که ارائه مشاوره حقوقی توسط وکلا رایگان خواهد بود.

در حالی که اینگونه نیست و وکلا نیز مانند سایر مشاغل در مقابل ارائه خدمات مشاوره‌ای، مستحق دریافت حق‌الزحمه می‌باشند. البته این را هم بدانید که در عرف وکالت چنانچه وکیلی پرونده موکلی را قبول کند و با او عقد قرارداد وکالت منعقد کند، مشاوره‌هایی که در طول جریان پرونده به وکیل پرداخت شده، باید از قسط اول حق‌الوکاله کسر گردد.

مشاوره وکیل نیز مثل تجویز نسخه پزشکان است، مگر ممکن است بعد از مراجعه به پزشک، حق ویزیت او را پرداخت ننمود و از او درخواست کرد که ویزیت معاینه او را پس از مصرف داروها یا نهایتا در صورت درمان کامل پرداخت کرد!

مزایای استفاده از مشاوران حقوقی خانواده

همانگونه که ذکر شد، مراکز و سایت‌ها مشاوره حقوقی خانواده به طرق مختلف اقدام به ارائه خدمات به متقاضیان می‌نمایند که در بخش‌هایی به آن‌ها اشاره شد.

مراکز مشاوره حقوقی خانواده علاوه بر ارائه خدمات مختلف حقوقی، مزایای فراوانی را نیز برای مراجعین خود دارند. مراجعین قادر خواهند بود به کمک مشورت‌های ارائه شده از سوی مشاور حقوقی خانواده، علاوه بر آن که از بروز اختلافات و مشکلات آتی جلوگیری نمایند، از تحمیل هزینه‌های اضافی که در موضوعات مختلف فوق ایجاد می‌شود نیز اجتناب خواهند کرد.

مثلا اگر شخصی بدون کسب آگاهی نسبت به حقوق زن و مرد در خانواده، قصد طرح دعوا بر علیه همسر خود در دادگاه خانواده را داشته باشد، چنانچه بدون مشورت به دادگاه‌ برود، علاوه بر این که باید هزینه زیادی را صرف کند تا به نتیجه دلخواه خود برسد، شاید سبب بروز اختلافات شدیدی نیز در خانواده او شود.

در حالی که به راحتی بسیاری از اعضای خانواده و زوجین می‌توانند با مراجعه به مشاور حقوقی خانواده، از بروز این اختلافات خانوادگی جلوگیری نمایند.

مشاور حقوقی خانواده، قادر است با حکمیت در امور خانواده، زن و شوهر را در تصمیم‌گیری درست یاری کند تا از بروز اختلافات جدی تر جلوگیری گردد.

از دیگر مزایای مشاور حقوقی خانواده، دسترسی سریع به آن‌ها است. در حالی که اگر متقاضیان بخواهند به دفاتر وکلا مراجعه کنند باید مدت‌ها منتظر بمانند تا وکیل بتواند به آن‌ها مشاوره لازم را بدهد.

در صورتی که می توان با مراجعه به مراکز و سایت‌های مشاوره حقوقی خانواده به راحتی و در کمترین زمان ممکن به پاسخ پرسش خود رسید و یا حتی به صورت تلفنی و آنلاین جواب پرسش خود را یافت.

این مراکز و سامانه‌های حقوقی در کمترین زمان ممکن، پاسخگوی بسیاری از نیازهای حقوقی خانواده‌ها در مسائل خانوادگی خواهند بود.

سامانه حقوقی یاسا، این امکان را برای مخاطبان خود فراهم آورده است که حتی اگر افرادی که تمایل ندارند برای موضوعات حقوقی، خصوصا مسائل مربوط به دعاوی خانوادگی خود، وکیل اختیار کرده یا به او مراجعه کنند، بتوانند به راحتی از طریق خدمات این سامانه و در کمترین زمان ممکن، در خصوص موضوع شکایت یا دعوای خود، علاوه بر مشاوره تخصصی، شکواییه یا دادخواست تخصصی دریافت نمایند. شکواییه یا دادخواست یا لایحه دفاعیه شما، توسط وکلای متخصص و مجرب تنظیم خواهد شد.

طرح دعاوی خانوادگی چقدر هزینه دارد؟

مطرح کردن تمامی دعاوی خانوادگی در محاکم دادگستری نیاز به پرداخت هزینه‌های مربوطه دارد. هزینه طرح دعوا در دعاوی خانوادگی کمی متفاوت و متغیر است و مرجع رسیدگی به آن نیز بر حسب میزان مبلغ مورد مطالبه گاهی متغیر خواهد بود.

برابر با تعرفه خدمات قضایی در سال 1401، هزینه طرح دعاوی مالی در موضوعات خانواده در شورای حل اختلاف، 2.5 درصد ارزش خواسته و در دادگاه‌ها 3.5 درصد ارزش خواسته خواهد بود. همچنین طرح دعاوی غیرمالی نیز در تمام مراجع قضایی حداکثر 180 هزار تومان در سال 1401 اعلام گردیده است.

در خصوص اطلاع از میزان هزینه‌های دادرسی در مسائل حقوقی هم می‌توانید به قانون برنامه و بودجه کشور مراجعه نمایید یا در صورت نیاز فوری با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید تا شما را در این خصوص راهنمایی نمایند.

لازم به ذکر است برای کمک به زنانی که در ابتدای امر امکان پرداخت هزینه دادرسی دعاوی را ندارند، قانونگذار امکان خوبی در نظر گرفته که شما می‌توانید در سایر مقالات ما در خصوص اعسار از پرداخت هزینه دادرسی دنبال نمایید.

طرح و پیگیری دعاوی در محاکم خانواده چقدر زمان می‌برد؟

در حال حاضر با عنایت به اوضاع نامناسب اقتصادی در کشور، شاهد رشد میزان دعاوی خانوادگی در مراجع قضایی کشور هستیم، که همه روزه ثبت و مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

لذا باید عنوان کرد که تخمین زمان شروع و خاتمه شکایات یا دعاوی حقوقی، متناسب با موضوع شکایت به صورت دقیق قابل پیش‌بینی نخواهد بود و انجام کار کارشناسی‌های در مراحل مختلف پرونده، زمان بر شدن آن‌ها را نیز افزایش خواهد داد.

معمولا در مسائل حقوقی، حتی متبحرترین وکلای کشور با توجه به پیچیدگی‌های کار قضایی، سعی می‌کنند از دادن زمان نهایی پایان کار، خودداری نمایند.

مزایای استفاده از خدمات وکیل یا مشاور خانواده در طرح و پیگیری دعوا

مشاوران و وکلای دادگستری افراد با تجربه‌ای هستند که در زمینه مسائل حقوقی، دارای بینش، تخصص و آگاهی کاملی بوده و می‌توانند در رسیدگی به پرونده‌های مختلف،گره گشای موکل خود باشند. دیدگاه و نگاه یک وکیل با تجربه به مسائل حقوقی بسیار متفاوت است.

تنظیم دادخواست یا حتی شکواییه‌ای که شاید از نظر شما تمام جوانب احتیاطی در آن لحاظ شده باشد، بعد از مطالعه آن توسط یک وکیل یا مشاور حاذق در امور حقوقی یا کیفری، بعضا ممکن است دستخوش تغییرات بنیادین گردد. بنابراین کسب مشاوره و یا تنظیم شکایت خود را حتما به یک وکیل متخصص واگذار نمایید.

از مهم‌ترین مزایای استفاده از وکلا و مشاوران سامانه حقوقی یاسا: صرفه جویی در وقت و هزینه، رسیدن به نتیجه دلخواه و مطلوب در کمترین زمان ممکن، رهایی از رفت و آمدهای متوالی، وقت گیر، چالش برانگیز و استرس زا به دادگاه، تامین و حفظ حق و حقوق موکل در پروسه رسیدگی به دعاوی مربوطه خواهد بود.

همچنین وکلای دادگستری قادرند در مورد کم و کیف و نحوه تنظیم دادخواست یا لایحه دفاعیه، متقاضیان را راهنمایی کنند و می‌توانند بررسی نمایند که آیا ادله و مدارک کافی برای دفاع از دعوی، از سوی شما ارائه شده است یا خیر؟

ارائه خدمات تخصصی حقوقی و پشتیبانی از آن توسط سامانه حقوقی یاسا

عمده مشکلات پیش آمده در اغلب دادگاه‌های خانواده و عدم موفقیت در طرح دعوای مطالبه مهریه، کم‌ توجهی به مقررات و اصول درست تنظیم و نگارش دادخواست و عدم استفاده از راهنمایی‌های وکلای مجرب است، که در این خصوص یا هر مورد مشابه دیگر باید از تخصص افراد متخصص و با تجربه بهره گرفت.

اگر در زمینه تنظیم شکایت تخصصی حقوقی در هر زمینه‌ای نیاز به مشاوره حقوقی دارید یا قصد دارید تهیه و تنظیم دادخواست را برعهده کارشناسان و وکلای متخصص قرار دهید، بهترین امکان برای شما استفاده از خدمات بسیار متنوع سامانه حقوقی یاسا خواهد بود.

متاسفانه بیشتر افراد جامعه ما که با مشکل حقوقی مواجه می‌شوند، در بدو امر برای رفع معضل خود به وکیل دادگستری مراجعه نکرده و همین امر تبعات جبران‌ناپذیری را برایشان به همراه خواهد داشت.

استفاده از خدمات وکیل یا خدمات مشاورین در مسائل ذکر شده می‌تواند کمک شایان توجهی به طرفین دعوی نماید. اما اگر به علل مختلفی امکان دسترسی شما به وکیل دادگستری وجود نداشته باشد، در این شرایط استفاده از خدمات مشاوره حقوقی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد و مطمئنا گره گشای مشکلات شما خواهد شد.

مشاوره حقوقی از جهات مختلفی می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی برایتان داشته باشد که در کمترین حالت، اطلاعات حقوقی شما را در خصوص مورد مربوطه افزایش خواهد داد.

سامانه حقوقی و قضایی یاسا، با بهره‌مندی از کارشناسان و مشاوران حقوقی و وکلای مجرب و متخصص، آماده خدمات رسانی در کلیه امور حقوقی، کیفری، خانواده، اختلافات حوزه کار و روابط کارگر و کارفرما و سایر مسائل حقوقی است.

لازم به ذکر است که این سامانه حقوقی، علاوه بر ارائه مشاوره‌های حقوقی تخصصی، در زمینه تهیه و تنظیم انواع اوراق قضایی مثل شکواییه، دادخواست، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و مانند آن نیز خدمات رسانی می‌نماید.

در هر صورت اگر به مشاوره حقوقی نیاز پیدا کردید و یا قصد تنظیم قراردادهای کاری، شکوائیه، دادخواست، و سایر اوراق قضایی را داشتید، قبل از هر اقدام حقوقی به سامانه حقوقی یاسا مراجعه کنید و از خدمات متنوع این سامانه بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

مشاوره حقوقی خانواده کیست؟

مشاوره حقوقی خانواده را باید ترکیبی از مهارت‌ها و تخصص افرادی دانست که قادرند به وسیله دانش و آگاهی برگرفته از برخی قواعد و اصول حقوقی که بر بسیاری از امور خانواده حاکم هستند، اختلافات و موضوعات مربوط با دعاوی خانوادگی را با روش‌های کاملا تخصصی بررسی کرده و راهنمای مناسبی برای کلیه افراد یک خانواده و در نهایت یک جامعه باشند.

چرا مشاوره حقوقی در مسائل خانواده اهمیت دارد؟

کانون خانواده محل اتفاقات متنوعی است و هر یک از زن و مرد و فرزندان در خانواده دارای حقوق مشخصی بوده که بعضا ممکن است نسبت به آن اطلاع و آگاهی کاملی نداشته باشند. مشاوره حقوقی خانواده قادرند به آسانی این موضوعات را برای زن و شوهر روشن نماید و از بروز اختلافات جدی‌تر جلوگیری کنند و آن‌ها را از طرح دعوی در مراجع دادگستری و فروپاشی بنیان خانواده منصرف نمایند.

مشاوره حقوقی خانواده در واتساپ چگونه است؟

مشاور حقوقی واتساپی در حقیقت نوعی از ارائه خدمات حقوقی در بستر اینترنت و از طریق سایت‌ها و با بهره‌گیری از اپلیکیشن‌ واتساپ انجام خواهد شد. در این روش از کسب مشاوره حقوقی، در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی قابل توجهی صورت می‌گیرد.

استفاده از مشاوران حقوقی خانواده چه مزایایی دارد؟

علاوه بر اینکه از بروز اختلافات و مشکلات آتی جلوگیری خواهد کرد، از تحمیل هزینه‌های اضافی به مراجعه کنندگان نیز جلوگیری خواهد شد.

مشاور حقوقی خانواده، قادر است با حکمیت در امور خانواده، زن و شوهر را در تصمیم‌گیری درست یاری کند تا از بروز اختلافات جدی تر جلوگیری گردد. از دیگر مزایای مشاور حقوقی خانواده، دسترسی سریع به آن‌ها است.

شایان ذکر است، توضیحات بیشتر در این مقاله ارائه شده است. مخاطبین محترم می‌توانند جهت دریافت پاسخ کامل‌تر و توضیحات بیشتر به شرح مقاله مراجعه نمایند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای برچسب هاخانواده مشاوره حقوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *