• info@12ceo.ir
 • ایران - تهران - دفتر سایت مدیر عامل

مشاوره حقوقی طلاق | مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی طلاق

راهنمای مقاله

 • مشاوره حقوقی طلاق چیست؟
  • مزایا مشاوره حقوقی طلاق
  • معایب مشاوره حقوقی طلاق
  • مشاوره حقوقی طلاق یا وکیل دادگستری؟
  • مشاوره حقوقی در مورد طلاق توافقی
  • مشاوره حقوقی در مورد حق طلاق به واسطه وکالت در طلاق
  • مشاوره حقوقی برای طلاق از طرف مرد
  • مشاوره حقوقی در مورد طلاق از طرف زن
  • در ارتباط با دعاوی طلاق به مشاوره حقوقی احتیاج دارید؟
  • مزایا بهره‌مندی از مشاوره حقوقی مجموعه یاسا
  • چرا باید یاسا را انتخاب کنیم؟

هر انسانی در زندگی خود یک سری تصمیمات خاصی اتخاذ می‌کند که طلاق یکی از آن‌ها است. به همین جهت، برای طلاق مانند سایر تصمیمان زندگی باید بیشتر فکر کرد.

در ارتباط با این موضوع که زن و شوهر به دلیل اختلافاتی که باهم پیدا می‌کنند، در نهایت تصمیم به طلاق می‌گیرند، به اختیار آن‌ها بستگی دارد.

اما در هرصورت نباید خانواده و خویشاوندان زوجین متقاضی طلاق، بگذارند که به راحتی آن‌ها از هم جدا شوند. طلاق یکی از راه‌های پایان زندگی مشترک است.

از آن جهت که طلاق یکی از راهکارهای رفع مشکلات بین زن و شوهر است اما تنها روش در این زمینه محسوب می‌شود. در واقع ابتدا زوجین باید روش سازش را در پیش بگیرند و اگر تحت هر شرایطی امکان ادامه دادن زندگی مشترک وجود نداشته باشد، طلاق آخرین راه‌حل در این زمینه است.

اختلاف در تمامی روابط زوجیت وجود دارد اما اگر تصمیمتان برای جدایی قطعی است، بهتر است از کمک مشاوران خانواده و روشناس‌ها و به طور کلی افرادی که در این زمینه تخصص کافی دارند، استفاده نمایید.

نوشته های مشابه

 • 4 قانون رابطه دختر و پسر ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
 • ارث همسر: شرایط دریافت ارث زن و شوهر از یکدیگر و میزان سهم الارث ۱۴۰۱/۰۲/۲۶

متخصصین حوزه خانواده با توجه به تجربه و مهارت بالایی که دارند، قطعا کمک شایانی به شما می‌کنند تا تصمیم درستی بگیرید. گاهی اوقات اختلافات زن و شوهری به دلیل لجبازی آن‌ها است و در این صورت باید به زوج درمانگرها و افرادی از این قبیل مراجعه کنند.

اختلافات جزئی می‌تواند منجر شود تا زوجین نهایتا به امر طلاق سوق داده شوند. حال اگر نهایتا نظر زن و مرد به طلاق قطعی باشد با به دلایل مختلف، قصد دارند در این زمینه از اطلاعات حقوقی بهره‌مند شوند.

در واقع اگر زوجین تمامی راه‌های ممکن برای جلوگیری از تصمیم طلاق را گرفته باشند و راهی جز طلاق نمانده باشد، در پایان باید مراحل قانونی طلاق را انجام دهند.

برای آن که بتوانید مراحل طلاق را در دادگاه انجام دهید، باید اطلاعات حقوقی داشته باشید. اطلاعات حقوقی با مراجعه به وکیل یا استفاده از مشاوره حقوقی بدست می‌آید.

برخی افراد ترجیح می‌دهند که به جای اخذ وکیل، از مشاوره حقوقی طلاق استفاده کنند. مشاور حقوقی طلاق، ممکن است وکیل یا هر فردی که در امور طلاق دارای تخصص باشد که راهکارهای حقوقی لازم در مورد طلاق را ارائه می‌دهد.

بهره‌مندی از مشاوره حقوقی طلاق می‌تواند دارای مزایا و معایب باشد. اصلی‌ترین مزیت مشاوره حقوقی در امور طلاق، به صرفه‌تر بودن استفاده از خدمات آن از لحاظ اقتصادی است و از معایب مشاوره حقوقی می‌توان عدم برعهده گرفتن مسئولیت پرونده و نبود ارتباط مستقیم و موثر بین طرفین اشاره کرد.

مشاوره حقوقی طلاق چیست؟

یکی از موضوعات خانواده که از جهات مختلف بسیار مهم است و جزو دعاوی پرتکرار در دادگاه‌های خانواده محسوب می‌شود، طلاق است.

طلاق به عنوان یکی از رایج‌ترین روش‌های انحلال نکاح محسوب می‌شود. گاهی زن و شوهر که باهم اختلاف پیدا می‌کنند، برای مدتی از هم جدا شده و به صورت مشترک زندگی نمی‌کنند. در صورتی که قصد داشته باشند به صورت قانونی از یکدیگر جدا شوند، در نهایت برای طلاق اقدام می‌نمایند.

زن و مرد ممکن است که به صورت توافقی و یا با ارائه دادخواست جداگانه، رسیدگی از دادگاه و صدور حکم طلاق را درخواست می‌نمایند. آنچه که در دعاوی طلاق مهم است، آن است که زن و شوهر هر دو یا یکی از آن‌ها خواستار جدایی از هم می‌باشند.

حال فرض کنید که زوجین یا یکی از آن‌ها قصد طلاق دارند، اما در این زمینه با سوالات مختلفی مواجه می‌شوند یا تمایل به دریافت اطلاعات حقوقی دارند.

در این صورت راه‌های مختلفی مانند مراجعه به وکیل خانواده یا بهره‌مندی از مشاوره حقوقی افراد مجرب و متخصص پیشنهاد می‌شود.

حال در این زمینه ممکن است سوال شود که مشاوره حقوقی طلاق چیست؟ فردی که به عنوان مشاور دعاوی طلاق شناخته می‌شود، چه خدماتی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد؟

مشاوره حقوقی طلاق به مباحث و موضوعات مرتبط با دعاوی طلاق ارتباط دارد. در واقع مشاوره در این زمینه به بیان اطلاعات لازم در مورد طلاق و نحوه انجام آن در مراجع قضایی است.

در صورتی که زن و شوهر در مورد طلاق نیاز به برخورداری از اطلاعات حقوقی داشته باشند، می‌توانند از مشاوره حقوقی استفاده کنند.

مشاوره حقوقی جزو روش‌های رایج بهره‌مندی از اطلاعات حقوقی در تمامی زمینه‌ها است و صرفا به بحث طلاق ارتباط ندارد. در واقع یکی از موضوعاتی که برای آن امر مشاوره صورت می‌گیرد، دعاوی طلاق است.

لازم به ذکر است که ارائه مشاوره حقوقی با مشاوره‌هایی که در زمینه‌های دیگر انجام می‌شود، متفاوت است. مشاوره حقوقی طلاق، صرف ارائه اطلاعات لازم در مورد قوانین و مقررات کشور نیست بلکه نظرات و پیشنهادات توسط مشاور جنبه روانشناسی نیز دارد.

طلاق جز آن دسته از دعاوی خانواده محسوب می‌شود که مباحث آن بسیار گسترده است و باید در این زمینه از دانش حقوقی کافی برخوردار بود.

علت اصلی آن که زوجین متقاضی طلاق از مشاوره حقوقی استفاده می‌کنند، آن است که دسترسی به دانش و اطلاعات لازم در این زمینه برای افراد فراهم است.

قبل از آن که درخواست طلاق از طریق قانونی انجام شود، قبل از آن بهتر است که زوجین از جوانب موضوع مطلع شده و پس از مشاوره حقوقی با متخصصین خبره، اقدامات مورد نظر خود را انجام دهند. تصمیم صحیح در مورد طلاق توانسته است تا بسیاری از مشکلات ایجاد شده را حل و فصل کند و حتی مانع از فروپاشی یک خانواده شود.

مزایا مشاوره حقوقی طلاق

در بخش قبلی در مورد مشاوره حقوقی چیست، اطلاعاتی را عنوان کردیم که در این قسمت قصد داریم به مزایا مشاوره حقوقی طلاق بپردازیم.

اگر شرایط روابط زوجیت به نحوی باشد که زن و شوهر هردو یا یکی از آن‌ها قصد جدا شدن داشته باشند، برای آشنایی از جوانب کلی دعوا، می‌توانند از مشاوره حقوقی طلاق استفاده کنند.

استفاده از مشاوره حقوقی در این زمینه سبب می‌شود تا حقوق زوجین در مورد طرع دعاوی طلاق پایمال نشود و طرفین بتوانند به آن چه که مطابق قانون استحقاق دریافت آن را دارند، برسند.

یقینا استفاده از مشاوره حقوقی برای طلاق دارای یک سری مزیت برای متقاضیان است که می‌توانند بهترین استفاده را از آن داشته باشند.

یکی از مزیت‌های اصلی مشاوره حقوقی طلاق آن است که مستقیما با وکیل دادگستری در ارتباط هستید. در واقع از خدمات وکیل تحت عنوان مشاوره حقوقی استفاده می‌نمایید.

با توجه به این که گرفتن وکیل در طرح دعاوی طلاق برای موکلین هزینه‌های زیادی را در پی خواهد داشت، بهره‌مندی از مشاوره حقوقی در این زمینه می‌تواند هزینه مناسب و به صرفه‌تری داشته باشد.

دستمزد بالای حق‌الوکاله سبب شده است تا برخی افراد نتوانند برای اقامه دعوا از وکیل استفاده نمایند و از این حیث می‌توانند با هزینه‌های مناسب از طریق مشاوره حقوقی، به آن چه که می‌خواهند، برسند. بنابراین مزیت دیگر مشاوره حقوقی طلاق، هزینه مناسب آن است.

شاید برخی افراد به دلایلی، شرایط دسترسی به وکیل را نداشته باشند که در این صورت، مشاوره حقوقی برای طلاق می‌تواند گزینه مناسبی برای آن‌ها باشد.

گاهی اوقات هزینه‌های رفت و آمد به دفتر وکیل یا موسسات حقوقی و مواردی از این قبیل، ممکن است زیاد و طولانی باشد که مشاوره حقوقی در این زمینه برای افراد نوعی مزیت محسوب می‌شود.

اغلب افراد تمایل زیادی ندارند تا به صورت رو در رو و حضوری برای حل مشکل طلاق به وکیل مراجعه کنند یا مشکلات خود را به صورت حضوری با متخصصین این حوزه در میان بگذارند.

در این صورت می‌توانند به روش غیر حضوری از مشاوره حقوقی طلاق استفاده کنند و هر مسئله و یا سوالی که در ارتباط با طلاق دارند را جویا شوند.

مزیت دیگر مشاوره حقوقی طلاق آن است که با انتخاب خود می‌توانند هر نوع مشاوره حقوقی را انتخاب کنند و یا اختیار خود به راحتی مشاوران خود را تغییر دهند.

در عین حال، انتخاب وکیل دادگستری و معرفی آن به دادگاه در برخی از پرونده‌ها برای موکلین محدودیت‌هایی دارد و در این شرایط وجود مشاور حقوقی می‌تواند برای طرفین کارایی داشته باشد.

برخی افراد تا حدودی با فرآیند قانونی طلاق و اطلاعات حقوقی پیرامون آن آشنا هستند و پیگیری پرونده طلاق را شخصا انجام می‌دهند. بنابراین بدون آن که از وکیل دادگستری یا مشاوره حقوقی استفاده کنند، مراحل طلاق را انجام می‌دهند.

حال در این شرایط تصور کنید که در حین انجام فرآیند طلاق با مشکل حقوقی مواجه شوند. در این صورت، برخورداری از مشاوره حقوقی طلاق می‌تواند به آن‌ها کمک شایانی کند.

معایب مشاوره حقوقی طلاق

بعد از آشنایی با مزایا استفاده از مشاوره حقوقی در امور طلاق، حال در این بخش قصد داریم به معایب آن نیز بردازیم. طبیعتا، بهره‌مندی از مشاوره حقوقی طلاق در عین حال که می‌تواند مزایا زیادی داشته باشد، در برخی از پرونده‌ها، مطلوبیت لازم را ندارد.

بسیاری از مشاوره حقوقی ارائه شده، به شکل غیر حضوری انجام می‌شود و در کمتر حالتی شاهد آن هستیم که مشاوره حقوقی به صورت حضوری انجام شود. در واقع موکلین عموما تمایل دارند که به صورت تلفنی و یا در بستر فضای مجازی اقدام به اخذ مشاوره حقوقی کنند.

یکی از معایب اصلی مشاوره حقوقی طلاق نیز ارتباط با همین موضوع دارد که ارتباط چهره به چهره و مستقیم میان فرد متقاضی با مشاور حقوقی ایجاد نمی‌شود.

این مسئله ممکن است که بر کیفیت کار تاثیرگذار باشد؛ زیرا عدم ارتباط مستقیم مشاور طلاق با متقاضی باعث می‌گردد تا راه حل حقوقی ارائه شود اما مقصود و هدف آن که طور که مورد انتظار فرد باشد، رسانده نشود.

به طور مثال، در پرونده طلاق از طرف زوجه، نیاز است تا ابعاد مختلف پرونده مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت روال قانونی آن انجام شود.

قاعدتا اگر متقاضی بتواند به جای مشاور حقوقی، از وکیل استفاده نماید، با شرایط بهتری می‌تواند با او ارتباط گیرد. در واقع وکیل با توجه به وظایفی که برای تعریف شده است و موکلین از آن‌ها انتظار دارند، می‌تواند به نحو مطلوبی از شرایط و اوضاع پرونده مطلع شود و با موکل خود ارتباط موثری داشته باشد.

زمانی که موکل با وکیل قراردادی را امضاء می‌کند تا وکالت پرونده او را قبول کند، در واقع دفاع از حق و حقوق خود در دعاوی طلاق را به او واگذار کرده است. نقش اصلی وکیل در دعاوی مختلف، این است که بتواند از موکل خود بهترین دفاعیات را داشته باشد.

علت اصلی آن که افراد برای دعاوی طلاق به وکیل مراجعه می‌کنند، این است که فردی به عنوان وکی بتواند در دادگاه و نزد قاضی در مقابل طرف دیگر دعوا از آن‌ها دفاع کند. در صورتی که استفاده از مشاوره حقوقی طلاق، این امکان را به افراد نمی‌دهد.

مشاور حقوقی وظیفه ندارد که در امور طلاق از حق افراد دفاع کند و صرفا اطلاعات حقوقی و راهکارهای لازم برای حل مشکل به وجود آمده را ارائه می‌دهد.

مشاوره حقوقی طلاق یا وکیل دادگستری؟

استفاده از مشاوره حقوقی یا وکیل دادگستری در پرونده طلاق، هرکدام دارای یک سری مزایا و معایبی هستند. یکی از سوالات مهمی که مطرح می‌شود، آن است که برای دعاوی طلاق، از مشاوره حقوقی استفاده کنیم یا وکیل؟

برای پاسخ به این سوال، بهتر است بگوییم که انتخاب مشاوره یا وکیل در امور طلاق، به اختیار افراد بستگی دارد. در مورد مزایا و معایب هرکدام توضیحاتی را ارائه کردیم و این موضوع بستگی به شرایط و اوضاع فرد دارد.

اگر بخواهیم از بعد اقتصادی به این قضیه نگاه کنیم، طبیعتا مشاوره حقوقی برای متقاضیان بسیار به صرفه‌تر خواهد بود و دیگر لازم نیست تا هزینه بالای حق‌الوکاله وکیل را پرداخت کنند.

در واقع اگر به دنبال آن هستید که برای طلاق صرفا به اطلاعات حقوقی لازم دسترسی داشته باشد، مشاوره حقوقی گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

اما چنانچه هدف شما این است که برای اقامه دعوا طلاق در دادگاه، فردی در کنار شما باشد که بتواند به بهترین شکل ممکن از شما دفاع کند، یقینا وکیل دادگستری می‌تواند کمک شایانی به شما کند.

بنابراین نمی‌توان به صورت مطلق گفت که برای پرونده طلاق، صرفا وکیل بهتر است یا مشاوره حقوقی. در واقع این قضیه تا حد زیادی به شرایط متقاضی و دعوا اقامه شده بستگی دارد.

مشاوره حقوقی در مورد طلاق توافقی

یکی از ساده‌ترین روش‌هایی که زن و مرد می‌توانند از هم جدا شوند، طلاق توافقی است. در این نوع طلاق، زوجین در ارتباط با موضوعات مختلف مانند مهریه، نفقه، اجرت‌المثل، حضانت فرزندان و غیره با هم به توافق می‌رسند و به صورت مکتوب به همراه دادخواست طلاق و سایر مدارک، تقدیم دادگاه می‌کنند.

طلاق توافقی زمانی رخ می‌دهد که زن و مرد به این باور رسیده‌اند که دیگر نمی‌توانند با هم زندگی کنند و یقینا ادامه زندگی برای آن ها با مشکل مواجه می‌شود. پس در نهایت تصمیم می‌گیرند بدون ایجاد دردسر و مشکل خاصی از هم جدا شوند.

مطابق قانون زوجین برای طلاق توافقی می‌بایست به مرکز مشاوره مراجعه کنند. در واقع مراجعه زن و شوهر به مرکز مشاوره جزو روند اصلی طلاق توافقی می‌باشد.

قبل از آن که دادخواست طلاق ثبت شود، طرفین باید به مرکز مشاوره رجوع کنند. هدف از مراجعه زن و شوهر به این مرکز، منصرف کردن آن‌ها از تصمیم طلاق است. چنانچه بعد از مراجعه به جلسات مشاوره زوجین از انجام طلاق منصرف نشدند، گواهی عدم انصراف از طلاق صادر می‌شود.

هنگامی که گواهی مزبور صادر شد، زوجین می‌توانند دادخواست طلاق خود را ثبت کنند. تا زمانی که گواهی عدم انصراف از طلاق صادر نشده باشد، امکان ثبت دادخواست وجود ندارد.

دادخواست طلاق ابتدا در دفاتر الکترونیک قضایی ثبت می‌شوند و سپس به دادگاه صالح ارسال می‌شود. مرجع صالح برای رسیدگی به پرونده‌های طلاق قاعدتا دادگاه خانواده است.

دادخواست مزبور توسط مدیر دفتر دادگاه بررسی می‌شود که در صورت تکمیل بودن آن، وقت دادرسی تعیین شده و طرفین باید در مهلت مقرر در جلسات حضور پیدا کنند. اگر دادخواست طلاق دارای نواقصی باشد، توسط دادگاه رد شده و خواهان باید نسبت به تکمیل و رفع نقص آن اقدام کند.

دادگاه خانواده در زمان جلسات دادرسی، توضیحات و مدارک و مستندات قانونی طرفین را مورد بررسی قرار می‌دهد. در نهایت گواهی عدم سازش را صادر می‌کند.

اعتبار این گواهی تقریبا سه ماه است و زوجین ظرف مدت زمان تعیین شده باید برای ثبت طلاق به محضر یا دفاتر ازدواج و طلاق مراجعه کنند.

در مجموع روند طلاق توافقی این‌گونه است که زوجین ابتدا به مراکز مشاوره مراجعه کرده که در صورت منصرف نشدن طرفین، گواهی عدم انصراف از طلاق صادر می‌شود.

از طریق این گواهی دادخواست طلاق ثبت شده و پس از ثبت آن در دادگاه خانواده رسیدگی می‌شود. چنانچه طرفین همچنان بر نظر خود باقی باشند، دادگاه گواهی عدم امکان سازش را صادر می‌نماید. زوجین با مراجعه به محضر و از طریق گواهی عدم سازش، طلاق را به صورت رسمی ثبت می‌کنند.

مشاوره حقوقی در مورد حق طلاق به واسطه وکالت در طلاق

به طور کلی، حق طلاق با مرد است اما به روش‌های مختلف این حق به زن تعلق پیدا می‌کند. در واقع مرد این اختیار را دارد تا حق طلاق را به همسر خود یا شخص دیگری وکالت دهد.

در این صورت زن به نمایندگی از مرد می‌تواند هر زمان که تمایل داشته باشد از او طلاق بگیرد. زمانی که مرد به زن وکالت بلاعزل طلاق می‌دهد، حق طلاق وی همچنان پا برجاست و از بین نمی‌رود.

حق طلاق همان وکالت در طلاق می‌باشد که طبق شرایط قانونی صورت می‌گیرد. حق طلاق می‌تواند به دو صورت انجام شود:

 1. ضمن عقد ازدواج حق طلاق برای زن در نظر گرفته شود. در سند نکاحیه قید می‌شود که حق طلاق به زن تعلق می‌گیرد و وی می‌تواند به نمایندگی از شوهر خود طلاق بگیرد. در واقع در سند ازدواج شرط وکالت در طلاق قید می‌شود.
 2. زوج می‌تواند به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرده و به زوجه یا شخص دیگر وکالت در طلاق یا حق طلاق بدهد. اگر زوج خارج از کشور باشد، به سفارت ایران مراجعه کرده و به همسر خود وکالت در طلاق می‌دهد.

وکالت در طلاق یا حق طلاق می‌تواند به صورت مطلق یا بر حسب شرایطی باشد. اگر وکالت طلاق به طور مطلق باشد (یعنی شرط خاصی در آن لحاظ نشود)، زوجه هر زمان می‌تواند درخواست طلاق بدهد و خود را مطلقه سازد. اما اگر شرایطی در وکالت نامه قید شده باشد، حق طلاق در صورت اجرا شدن آن شرایط به زوجه تعلق می‌گیرد.

مشاوره حقوقی برای طلاق از طرف مرد

در روابط زوجیت، مرد از حق طلاق برخوردار است و می‌تواند هر زمان که بخواهد همسر خود را طلاق دهد. البته طلاق از طرف مرد منوط به پرداخت حقوق قانونی زن است.

در واقع رضایت زن اهمیتی برای درخواست طلاق از طرف مرد ندارد و می‌تواند راسا دادخواست طلاق به دادگاه بدهد. دراین صورت مرد دادخواست طلاق را تنظیم کرده و دراختیار دادگاه قرار می‌دهد.

بعد از برگزاری جلسات دادرسی، دادگاه اقدام به صدور حکم طلاق می‌نماید. مرد با در اختیار داشتن گواهی عدم سازش و سایر مدارک لازم به محضر مراجعه کرده و اقدام به ثبت طلاق می‌کند. در این صورت، زوجین رسما از هم طلاق گرفته و دیگر به صورت مشترک باهم زندگی نمی‌کنند.

مشاوره حقوقی در مورد طلاق از طرف زن

شرایط زندگی زوجین اگر به گونه‌ای باشد که تحمل آن برای زن دشوار باشد و در این صورت حق طلاق صرفا برای مرد باشد، قاعدتا روابط زوجیت را مختل می‌کند.

بنابراین قانونگذار در اصلاحات بعدی قانون مدنی، امکان درخواست از طرف زن را در مواردی محدود مورد پذیرش قرار داده است.

با توجه به این موضوع، طبیعتا اگر زن تمایل داشته باشد از همسر خود جدا شود، باید دلایلی را عنوان کند تا دادگاه بتواند حکم طلاق را صادر نماید.

تبصره ماده 1133 قانون مدنی در این زمینه بیان می‌کند: « زن نیز می‌تواند با وجود شرایط مقرر در مواد (1119)، (1129) و (1130) این قانون از دادگاه تقاضای طلاق نماید.»

جدای از مواد قانونی مزبور، نمی‌توان طلاق از طرف زن را متصور شد. در واقع اگر زن تمایل دارد تا گواهی عدم سازش را دریافت کند، باید دلایل او با شرایط قانون مدنی تطابق داشته باشد.

لازم به ذکر است که ماده 1029 قانون مدنی را نیز می‌توان به موارد درخواست طلاق از جانب زن اضافه نمود. بنابراین دلایل قانونی که حق طلاق را برای زن ایجاد کند، به چهار مورد محدود می‌شود که عبارتند از:

 1. وکالت در طلاق اعم از مشروط و مطلق
 2. عدم پرداخت نفقه از طرف زوج
 3. عسر و حرج زوجه
 4. غیبت زوج بیش از چهار سال

بنابراین موارد فوق، می‌تواند دلایل قانونی برای ارائه دادخواست طلاق از طرف زوجه بوده و در صورت احراز آن برای دادگاه، حکم طلاق صادر می‌شود.

در ارتباط با دعاوی طلاق به مشاوره حقوقی احتیاج دارید؟

طرح دعاوی طلاق در مراجع قضایی، مستلزم برخورداری از دانش و اطلاعات حقوقی است که اگر مراحل اقامه دعوا طبق اصول و تشریفات مشخص شده در قانون انجام نشود، دادگاه‌ها ترتیب اثر خاصی به دعوا مطروحه نمی‌دهند.

بهترین گزینه برای آن که بتوانید به راحتی اقدام به اخذ مشاوره حقوقی در ارتباط با امور طلاق نمایید، استفاده از خدمات حقوقی مجموعه یاسا است. مشاوره‌های حقوقی این مجموعه، به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین ارائه می‌شود که می‌تواند برای موکلین مزیت‌های فراوانی داشته باشد.

اخذ وکیل در ارتباط با اقامه دعوا طلاق، می‌تواند کمک فراوانی به طرفین دعوی کند اما به دلایل گوناگون ممکن است امکان دسترسی به وکیل وجود نداشته باشد. در این شرایط مشاوره حقوقی که به صورت تلفنی، آنلاین و حتی حضوری ارائه می‌شود را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مزایا بهره‌مندی از مشاوره حقوقی مجموعه یاسا

برای دریافت مشاوره حقوقی در وهله اول جستجو ساده در سایت انجام دهید و با مجموعه‌ها و سامانه‌های حقوقی گوناگونی آشنا خواهید شد.

اگر تمایل دارید که با وکلا و متخصین حقوقی در ارتباط باشید و از این افراد مشاوره حقوقی دریافت کنید، مجموعه یاسا، یقینا انتخاب قابل قبولی برای شما خواهد بود.

مشاوره‌های حقوقی مجموعه یاسا، مزیت‌های فراوانی دارد که یکی از آن‌ها برخورداری از شرایط مناسب اطلاعات حقوقی است. از طریق مشاوره حقوقی تلفنی این مجموعه، می‌توان اطلاعات لازم در مورد نحوه اقامه دعاوی طلاق و همچنین انجام مراحل لازم در این زمینه را کسب کرد.

مزایا دیگر استفاده از مشاوره حقوقی یاسا، هزینه‌های بسیار مناسب مشاوره است که با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن می‌توان اطلاعات حقوقی لازم در مورد مسائل مرتبط با طلاق را کسب کرد.

مجموعه حقوقی یاسا، همواره شرایط و اوضاع مالی موکلین را در نظر دارد و با داشتن کمترین نرخ آماده خدمات رسانی در مورد مشاوره حقوقی تلفنی است.

خوشبختانه افرادی که از مشاوره حقوقی مجموعه ما استفاده کرده‌اند، از کیفیت و هرینه مشاوره رضایت کافی داشته‌اند و همین موضوع سبب شده است که بهترین خدمات و امکانات حقوقی را در اختیار موکلین قرار دهیم.

چرا باید یاسا را انتخاب کنیم؟

مجموعه حقوقی یاسا، با بهره مندی از وکلا، کارشناسان و مشاوران حقوقی مجرب و متخصص آماده خدمات رسانی در کلیه امور حقوقی، کیفری، خانواده و سایر مسائل حقوقی است.

همچنین این سامانه علاوه بر ارائه مشاوره‌های حقوقی، در زمینه تهیه و تنظیم انواع اوراق قضایی و نحوه قراردادنویسی نیز خدمات رسانی نیز می‌کند.

در هر صورت چنانچه به مشاوره حقوقی نیاز پیدا کردید و قصد تنظیم شکایت حقوقی در مراجع قضایی و به تبع آن تنظیم دادخواست، شکوائیه و سایر اوراق قضایی را دارید، قبل از هر اقدام حقوقی به سایت یاسا مراجعه کنید و خدمات و امکانات آن بهره‌مند شوید.

باتوجه به این که مجموعه یاسا، سابقه چندین ساله در زمینه ارائه خدمات حقوقی دارد و بهترین و مجرب‌ترین حقوقدانان کشور در این مجموعه فعالیت می‌کنند، می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای انتخاب افراد مختلف برای بهره مندی از امکانات و خدمات حقوقی باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *