• info@12ceo.ir
 • ایران - تهران - دفتر سایت مدیر عامل

وکیل خانواده | بهترین وکیل خانواده

راهنمای مقاله

 • درباره وکیل خانواده
  • وکیل خانواده کیست؟
  • اهمیت برخورداری از وکیل خانواده
  • نقش وکیل خانواده در رسیدگی به دعاوی خانوادگی
 • وکیل خانواده به کدام دعاوی رسیدگی می‌کند؟
  • دعاوی خانوادگی توسط وکیل خانواده در چه مرجعی اقامه می‌شود؟
 • وظایف وکیل خانواده
  • وکیل خانم در دعاوی خانواده بهتر است یا وکیل آقا؟
  • بهره‌مندی از وکیل خانواده چه مزایایی برای موکلین دارد؟
  • برای داشتن بهترین وکیل خانواده چه راهکاری را پیشنهاد می‌کنید؟
 • چرا مجموعه حقوقی یاسا را انتخاب کنیم؟

مباحث علم حقوق گستردگی زیادی دارد و نمی‌توان آن‌ها را با یکسری موضوعات خاص محدود نمود. تنوع مسائل حقوقی سبب شده است تا وکلا و حقوقدانان در یکسری از گرایش‌های حقوق تخصص پیدا کنند.

یکی از موضوعات مهم و پرچالش علم حقوق، امور خانوادگی و وکیل خانواده است. در حال حاضر حجم قابل توجهی از پرونده‌های دادگستری به دعاوی خانواده اختصاص پیدا کرده‌اند و از این حیث، مراجع اختصاصی برای رسیدگی به آن‌ها در قانون پیش‌بینی شده است.

دادگاه‌های خانواده به عنوان اصلی‌ترین مراجع رسیدگی به دعاوی خانوادگی محسوب می‌شوند که در طی چند سال اخیر احکام مختلفی نیز در این زمینه صادر شده است.

درباره وکیل خانواده

امور خانوادگی را می‌توان در زمره دعاوی حقوقی به شمار آورد. البته که دعاوی کیفری نیز در برخی از موضوعات آن (مانند ترک نفقه) مشاهده می‌شود. امور خانواده، دارای چالش‌های بسیار زیادی است و بسیاری از حقوقدانان به صورت تخصصی به تحلیل مباحث آن می‌پردازند.

علت آن که یک وکیل یا حقوقدان به یکی از گرایش‌های حقوقی گرایش پیدا می‌کند، تا حدود زیادی به علاقه‌مندی او ارتباط دارد. البته که مهارت و تسلط وکیل نیز در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

نوشته های مشابه

 • تخلفات وکلا | مرجع رسیدگی به تخلفات وکلا ۱۴۰۰/۱۱/۱۲
 • طلاق و مراحل رسیدگی به دعوای طلاق : از شروع تا رای دادگاه ۱۴۰۰/۰۵/۱۸

شاید در مورد تخصصی شدن حوزه وکالت تا حدودی اطلاعاتی کم و بیش داشته باشید، اما این قضیه به حد مطلوب هنوز در کشور ما رواج پیدا نکرده است.

با توجه به این که تمامی موضوعات حقوقی، نیازمند وجود متخصصین در آن است، از این حیث، بسیاری از وکلا به صورت تخصصی در امور خانواده فعالیت می‌کنند.

وکیل خانواده، فردی است که به مباحث خانوادگی و قوانین مربوطه تسلط بالایی دارد و مهارت او در این زمینه باعث شده تا به وکیل خانواده شهرت پیدا کند. ویژگی اصلی وکیل خانواده، تسلط و مهارت بالا در مورد موضوعات خانواده، تجربه بالای او در این امور و اطلاعات به روز شده قانونی است.

علاوه بر این موارد، وکلا خانواده باید تسلط کافی به مباحث فقهی داشته باشند؛ زیرا قوانین کشور ما برگرفته از فقه و شرع است. بنابراین، داشتن اطلاعات لازم در ارتباط با مسائل شرعی، از جمله ویژگی‌های بارز وکیل خانواده است.

با توجه به این که دعاوی خانواده، مستقیما با روابط زوجین در ارتباط است، بنابراین وکلایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، باید دارای روحیه مسالمت‌جویانه باشند.

تصور کنید زن و مردی که قصد دارند از هم جدا شوند، برای امور قانونی طلاق به وکیل مراجعه می‌کنند. در این صورت، وکیل باید در وهله اول بتواند تا از طریق روش‌های مسالمت آمیز، اختلاف بین زوجین را حل و فصل کند.

در نهایت اگر سازش برای جلوگیری از تصمیم طلاق، راهگشا نباشد، وکیل خانواده نهایتا وکالت پرونده طلاق را قبول کند.

بنابراین صرف داشتن تخصص و علم کافی، نمی‌تواند منجر به شهرت بالای وکیل خانواده شود. در واقع وکیل خانواده، این توانایی را باید داشته باشد تا بتواند در نقش مشاور نیز ایفای وظیفه کند. در هرصورت، داشتن وکیل خانواده در مورد دعاوی، یقینا برای اصحاب دعوا مزیت‌های فراوانی خواهد داشت.

وکیل خانواده کیست؟

دعاوی خانواده جز شناخته شده‌ترین انواع دعاوی حقوقی محسوب می‌شوند. برخی از وکلا، متخصص رسیدگی به اینگونه دعاوی هستند که به آنها وکیل خانواده گفته می‌شود.

وکیل خانواده و وکیل خانوادگی، شاید به ظاهر تفاوت‌هایی با هم داشته باشند اما عموما به یک معنا به کار می‌روند. وظیفه اصلی وکیل خانواده نیز بررسی تخصصی چنین دعاوی می‌باشد.

حرفه‌ای بودن و فعالیت تخصصی در دعاوی خانوادگی نظیر مهریه، طلاق، نفقه و غیره، سبب شده است تا بتوان عنوان وکیل خانواده را برای این افراد در نظر گرفت.

وکالت پرونده‌های امور خانواده، توسط وکلای متخصص در دعاوی مزبور انجام می‌شود و موکلین بهتر است که مشکلات حقوقی خود در این زمینه را با وکیل خانواده در میان بگذارند.

در این زمینه ممکن است که تعاریف مختلفی از وکیل خانواده ارائه شود اما در یک جمله می‌توان گفت که وکیل متخصص در دعاوی خانواده به عنوان وکیل خانواده شناخته می‌شود.

جدای از بحث وکیل خانواده، گاها از وکیل خانوادگی نیز صحبت به میان می‌آید که منظور به وکلایی گفته می‌شود که وکالت از یک خانواده را برعهده می‌گیرند.

برخی از خانواده‌ها، برای رسیدگی به امور حقوقی خود، اقدام به اخذ وکیل می‌کنند. در واقع با انعقاد قرارداد وکالت با یک وکیل، دعاوی که ممکن است برای اعضای یک خانواده مطرح باشد، توسط همان وکیل انجام می‌شود و دیگر نیازی نیست تا در جستجوی انتخاب وکیل باشند.

البته که انتخاب وکیل مختص خانواده‌ها، چندان در کشور ما مرسوم نیست و موکلین برای امور حقوقی خود از وکلای مختلف استفاده می‌کنند. بنابراین در کشور ما، به وکلایی که در دعاوی خانوادگی فعالیت می‌کنند، به آنها وکیل خانواده نیز گفته می‌شود.

لازم به ذکر است که فعالیت تخصصی در امور خانواده یکی از مسائل مهمی است که برای بحث وکیل خانواده مطرح می‌شود. در واقع بسیاری از وکلا، وکالت پرونده‌هایی خانواده نظیر مهریه و طلاق را پذیرش می‌کنند اما صرفا به صورت کاملا تخصصی در این حوزه فعالیت ندارند.

بنابراین نمی‌توان عنوان وکیل خانواده را به چنین وکلایی اطلاق کرد؛ زیرا حوزه تخصصی کاری آنها صرفا در ارتباط با این دعاوی نیست.

شاید به‌طور مثال، یک وکیل بسیاری از دعاوی حقوقی و کیفری را وکالت کرده و در زمینه پرونده‌های خانواده نیز فعالیت داشته باشد، اما با توجه به این که فعالیت او به شکل تخصصی در این حوزه نیست، طبیعتا به عنوان وکیل خانواده شناخته نمی‌شود.

داشتن تخصص و علم کافی و همچنین تسلط بالا بر قوانین مرتبط با امور خانواده، جزو معیارهای اصلی وکیل خانواده محسوب می‌شود.

اهمیت برخورداری از وکیل خانواده

برخورداری از وکیل در دعاوی خانواده از جهات مختلف بسیار حائز اهمیت است. با توجه به این که پرونده‌های مرتبط با امور خانواده پیچیدگی‌های خاص خود را دارند، اصحاب دعوا بهتر است که برای اقامه اینگونه دعاوی، مقدمات اخذ وکیل را فراهم کنند.

در قانون ایران هیچ‌گونه محدودیتی برای دسترسی به وکیل وجود ندارد و این قضیه تا حد زیادی به توافق طرفین دعوا بستگی دارد.

وجود وکیل برای پرونده‌های خانواده، می‌تواند به خواهان و یا خوانده دعوا کمک کند و بهتر است که از متخصصین این حوزه نهایت استفاده را داشته باشید.

وکیل خانواده به قوانین و مقررات دعاوی خانواده تسلط کافی دارد و می‌تواند راهکارهای مناسبی را در اختیار موکل خود قرار دهد.

تجربه بالای وکیل خانواده در رسیدگی به این پرونده‌ها بسیار موثر است و با توجه به این که چندین سال در این حوزه فعالیت دارند، می‌توانند به خوبی اختلافات زوجین را حل و فصل کنند.

وکلای خانواده بجای موکل خود اقدامات حقوقی لازم مانند طرح شکایت در دادگاه، حضور در جلسات دادرسی و غیره را انجام می‌دهد.

در واقع کلیه فرآیند دادرسی دعاوی خانواده توسط وکیل انجام می‌شود و موکل در این زمینه هیچ نقشی ندارد. حتی در صورتی که موکل شرایط حضور در جلسات دادگاه را نداشته باشد، وکیل خانواده به جای او وظیفه دارد تا مراحل قانونی لازم جهت رسیدگی به شکایت مطروحه را انجام دهد.

وکیل خانواده علاوه بر علم و تخصص کافی و تجربه بالا در این امور باید بتواند از موکل خود به بهترین شکل ممکن دفاع کند.

موکلی که برای طرح دعوا خانواده به وکیل مراجعه می‌کند، این انتظار را دارد تا فرآیند و مراحل قانونی اقامه دعوا در دادگاه و اقدامات لازم جهت دفاع از حق و حقوق وی به بهترین شکل ممکن توسط وکیل خانواده انجام شود.

لازم به ذکر است که نقش وکیل خانواده صرفا به مسائلی مانند دفاع از حق موکل و انجام فرآیند دادرسی محدود نمی‌شود بلکه باید در نقش یک مشاور مجرب، راهکارها و پیشنهادات موثر حقوقی ارائه دهد.

بنابراین وکیل خانواده در دو نقش وکیل و مشاور ایفای وظیفه می‌کند که همه این مشخصات و ویژگی‌ها نشان از وجود وکیل مجرب و متخصص در امور خانواده است.

نقش وکیل خانواده در رسیدگی به دعاوی خانوادگی

فردی که به عنوان وکیل، وکالت پرونده ای را قبول می‌کند، به عنوان نماینده قراردادی طرفین محسوب شده و انجام تمامی مراحل و اقدامات قانونی اقامه دعوی را برعهده دارد.

امروزه حوزه وکالت بسیار تخصصی شده است و فعالیت اغلب وکلا صرفا در یکسری از حوزه‌ها انجام می‌شود. با توجه به گستردگی مباحث علم حقوق عملا داشتن تخصص در همه زمینه‌ها امکان پذیر نیست و باید در چارچوب خاصی اقدام به فعالیت نمود.

یکی از زمینه‌هایی که بسیاری از وکلا در آن فعالیت می‌کنند، حقوق خانواده است. حقوق خانواده به مسائلی نظیر طلاق، مهریه، حضانت فرزندان، شرایط نکاح دائم و موقت و غیره می پردازد.

به طور معمول وکلایی که در یکسری حوزه‌های خاص حقوقی فعالیت می‌کرده و در این زمینه پرونده می‌پذیرند، تخصص و مهارت بهتری نسبت به سایر وکلا دارند.

وکیلی که صرفا وکالت پرونده های دعاوی خانواده را برعهده می‌گیرد، بعد از گذشت مدت زمان معینی به وکیل خانواده شهرت پیدا می‌کند و رسیدگی به اختلافات امور خانواده به او ارجاع داده خواهد شد.

با توجه به تخصصی بودن موضوعات حقوق خانواده، رسیدگی به این مسائل نیازمند وکیل با سابقه و مجرب در زمینه دعاوی خانواده است.

در حال حاضر وکلایی در جامعه هستند که به صورت کاملا تخصصی در حوزه دعاوی خانواده فعالیت می‌کنند اما سایر وکلا پرونده‌های این چنینی را قبول نمی‌کنند.

وکیل خانواده در حوزه روابط بین زن و شوهر و همچنین حق و حقوق قانونی آنها در روابط زوجیت دانش و علم بالایی دارد و همچنین تجربه بالای او منجر به ارائه نظرات و راهکار‌های سازنده‌ای می‌شود.

وکیل خانواده علاوه بر داشتن تسلط کافی در قوانین حوزه خانواده می‌بایست این توانایی را داشته باشد تا پیشنهادات موثری را در اختیار موکل خود قرار دهد.

چنین وکلایی، اقداماتی را که خود موکل توانایی انجام آن را دارد را برعهده می‌گیرد. با توجه به این که اقامه دعاوی مرتبط با امور خانواده مراحل و فرآیند مختلفی دارد، در صورتی که شاکی اقدام به اخد وکیل کرده باشد، در واقع وکیل به جای او تمامی مراحل مذکور را انجام می‌دهد.

گفتنی است که بارزترین مشخصه وکیل خانواده، تسلط مطلق او بر قوانین حوزه حقوق خانواده است. تسلط بالای وکیل خانواده در این قوانین می‌تواند در حل و فصل دعاوی امور خانوادگی بسیار موثر باشد.

وکیل خانواده به کدام دعاوی رسیدگی می‌کند؟

در طی چند سال اخیر، بیشترین پرونده‌های مطرح شده در دادگستری، مربوط به دعاوی خانواده بوده است. البته که باید در این زمینه کارشناسی شود که دلیل عمده اختلافات بین زوجین که نهایتا به طرح دعوا در مراجع قضایی ختم شده است، چه می‌باشد.

گاهی این سوال مطرح می‌شود که وکیل خانواده به چه دعاوی رسیدگی می‌کند؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که وکیل خانواده طبیعتا به دعاوی خانوادگی رسیدگی می‌کند.

دعاوی خانواده، به روابط خانوادگی افراد نظیر رابطه بین زن و شوهر و وظایف قانونی آنها ارتباط دارد. در واقع هرگونه اختلافی که مرتبط با اعضای خانواده باشد و در قانون نیز شرایط و مقررات آن تصریح شده باشد را می‌توان در زمره اینگونه دعاوی قرار داد.

حال وکیل خانواده، به دعاوی رسیدگی می‌کند که در قانون حمایت از خانواده به آن اشاره شده است. وکیل خانواده، مطابق ماده 4 قانون حمایت خانواده، رسیدگی به دعاوی ذیل را برعهده دارد:

 1. نامزدی و خسارات ناشی از برهم ‌زدن آن
 2. نکاح دائم، موقت و اذن در نکاح
 3. شروط ضمن عقد نکاح
 4. ازدواج مجدد
 5. جهیزیه
 6. مهریه
 7. نفقه زوجه و اجرت‌المثل ایام زوجین
 8. تمکین و نشوز
 9. طلاق، رجوع، فسخ و انفساخ نکاح، بذل مدت و انقضای آن
 10. حضانت و ملاقات طفل
 11. نسب
 12. رشد، حجر و رفع آن
 13. ولایت قهری، قیمومت، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان
 14. نفقه اقارب
 15. امور راجع به غایب مفقود‌الاثر
 16. سرپرستی کودکان بی‌سرپرست
 17. اهدای جنین
 18. تغییر جنسیت

بنابراین وکالت دعاوی که توسط وکیل خانواده، مورد پذیرش قرار می‌گیرد، به موارد فوق محدود می‌شود. در واقع وکیل خانواده به پرونده‌هایی نظیر طلاق (طلاق از طرف مرد، طلاق از طرف زن و طلاق توافقی)، مطابه مهریه، حضانت فرزندان و غیره، رسیدگی می‌کند.

دعاوی خانوادگی توسط وکیل خانواده در چه مرجعی اقامه می‌شود؟

رسیدگی به دعاوی مزبور در صلاحیت دادگاه خانواده است. بنابراین وکیل خانواده به نمایندگی از خواهان یا خوانده دعوا، باید شکایت مطروحه را در دادگاه خانواده مطرح نماید.

بیشترین پرونده‌های مطرح شده در دادگاه خانواده در مورد مسائل طلاق و مهریه می‌باشد و با توجه به حساسیت بالای این دعاوی قانونگذار ضوابط معینی را برای آن‌ها تعیین کرده است.

مطابق ماده 2 قانون حمایت خانواده، دادگاه خانواده با حضور رئیس یا دادرس علی‌البدل و قاضی مشاور زن تشکیل می‌گردد. قاضی مشاور باید ظرف سه روز از ختم دادرسی به ‌طور مکتوب و مستدل در مورد موضوع دعوی اظهار نظر و مراتب را در پرونده درج کند.

قاضی انشاء‌کننده رای باید در دادنامه(حکم دادگاه) به نظر قاضی مشاور اشاره و چنانچه با نظر وی مخالف باشد، با ذکر دلیل نظریه وی را رد کند.

گفتنی است که قوه قضائیه موظف است حداکثر ظرف پنج سال به تامین قاضی مشاور زن برای کلیه دادگاه‌های خانواده اقدام کند و در این مدت می‌تواند از قاضی مشاور مرد که واجد شرایط تصدی دادگاه خانواده باشد، استفاده کند.

البته که در مورد دعاوی مهریه، در حال حاضر رویه آن در مقایسه با گذشته فرق کرده است. در واقع مطالبه مهریه، دیگر در دادگاه خانواده رسیدگی نمی‌شود و زن برای به اجرا گذاستن مهریه خود باید به اداره ثبت بخش اجراییه آن مراجعه نماید.

بنابراین وکیل خانواده باید دعوا مطالبه مهریه را به جای دادگاه در اجراییه ثبت مطرح نماید تا به درخواست او رسیدگی شود.

وظایف وکیل خانواده

بعد از بررسی مفهوم وکیل خانواده و رسیدگی به انواع دعاوی خانوادگی توسط وکیل، مسئله مهمی که در این زمینه مطرح می‌شود، آن است که وکیل خانواده چه وظایفی دارد؟ در ارتباط با وظایف وکیل خانواده باید ابعاد حرفه‌ای و اخلاقی را مورد بررسی قرار داد.

وظیفه مهم وکیل خانواده در زمینه حرفه‌ای، آن است که از حق و حقوق موکل خود به صورت تخصصی دفاع کند. در واقع یکی از دلایلی که باعث می‌شود، موکل به وکیل در این امور مراجعه کند، دفاع از حقوق او در برابر طرف مقابل در دادگاه است.

گفنتی است که بسیاری از افراد، وکیل را به عنوان وکیل مدافع می‌شناسند. بنابراین دفاع از حق موکل صرفا به دعاوی خانواده ارتباط ندارد و در تمامی زمینه‌ها مطرح است.

به طور مثال، اگر زوجه قصد دارد از همسر خود جدا شود و برای خواست خود نیز دلایل قانونی دارد یا می‌خواهد حضانت فرزند خود را بگیرد، در این صورت نقش وکیل در این زمینه، دفاع از حق موکل در کلیه ابعاد پرونده است.

از دیگر وظایف وکیل خانواده، می‌توان به پیگیری دقیق و اطلاع داشتن از آخرین اخبار و جزئیات روند پرونده است. دعاوی خانواده که در دادگاه اقامه می‌شوند، به طور معمول پروسه چند ماه تا زمان اعلام نتیجه قطعی را دارند.

در این شرایط، وکیل باید به صورت مداوم پیگیر پرونده باشد تا اگر مشکلی در این زمینه به وجود آمد، بتواند آن را حل و فصل کند. همچنین وکیل موظف است تا بعد از قبول پرونده، در زمان مناسب با موکل خود جلسه‌ای را بگذارد و به تمامی سوالات او پاسخ دهد.

زمینه اخلاقی وکیل خانواده به مواردی مانند حفظ اسرار موکل و جلوگیری از تبانی با طرف مقابل دعوا است. این که وکیل قابل اعتماد باشد و رفتار صحیحی با موکل خود داشته باشد، از جمله وظایف اخلاقی وکیل خانواده محسوب می‌شود.

موکلین همواره به وکلایی مراجعه می‌کنند که از لحاظ اخلاقی از حسن شهرت خوبی برخوردار باشند و بتوانند مشکلات موکل را به خوبی حل و فصل کنند.

گفتنی است که وکیل خانواده حتی‌الامکان باید بتواند تا رفع اختلافات بین اصحاب دعوا را از طریق سازش حل و فصل کند و برای قبول دعاوی مختلف، صرفا بحث مالی برای او اهمیت زیادی نداشته باشد.

کلیه موارد مزبور از جمله وظایف مهم وکیل خانواده محسوب می‌شود که نشان‌دهنده ویژگی‌های بارز یک وکیل متعهد به اصول اخلاق و مقررات کشور می‌باشد.

وکیل خانم در دعاوی خانواده بهتر است یا وکیل آقا؟

داشتن وکیل در دعاوی خانواده، می‌تواند به نفع زوجین باشد و با توجه به تخصصی بودن موضوعات مرتبط با امور خانواده، بهتر است طرفین از وجود وکیل در این زمینه بهره مند شوند.

وکیل متخصص دعاوی خانوادگی به خوبی می‌تواند اختلافات موجود در پرونده را حل و فصل کند و راهکارهای مناسب را به موکل خود ارائه دهد.

در حال حاضر بسیاری از وکلا در کشورمان به صورت تخصصی به موضوعات مرتبط با امور خانواده می‌پردازند و برای این دعاوی، بهتر است به وکلای متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

در مورد دعاوی خانواده، همواره این سوال مطرح می‌شود که وکیل خانم بهتر است یا وکیل آقا؟ برای رسیدگی به پرونده‌هایی نظیر طلاق، مهریه، در وهله اول میزان توانایی و تخصص وکیل اهمیت بالایی دارد.

به بیان دیگر، اگر فردی به منظور رسیدگی به پرونده‌های امور خانواده، به دنبال وکیل می‌باشد، باید به شخصی مراجعه کند که در امور خانواده تخصص و علم کافی داشته باشد.

در واقع جنسیت وکیل این که خانم یا آقا باشد تاثیر چندانی در روند رسیدگی به پرونده ندارد و صرفا تنها چیزی که در این زمینه حائز اهمیت است، بحث میزان توانایی و تخصص وکیل در حل و فصل دعاوی خانواده است.

البته این موضوع برای برخی از موکلین از اهمیت بالایی برخوردار است که براساس نظر و سلیقه خود به دنبال وکیل خانم یا آقا در مورد دعاوی خانواده باشند.

بهره‌مندی از وکیل خانواده چه مزایایی برای موکلین دارد؟

داشتن وکیل در ارتباط با دعاوی خانواده، طبیعتا برای موکلین دارای مزایا فراوانی خواهد بود. با توجه به این که وکلای متخصص در دعاوی خانواده از علم و مهارت کافی برخوردار هستند، می‌توانند امور مرتبط با دعاوی مزبور را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

یکی از مزایای اصلی استفاده از وکیل خانواده برای موکل، آن است که روال قانونی طرح دعوا در دادگاه توسط وکیل انجام می‌شود و دیگری نیازی به حضور آنها نمی‌باشد.

از مزایای دیگر داشتن وکیل در پرونده‌های خانواده، آن است که به جهت تسلط بالای آن‌ها به قوانین و آشنایی با روند اقامه دعوا، شرایط را برای به نتیجه رسیدن پرونده هموار‌تر می‌کند.

برای داشتن بهترین وکیل خانواده چه راهکاری را پیشنهاد می‌کنید؟

امروزه امکان دسترسی به وکیل برای موکلین تا حدودی فراهم است، اما داشتن بهترین وکیل خانواده چندان کار ساده‌ای به نظر نمی‌رسد.

تمامی موکلین پرونده‌های خانواده از وکیل خود جدای از هر نتیجه‌ای که به دست می‌آید، این انتظار را دارند تا بهترین عملکرد را در رسیدگی به دعاوی مزبور داشته باشند.

در ارتباط با پرونده‌های خانواده، اخذ وکیل می‌تواند کمک فراوانی به شاکی نماید و در روند رسیدگی به پرونده تاثیر به سزایی خواهد داشت.

داشتن وکیل برای این دعاوی، مزیت‌های فراوانی برای موکل دارد و باعث می‌شود تا از شرایط مناسب اطلاعات حقوقی برخوردار شوند.

مجموعه یاسا، با بهره‌مندی از مشاوران و کارشناسان مجرب و متخصص در امور خانواده و ارائه خدماتی نظیر مشاوره‌های تخصصی حقوقی، می‌تواند شما را در تمامی مراحل طرح دعاوی خانواده راهنمایی نماید.

بنابراین اگر به دنبال بهترین وکیل خانواده هستید، مجموعه حقوقی یاسا، می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این مجموعه با بهره‌مندی از وکلای دادگستری مجرب آماده خدمات‌رسانی در امور دعاوی خانواده است.

چرا مجموعه حقوقی یاسا را انتخاب کنیم؟

مجموعه حقوقی یاسا، با بهره‌مندی از وکلا، کارشناسان و مشاوران حقوقی مجرب و متخصص آماده خدمات‌رسانی در کلیه امور خانواده نظیر طلاق، مهریه، نفقه و دعاوی از این قبیل است.

در صورتی که قصد اقامه چنین دعاوی را در مراجع قضایی دارید، قبل از هر اقدام حقوقی به سایت یاسا مراجعه کنید و خدمات و امکانات آن بهره مند شوید.

باتوجه به این که مجموعه یاسا سابقه چندین ساله در زمینه ارائه خدمات حقوقی دارد و بهترین و مجرب‌ترین حقوقدانان کشور در این مجموعه فعالیت می‌کنند، می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای انتخاب افراد مختلف برای بهره‌مندی از امکانات و خدمات حقوقی باشد.

در هر صورت چنانچه به هر نوع خدمات حقوقی در امور خانواده احتیاج داشتید، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. کلیه خدمات حقوقی مربوط به مسائل مهریه، طلاق و سایر مسائل و مشکلات حقوقی در امور خانواده را با بهترین شرایط ممکن در اختیار شما قرار می‌دهیم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای برچسب هاخانواده وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *