• info@12ceo.ir
 • ایران - تهران - دفتر سایت مدیر عامل

وکیل طلاق توافقی | بهترین وکیل خانواده طلاق توافقی

راهنمای مقاله

 • مراحل طلاق توافقی
  • مشاوره‌های اجباری برای انجام طلاق توافقی
  • هزینه جلسات مشاوره در طلاق توافقی
  • تنظیم توافقنامه طلاق توافقی
  • وضعیت مهریه در طلاق توافقی
  • وضعیت نفقه در طلاق توافقی
  • بررسی قوانین جدید طلاق توافقی
  • مراحل انجام طلاق توافقی با حضور وکیل چقدر زمان می‌برد؟
  • آیا امکان طلاق توافقی در دوران عقد نیز وجود دارد؟
  • ارائه دادخواست طلاق توافقی از طرف مرد، چقدر هزینه دارد؟
  • هزینه وکیل برای انجام طلاق توافقی
  • هزینه طلاق توافقی به چه میزان است؟
  • مراحل‌ انجام طلاق توافقی بدون استفاده از خدمات وکیل
  • هزینه طلاق توافقی به عهده کیست؟
  • هزینه ‌های ثبت طلاق در دفترخانه طلاق در سال 1400
 • روش کامل ثبت دادخواست طلاق توافقی
  • هزینه‌های طلاق توافقی شامل چه مواردی است؟
  • مدارک لازم برای ثبت طلاق توافقی
  • مزایای استفاده از خدمات وکیل طلاق توافقی در طرح و پیگیری دعوا
  • ارائه خدمات تخصصی حقوقی و پشتیبانی از آن توسط سامانه حقوقی یاسا
  • سوالات متداول
   • وکیل طلاق توافقی کیست؟
   • مراحل انجام طلاق توافقی به ترتیب چیست؟
   • منظور از توافقنامه طلاق توافقی چیست؟
   • هزینه‌های طلاق توافقی را چه کسی باید پرداخت کند؟
   • هزینه‌های طلاق توافقی شامل چه مواردی است؟

وکیل طلاق توافقی، برای هنگامی است که توافق زن و شوهر با یکدیگر در خصوص جدایی صورت گرفته است. به عبارت دیگر در طلاق توافقی زوجین با هم به توافق می‌رسند که دیگر حاضر به ادامه زندگی مشترک با هم نیستند و ضمن توافقات لازم بر سر امور مالی همچون مهریه، نفقه و اجرت المثل ایام زوجیت، با انجام مراحل مختصری از یکدیگر جدا می‌شوند.

از آن جایی که انجام مراحل طلاق توافقی نسبت به سایر انواع طلاق های دیگر مراحل کوتاه‌تری دارد و و دریافت گواهی عدم امکان سازش زمان زیادی نمی‌برد، این شیوه جدایی مدت‌هاست به طلاق شایع و رایجی تبدیل شده است و حدود 40 درصد از پرونده های طلاق را در محاکم کشور را شامل می‌شود.

در این نوع از طلاق نیازی نیست که زن از حقوق مالی و غیرمالی خود شامل مهریه و نفقه و حضانت اولاد خود بگذرد و با یک توافق ساده به راحتی می‌توان در ضمن طلاق، آن را دریافت نمود.

پس همانطور که از نام این نوع طلاق پیداست، همه چیز به توافق زوجین بستگی داشته و هر توافقی که زوجین با یکدیگر انجام دهند لازم‌الاجرا خواهد بود. در ادامه این مقاله به مراحل کامل طلاق توافقی و هزینه‌های لازم جهت انجام هر مرحله خواهیم پرداخت.

لازم است قبل از شروع مطالب به این مورد نیز اشاره گردد، که سایت حقوقی یاسا با بهره‌مندی از کارشناسان و مشاوران حقوقی و وکلای مجرب و متخصص، آماده ارائه خدمات به صورت مشاوره تلفنی، مشاوره آنلاین و یا به صورت حضوری در کلیه موضوعات مرتبط با دعاوی طلاق و دعاوی در صلاحیت دادگاه‌های خانواده، به مخاطبین و متقاضیان عزیز است.

نوشته های مشابه

 • وکیل تسخیری و یا وکالت معاضدتی به چه معناست؟ ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
 • وکیل معاضدتی کیست و چگونه درخواست و تعیین می شود؟ ۱۴۰۱/۰۳/۲۰

این سامانه حقوقی، علاوه بر ارائه مشاوره‌های تخصصی در موضوعات عنوان شده و تمام مباحث قضایی، در زمینه تهیه و تنظیم انواع اوراق قضایی و لایحه‌های دفاعیه نیز خدمات رسانی می‌نماید و در صورت نیاز متقاضیان، امکان عقد قرارداد وکالت، با بهره‌مندی از خدمات وکلای معتمد، متبحر و با تجربه دادگستری در تمام مسائل حقوقی فراهم آمده است.

مراحل طلاق توافقی

در مجموع انجام مراحل طلاق توافقی 8 مرحله کلی است که ضمن معرفی مراحل انجام طلاق توافقی، در ادامه به بررسی کامل هر مرحله خواهیم پرداخت:

مراحل انجام طلاق توافقی به شرح زیر است:

 • مشاوره اجباری
 • تقدیم دادخواست به دادگاه خانواده
 • تعیین وقت رسیدگی
 • حضور در جلسه دادرسی
 • مشاوره در دادگاه
 • احراز باردار بودن یا نبودن زوجه (مثل اتفاق نظر زوجین بر وجود جنین، اقرار زوجه، مراجعه به آزمایشگاه که در صورت باکره بودن یا یائسه بودن نیازی به اقرار و گواهی عدم بارداری نیست)
 • حضور مجدد در دادگاه
 • مراجعه به محضر و دفتر طلاق

مشاوره‌های اجباری برای انجام طلاق توافقی

در طلاق توافقی، بعد از آن که زن و مرد در مورد مسائلی همچون حضانت فرزندان، جهیزیه، مهریه، نفقه، اجرت‌المثل ایام زوجیت و سایر موارد دیگر به توافق رسیدند، باید از طریق سامانه تصمیم اقدام به ثبت نام در سامانه و گرفتن نوبت طلاق نمایند.

بعد از انجام این مرحله، باید اقدام به ثبت اطلاعات مورد نیاز خود نموده و کد رهگیری دریافت نمود. بعد از این اقدامات زوجین باید در مهلت و زمان تعیین شده به همراه کد رهگیری و مدارک مورد نیاز، به مراکز مشاوره و غربالگری مراجعه کرده و ضمن پاسخ به سوالاتی که از زوجین خواهد شد، در صورتی که طرفین همچنان اصرار بر انجام طلاق داشته باشند به مشاور خانواده معرفی می‌گردند.

جلسات مشاوره اجباری، اولین قدم در رابطه با شروع مراحل طلاق توافقی خواهد بود و تعداد جلسات مشاوره معمولا ۵ جلسه در نظر گرفته شده و شرکت در آن برای زوجین الزامیست. مدت زمان این جلسات‌ ۴۵ دقیقه در روز است.

هزینه جلسات مشاوره در طلاق توافقی

هزینه جلسات مشاوره‌های اجباری برای یک جلسه حدود 104 هزار تومان است. اما در صورتی که به هر علت تصمیم و تمایلی به شرکت در هیچ یک از جلسات مشاوره‌های اجباری و جلسه رسیدگی در دادگاه و حتی دفاتر اسناد رسمی را ندارید، قادر خواهید بود فرآیند طلاق توافقی خود را از آغاز تا پایان آن به وکلای طلاق خبره و مجرب سامانه حقوقی یاسا بسپارید.

تنظیم توافقنامه طلاق توافقی

در تنظیم توافقنامه طلاق توافقی، زوجین می‌بایست در خصوص مواردی مثل جهیزیه، نفقه زوجه و فرزندان، اجرت المثل ایام زوجیت و مهریه به توافق برسند.

همچنین در خصوص مسائلی مثل تحصیل فرزندان، تقسیم دارایی ها و اموال و شرایط حضانت آن‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.

متن توافقنامه طلاق باید قبل از مراجعه به دادگاه به صورت ‌کتبی توسط زوجین و یا وکیل طلاق توافقی آن‌ها تنظیم و امضاء گردد.

البته لازم به ذکر است در صورتی که زوجین علاقه‌ای به توافق کتبی و تنظیم این توافقنامه نداشته باشند، می‌توانند توافقات را به دادگاه برده و به صورت شفاهی به قاضی دادگاه خانواده اعلام کنند. البته بعدا توسط واحد داوری یا مشاوره، مکتوب خواهد شد و به امضاء طرفین و وکلای آن‌ها خواهد رسید.

شایان ذکر است اگر بنا به هر دلیلی پروسه طلاق توافقی منجر به صدور حکم نهایی نگردد، توافقنامه تنظیم شده بین زوجین ملغی و بی‌اثر خواهد شد و اگر مواردی مثل ابراء مهریه یا بخشش در آن قید شده باشد نمی‌تواند مورد استناد قرار بگیرد.

وضعیت مهریه در طلاق توافقی

مهریه نیز در طلاق توافقی از جمله موضوعاتی است که باید توسط زوجین تعیین تکلیف و مشخص گردد. در طلاق توافقی بر خلاف باور عموم مردم مهریه نیز وجود خواهد داشت و زن و شوهر، هر توافقی که لازم بدانند، می‌توانند راجع به آن انجام دهند.

مثلا زوجه قادر خواهد بود مهریه خود را بذل کرده و ببخشد و یا بخواهد آن را به صورت کامل دریافت کند و یا بخشی از آن را ابراء کند. در مجموع هر تصمیمی راجع به میزان مهریه با توافق طرفین ممکن خواهد بود.

وضعیت نفقه در طلاق توافقی

نفقه هم مانند مهریه جزیی از حقوق مالی زوجه محسوب می‌شود، اما فرقی که با مهریه دارد این است که در نفقه بر خلاف مهریه، مقدار معینی از آن‌ در سند نکاحیه، کتبا ذکر نخواهد شد.

در خصوص تعلق نفقه به زن باید عنوان کرد که شرط دریافت نفقه در طول زندگی مشترک، ناشزه نبودن زوجه است و در این شرایط است که نفقه به زوجه تعلق خواهد گرفت، پس در هنگام طلاق اگر زن و شوهر بر سر نفقه و سایر حقوق مالی به توافق برسند امکان اجرای طلاق توافقی میسر خواهد بود.

بررسی قوانین جدید طلاق توافقی

طبق قانون حمایت از خانواده، کلیه مراجعه کنندگان برای انجام طلاق توافقی باید به مراکز مشاوره مراجعه نمایند و بعد از آن نسبت به ثبت آن اقدام نمایند.

شرکت در جلسات مشاوره، صرفا به این دلیل است که در بعضی از اشخاص، معمولا اختلالاتی در رفتار و شخصیتشان و به صورت گذرا ایجاد می‌شود که مبنای تصمیم عجولانه آن‌ها بر طلاق می‌گردد.

لذا هدف بر این است که با انجام جلسات مشاوره و کسب نظر مشاوران، تا حد امکان صلح و سازش و حل مشکل بین طرفین ایجاد گردد تا بتوان در دراز مدت از آمار طلاق کم کرد و همین امر موجب گردیده که اخیرا شرکت در جلسات مشاوره الزامی گردد.

مراحل انجام طلاق توافقی با حضور وکیل چقدر زمان می‌برد؟

فرایند انجام طلاق توافقی از زمان آغاز آن، یعنی ثبت دادخواست در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تا هنگام اجرای صیغه طلاق در دفاتر رسمی طلاق، در اغلب استان‌های کشور در کمتر از 3 هفته به پایان نخواهد رسید.

البته در خود شهر تهران نیز نسبت به مجتمع‌های قضایی و شعبه‌های خانواده، زمان‌ها کمی متفاوت است. اما در صورتی که شما از خدمات وکلای دادگستری استفاده نمایید، انجام فرآیند طلاق با توجه به تجربیات و راهکارهایی که فقط وکلای دادگستری به آن آشنایی و تسلط دارند، مدت زمان کمتری موجب نتیجه نهایی خواهد شد.

آیا امکان طلاق توافقی در دوران عقد نیز وجود دارد؟

ممکن است این سوال برای زوجینی که در دوران عقد قرار دارند و به دلیل مسائل خاصی قصد جدایی و متارکه نموده‌اند، این سوال مطرح باشد که آیا امکان طلاق توافقی در این دوران نیز وجود دارد؟

پاسخ این است که اگر در دوران عقد عدم نزدیکی زن و شوهر ثابت گردد، در صورت اثبات دوشیزه بودن زوجه، قاعدتا مهریه نصف خواهد شد، حال چه این طلاق از نوع طلاق توافقی باشد و چه انواع دیگر طلاق.

ولی در صورتی که زوجین توافقات دیگری باهم داشته باشند این موضوع ممکن است تغییر پیدا کند، مثلا زن میتواند در قبال طلاق توافقی مهریه خود را ببخشد و همچنین در صورتی که زوجه دوشیزه باشد، بعد از اینکه طلاق ثبت شد، زوجه دیگر حق رجوع به مهریه بذل شده خود را نخواهد داشت.

البته باز هم نیاز به یادآوری است که در نهایت در طلاق توافقی همه چیز به توافقات زن و مرد وابسته بوده و دادگاه همان را ملاک قرار خواهد داد‌.

ارائه دادخواست طلاق توافقی از طرف مرد، چقدر هزینه دارد؟

در انجام فرآیند هر نوع طلاق همانند طلاق توافقی، بر اساس ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده، قاضی دادگاه خانواده مکلف است نسبت به کلیه حقوق مالی و غیر مالی زوجه همانند مهریه، نفقه، اجرت المثل و حضانت‌ فرزندان، نحوه ملاقات آن‌ها و سایر حقوق مالی زن تصمیم گیری نماید و آن را در حکم خود ذکر کند.

چنانچه طلاق به تقاضای مرد باشد، تمامی هزینه‌های دادرسی بر عهده زوج خواهد بود و تا هنگامی که حق و حقوق زن پرداخت نشود، امکان ثبت طلاق در دفتر خانه طلاق ممکن نیست، مگر با رضایت خود زوجه.

با عنایت به اینکه دادخواست طلاق توافقی یک دادخواست مالی به شمار نیامده و خواسته‌ای غیرمالی است، بنابراین هزینه چندانی نداشته و طبق تعرفه جدید مشمول پرداخت 180 الی 200 هزار تومان است که در هنگام ثبت دادخواست در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دریافت خواهد شد.

البته لازم به ذکر است که این مبلغ برای ثبت دادخواست مطرح شده است و فقط یک بار پرداخت خواهد شد. بنابراین نیازی نیست تا هر یک از زوجین، یک بار مبادرت به پرداخت هزینه و ثبت دادخواست طلاق توافقی نمایند.

هزینه وکیل برای انجام طلاق توافقی

یکی از هزینه‌هایی که در انجام طلاق توافقی مورد سوال است، هزینه‌های دریافتی از سوی وکلا جهت انجام این پروسه است. البته زوجین می‌توانند به دو وکیل جداگانه مراجعه کنند و یا حتی برای کم کردن هزینه‌ها، یک نفر را به عنوان وکیل انتخاب نمایند.

هزینه خدمات وکیل طلاق توافقی با عنایت به مهارت و تجربه وکیل و نوع پرونده، متفاوت خواهد بود و در این قسمت نمی توان مبلغ مشخصی را به عنوان حق الوکاله یا حق‌الزحمه وکیل اعلام کرد. ( البته مبلغ دریافتی وکلا در سال 1400 بین 3 تا 6 میلیون بوده است).

در این خصوص توصیه می‌گردد یک جلسه با وکیل مورد نظر خود در خصوص حق الوکاله صحبت نمایید. همچنین از آن جایی که وکیل برای طلاق از جانب زن با سختی و پیچیدگی‌های فراوانی در امر دادرسی مواجه خواهد بود، حق الوکاله بیشتری باید به وکیل خود پرداخت نماید.

هزینه طلاق توافقی به چه میزان است؟

بدون محاسبه حق‌الوکاله وکلای دادگستری، همانگونه که در ابتدای مطالب ذکر شده، هزینه ثبت دادخواست طلاق توافقی در دفاتر خدمات قضایی بدون داشتن وکیل، در حدود 180 تا 200 هزار تومان است.

علاوه بر این، هزینه‌های دیگری مثل هزینه واحد مشاوره در دادگاه خانواده که برای زوجین حدود 520 هزار تومان در نظر گرفته شده است و همینطور هزینه دفترخانه طلاق برای اجرای صیغه طلاق که در تهران بر حسب مکان آن کمی متفاوت است ولی معمولا چیزی حدود 400 تا یک میلیون تومان برآورد می‌گردد.

مراحل‌ انجام طلاق توافقی بدون استفاده از خدمات وکیل

به طور خلاصه باید گفت، هنگامی که زوجین خودشان تمایل داشته باشند مراحل طلاق را شخصا و بدون استفاده از خدمات وکیل دادگستری طی نمایند، ابتدا باید به یکی از دفاتر خدمات قضایی در سطح کشور مراجعه و برای ثبت دادخواست خود اقدامات لازم را به عمل آورند.

بعد از تعیین شعبه دادگاه خانواده، زوجین به واحد مشاوره در دادگاه معرفی می‌گردند و بعد از آن که گواهی عدم امکان سازش توسط دادگاه صادر شد، 3 ماه فرصت خواهند داشت به دفترخانه طلاق مراجعه کرده و صیغه طلاق را جاری نمایند.

در صورت عدم اقدام ظرف مهلت تعیین شده، زوجین باید از ابتدا تمام این پروسه را به انجام برسانند. لازم به ذکر است اخیرا حضور در دفاتر طلاق نیز به صورت ثبت نام در سامانه انجام خواهد شد.

هزینه طلاق توافقی به عهده کیست؟

در صورتیکه طلاق از نوع توافقی باشد، در این حالت از آن جایی که زوجین هر دو متقاضی جدایی و طلاق هستند، پس باید تمام هزینه‌ها را نیز مشترکا پرداخت کنند.

ولی اگر یک نفر به تنهایی بخواهد دادخواست خود را به دادگاه بدهد، چه زوج باشد و چه زوجه، پرداخت هزینه دادرسی به عهده خود او خواهد بود.

لازم است در اینجا نیز ذکر گردد که هزینه های ثبت دادخواست به ازای هر برگ سه هزار تومان و هزینه کپی برگ‌های پیوست و اوراق پرونده پنج هزار تومان تعیین گردیده و هزینه تطبیق با اصل هم برای هر برگ دو هزار تومان خواهد بود.

هزینه ‌های ثبت طلاق در دفترخانه طلاق در سال 1400

تمامی دفترخانه‌های ثبت ازدواج و طلاق در کشور موظف هستند، مطابق اعداد و ارقام زیر از مراجعان خود هزینه دریافت کنند‌ و دریافت هرگونه هزینه اضافی بیشتر از ارقام تعیین شده تخلف سردفتر محسوب خواهد شد. البته بسیاری از دفاتر ازدواج و طلاق هیچ توجهی به این ارقام ندارند.

 • ثبت واقعه ازدواج: 400 هزار تومان
 • واقعه طلاق رجعی: 500 هزار تومان
 • ثبت‌ واقعه طلاق بائن: 500 هزار تومان
 • تنظیم صورتجلسه طلاق رجعی: 150 هزار تومان
 • صدور اجرائیه: 40 هزار تومان
 • صدور اخطاریه و اطلاع نامه: 40 هزار تومان
 • تهیه رونوشت از ثبت واقعه ازدواج و طلاق: 50 هزار تومان
 • ثبت رجوع و رجوع به بذل مدت و فسخ نکاح: 100 هزار تومان
 • ابطال سند ازدواج و طلاق طبق حکم مرجع قضایی: 50 هزار تومان
 • استعلام: 40 هزار تومان
 • تنظیم و صدور هر برگ قبض: 2 هزار تومان

روش کامل ثبت دادخواست طلاق توافقی

ثبت دادخواست طلاق توافقی در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، صرفا با تسلیم گواهی عدم انصراف از طلاق، که از سوی مراکز مشاوره خانواده به دفاتر فوق الذکر صادر خواهد شد، میسر می‌گردد.

بر همین اساس ضرورت دارد متقاضیان از دو طریق غیر حضوری و حضوری به شرح ذیل در این خصوص اقدامات لازم را به عمل آورند.

 1. ثبت نام در سامانه مداخله در بحران طلاق یا همان سامانه تصمیم و دریافت اطلاعات مورد نیاز از جمله زمان مراجعه و نشانی مراکز مشاوره خانواده مربوطه
 2. مراجعه حضوری متقاضی به مراکز مشاوره خانواده اداره بهزیستی بر اساس شهر، شهرستان و یا بخش محل سکونت خود

هزینه‌های طلاق توافقی شامل چه مواردی است؟

 • هزینه ۵ جلسه‌ مشاوره و اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق که برای هر جلسه برای 2 نفر 104 هزار تومان که جمعا 520 هزار تومان باید در نظر گرفته شود.
 • هزینه دادرسی که هنگام تقدیم دادخواست به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اخذ خواهد شد که چیزی حدود 180 تا 200 هزار تومان باید در نظر گرفته شود.
 • حق الوکاله وکیل که در صورت تمایل به داشتن وکیل و انجام امور توسط او، باید به صورت توافقی میان وکیل و موکل تعیین گردد.
 • مورد بعدی هزینه دفترخانه طلاق است که مربوط به ثبت آن و اجرای صیغه طلاق می‌باشد و معمولا نسبت به محل دفترخانه متفاوت و متغیر است. در حال حاضر به طور کل مبلغی حدود 400 هزار تومان تا 1 میلیون تومان متغیر است.

مدارک لازم برای ثبت طلاق توافقی

طلاق توافقی هم مانند هر پرونده قضایی دیگری نیاز به تشکیل و تکمیل مدارک مورد نیاز دارد از جمله:

کارت ملی زوجین، شناسنامه زوجین، سند ازدواج، برگه عدم امکان سازش، گواهی عدم بارداری زوجه و گاهی پزشکی قانونی مبنی بر سلامت بکارت زوجه و در نهایت توافق نامه کتبی مبنی بر توافق در مورد حقوق مالی زن، حضانت و ملاقات فرزندان.

داشتن وکیل برای طلاق توافقی بسیار کمک کننده و موثر در انجام فرآیند طلاق است. زیرا پرونده‌ طلاق توافقی هم مانند سایر انواع طلاق از جزئیات پیچیده‌ای برخوردار است که نیازمند بررسی زیادی خواهد بود.

عدم توجه و دقت به فرآیند طلاق توافقی ممکن است آن را با عدم نتیجه مطلوب مواجه سازد. به همین دلیل داشتن یک وکیل مجرب طلاق توافقی که به تمام امور و جزئیات امر آگاهی و تجربه کافی را داشته باشد قطعا شما را در رسیدن به هدف خود یاری خواهد کرد.

دیگر اینکه با داشتن وکیل نیازی به حضور در جلسات رسیدگی نخواهید داشت زیرا قانون به وکیل این اجازه را داده است که به وکالت از موکل خود در تمامی مراحل دادرسی حاضر گردد

همچنین این هزینه ها با عنایت به اینکه وکیل بعد از صدور حکم طلاق و گواهی عدم امکان سازش، در صورت توافق با موکل، ممکن است در دفترخانه طلاق هم حضور پیدا کرده تا طلاق را در شناسنامه طرفین ثبت کند، می‌تواند رقم متفاوتی باشد.

بنابراین از آن جایی که وکالت شغل آزاد محسوب می‌گردد و وابسته به هیچ ارگان دولتی نیست لذا میزان حق الوکاله اصولا با توافق وکیل و موکل مشخص خواهد شد.

سامانه حقوقی یاسا، این امکان را برای متقاضیان خود فراهم آورده است که حتی اگر افرادی که قصد ندارند برای موضوع خود به وکیل مراجعه کنند، بتوانند به راحتی از طریق خدمات این سامانه حقوقی و در کمترین زمان ممکن، در خصوص موضوع شکایت یا دعوای خود، شکواییه یا دادخواست تخصصی دریافت کنند.

شکواییه یا دادخواست یا لایحه دفاعیه، زیر نظر وکلای متخصص و مجرب تنظیم خواهد شد. مطمئنا این کار باعث خواهد شد تا روند آیین دادرسی در مورد موضوع شکایت شما با سرعت بیشتری انجام شود و هیچگاه با رد شکایت روبه‌رو نشوید.

مزایای استفاده از خدمات وکیل طلاق توافقی در طرح و پیگیری دعوا

مشاوران و وکلای دادگستری افراد با تجربه‌ای هستند که در زمینه مسائل حقوقی، دارای بینش، تخصص و آگاهی کاملی بوده و می‌توانند در رسیدگی به پرونده‌های مختلف،گره گشای موکل خود باشند.

دیدگاه و نگاه یک وکیل با تجربه به مسائل حقوقی بسیار متفاوت است. تنظیم دادخواست یا حتی شکواییه‌ای که شاید از نظر شما تمام جوانب احتیاطی در آن لحاظ شده باشد، بعد از مطالعه آن توسط یک وکیل یا مشاور حاذق در امور حقوقی یا کیفری، بعضا ممکن است دستخوش تغییرات بنیادین گردد. بنابراین کسب مشاوره و یا تنظیم شکایت خود را حتما به یک وکیل متخصص واگذار نمایید.

از مهم‌ترین مزایای استفاده از وکلا و مشاوران سامانه حقوقی یاسا: صرفه جویی در وقت و هزینه، رسیدن به نتیجه دلخواه و مطلوب در کمترین زمان ممکن، رهایی از رفت و آمدهای متوالی، وقت گیر، چالش برانگیز و استرس زا به دادگاه، تامین و حفظ حق و حقوق موکل در پروسه رسیدگی به دعاوی مربوطه خواهد بود.

ارائه خدمات تخصصی حقوقی و پشتیبانی از آن توسط سامانه حقوقی یاسا

عمده مشکلات پیش آمده در اغلب دادگاه‌های خانواده و عدم موفقیت در طرح دعوا، کم‌ توجهی به مقررات و اصول درست تنظیم و نگارش دادخواست و پیگیری مستمر آن است، که در این خصوص یا هر مورد مشابه دیگر باید از تخصص افراد متخصص و با تجربه بهره گرفت.

اگر در زمینه تنظیم شکایت تخصصی حقوقی در هر زمینه‌ای نیاز به مشاوره حقوقی دارید یا قصد دارید تهیه و تنظیم دادخواست را برعهده کارشناسان و وکلای متخصص قرار دهید، بهترین امکان برای شما استفاده از خدمات بسیار متنوع سامانه حقوقی یاسا خواهد بود.

متاسفانه بیشتر افراد جامعه ما که با مشکل حقوقی مواجه می‌شوند، در بدو امر برای رفع معضل خود به وکیل دادگستری مراجعه نکرده و همین امر تبعات جبران‌ناپذیری را برایشان به همراه خواهد داشت.

استفاده از خدمات وکیل یا خدمات مشاورین در مسائل ذکر شده می‌تواند کمک شایان توجهی به طرفین دعوی نماید. اما اگر به علل مختلفی امکان دسترسی شما به وکیل دادگستری وجود نداشته باشد، در این شرایط استفاده از خدمات مشاوره حقوقی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد و مطمئنا گره گشای مشکلات شما خواهد شد.

مشاوره حقوقی از جهات مختلفی می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی برایتان داشته باشد که در کمترین حالت، اطلاعات حقوقی شما را در خصوص مورد مربوطه افزایش خواهد داد.

سامانه حقوقی و قضایی یاسا، با بهره‌مندی از کارشناسان و مشاوران حقوقی و وکلای مجرب و متخصص، آماده خدمات رسانی در کلیه امور حقوقی، کیفری، خانواده، اختلافات حوزه کار و روابط کارگر و کارفرما و سایر مسائل حقوقی است.

لازم به ذکر است که این سامانه حقوقی، علاوه بر ارائه مشاوره‌های حقوقی تخصصی، در زمینه تهیه و تنظیم انواع اوراق قضایی مثل شکواییه، دادخواست، لایحه دفاعیه، اظهارنامه و مانند آن نیز خدمات رسانی می‌نماید.

در هر صورت اگر به مشاوره حقوقی نیاز پیدا کردید و یا قصد تنظیم قراردادهای کاری، شکوائیه، دادخواست، و سایر اوراق قضایی را داشتید، قبل از هر اقدام حقوقی به سامانه حقوقی یاسا مراجعه کنید و از خدمات متنوع این سامانه بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

وکیل طلاق توافقی کیست؟

در طلاق توافقی زوجین با هم به توافق می‌رسند که دیگر حاضر به ادامه زندگی مشترک با هم نیستند و ضمن توافقات لازم بر سر امور مالی همچون مهریه، نفقه و اجرت المثل ایام زوجیت، با انجام مراحل مختصری از یکدیگر جدا می‌شوند. تمام این مراحل توسط وکیل طلاق توافقی انجام خواهد شد.

مراحل انجام طلاق توافقی به ترتیب چیست؟

مشاوره اجباری، تقدیم دادخواست به دادگاه خانواده، تعیین وقت رسیدگی، حضور در جلسه دادرسی، مشاوره در دادگاه، احراز باردار بودن یا نبودن زوجه (مثل اتفاق نظر زوجین بر وجود جنین، اقرار زوجه، مراجعه به آزمایشگاه که در صورت باکره بودن یا یائسه بودن نیازی به اقرار و گواهی عدم بارداری نیست) حضور مجدد در دادگاه، مراجعه به محضر و دفتر طلاق.

منظور از توافقنامه طلاق توافقی چیست؟

در طلاق توافقی زوجین می‌بایست در خصوص مواردی مثل جهیزیه، نفقه زوجه و فرزندان، اجرت المثل ایام زوجیت و مهریه به توافق برسند.

همچنین در خصوص مسائلی مثل تحصیل فرزندان، تقسیم دارایی ها و اموال و شرایط حضانت آن‌ها تصمیم گیری خواهد شد. این موارد به صورت مکتوب تنظیم و به امضا طرفین و شهود خواهد رسید.

هزینه‌های طلاق توافقی را چه کسی باید پرداخت کند؟

در صورتیکه طلاق از نوع توافقی باشد، در این حالت از که زوجین هر دو متقاضی جدایی و طلاق هستند، پس باید تمام هزینه‌ها را نیز مشترکا پرداخت کنند.

ولی اگر یک نفر به تنهایی بخواهد دادخواست خود را به دادگاه بدهد، چه زوج باشد و چه زوجه، پرداخت هزینه دادرسی به عهده خود او خواهد بود.

هزینه‌های طلاق توافقی شامل چه مواردی است؟

5جلسه‌ مشاوره و اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق جمعا 520 هزار تومان، هزینه دادرسی چیزی حدود 180 تا 200 هزار تومان، حق الوکاله وکیل، هزینه دفترخانه طلاق که از مبلغی در حدود 400 هزار تومان تا 1 میلیون تومان متغیر است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای برچسب هاطلاق توافقی وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *