• info@12ceo.ir
  • ایران - تهران - دفتر سایت مدیر عامل

آزمون مرکز وکلا اوایل سال آینده برگزار خواهد شد!

به گفته رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاورین خانواده قوه قضائیه، آزمون وکالت این مرکز به جای شهریور ماه سال آینده، اوایل سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود تا برنامه‌ریزی و مطالعه داوطلبان آزمون کانون، هدر نرود.

به گزارش توانا، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاورین خانواده قوه قضائیه گفت: همانطور که مستحضرید مطابق سال های گذشته، آزمون وکالت مرکز وکلا در شهریورماه و یا ماه‌های ابتدایی نیم‌سال دوم برگزار می‌شد.

عبدلیان پور ادامه داد: از طرف دیگر، بارها اعلام کرده‌ایم که با همکاری درون‌صنفی و هم‌افزایی مشترک می‌توانیم بسیاری از دغدغه‌های وکلا و فارغ‌التحصیلان حقوق را مرتفع کنیم.

عملکرد ما در مرکز نشان داده است که‌ در موارد بسیاری نیز فارغ از اختلاف سلایق، در حل معضلات مشترک درون‌صنفی پیش‌قدم بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: حالا با توجه به برگزاری آزمون کانون وکلا در اسفند ماه، از ماه‌ها پیش چند ده هزار فارغ‌التحصیل حقوق مشغول مطالعه شده‌اند و احیانا برای چند ماه سایر برنامه‌ها و کارهای خود را تعطیل کرده اند تا بتوانند در این آزمون موفق شوند. اما ظاهرا این آزمون در اسفندماه برگزار نخواهد شد.

به گفته رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاورین خانواده قوه قضائیه، مرکز وکلا نمی‌تواند نسبت به دغدغه این دسته از فارغ‌التحصیلان حقوق و داوطلبان ورود به وکالت بی‌اعتنا باشد.

نوشته های مشابه

  • 4 قانون رابطه دختر و پسر ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
  • ارث همسر: شرایط دریافت ارث زن و شوهر از یکدیگر و میزان سهم الارث ۱۴۰۱/۰۲/۲۶

به همین خاطر و به رغم سختی تغییر برنامه های‌ آزمون‌ وکالت و هماهنگی‌های ناظر به آن، با همکارانمان در مرکز وکلا به این جمع‌بندی رسیدیم که آزمون وکالت مرکز را به جای شهریور ماه سال آینده، اوایل سال ۱۴۰۱ برگزار کنیم تا برنامه‌ریزی و مطالعه داوطلبان آزمون کانون، هدر نرود و از ظرفیت جامعه حقوقی حداکثر بهره‌برداری هم به نفع خود حقوقدان‌ها و هم به نفع جامعه صورت بگیرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *